Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Honnan tudhatom meg felnőtt...

Honnan tudhatom meg felnőtt emberként hogy valamiben tehetséges vagy átlagos képességű vagyok?

Figyelt kérdés

adottságom van ahhoz ami annyira fontos nekem, de a fenti kérdése eldöntéséhez nem tudom mi kell. És nem arra gondolok hogy a tréner aki oktat pénzért megdicsér ,meg a barátok szerettél biztatnak -mert ez kedves de nem elfogultságtól mentes.


Honnan lehet tudni h milyen a tehetség mértéke ?

mert ha az vagyok akkor fektetek bele több energiát ,ha meg nem akkor a nem teszem tönkre magam hiú reménykedéssel.


2012. szept. 6. 00:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Mondd meg a barátaidnak, hogy mondják el őszintén, mit gondolnak
2012. szept. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felesleges kör lenne elismerést várnod/kapnod akár magadtól is, ha te magad is bizonytalan vagy. Először találd meg azt, amit szívesen csinálsz. Lehet időközben rájössz, hogy nem tudod azt a dolgot tökéletesen végenzi,mégis szívből teszed és fejleszteni szeretnéd. A tehetség nagyon relatív!

Pl van olyan, hogy valaki magától tud úgy rajzolni teljesen más,saját maga által kitalált technikával, mint amit alkalmaznak a balagyféltekés rajzos tanfolyamokon:)Mégis ha kérnék tőle, hogy tanulja meg azt a technikát, lehet ugyanolyan nehezen menne neki...


Én pl tudom magamról, hogy miben vagyok tehetséges, és miben lehetnék mégtehetségesebb, de egyszerűen öreg vagyok már hozzá és már nem tudnám komolyan venni a dolgot.(illetve a másik dolog, hogy ezekben a dolgokban már rengeteg tehetséges ember volt/van és már ennyi művészt nem hiszem, hogy elbír a Föld) :D

2012. szept. 6. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Néhány adottság gyerekkorban eldől. Én pl tehetségtelen vagyok rajzolásban, éneklésben. Ez fejleszthető, de az alapok is fontosak - nekem nincs. Így egyértelmű volt, hogy se grafikus (kézzel), se operaénekes nem leszek.


A többi dolog viszont motiváció és érdeklődés kérdése. Nyelvérzék pl. nem létezik, csak motiváltság. Mateknál szintúgy. Abból tehetségtelennek gondoltam magam, aztán kiderült, hogy rossz tanárom volt és egyszerűen csak nem érdekelt annyira, hogy rendesen odafigyeljek.

2012. szept. 6. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nyelvérzék létezik, matek érzék is, de ha érdekel valami és egy picit is jól megy, érdemes több energiát fektetni bele, mert valószínűleg szeretnéd csinálni, tehát nem lenne kidobott pénz és idő, és szinte minden készség fejleszthető. Ha például szeretsz rajzolni, és úgy érzed megy is, de nem olyan jól, ha fejleszteni kezded magad, elmész egy tanfolyamra, azt élvezettel fogod csinálni, és a végén megtanulod, és lehetsz ku*rva jó belőle. Ha meg sem próbálod sose leszel annyira jó mint aki tanulta.
2012. szept. 6. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csináltass egy IQ tesztet egy megfelelő szakemberrel (pszichológussal) abból kiderül. Az nem csak egy számot ad, hanem részterületeket is mér, és meg tudja mondani, mi az amihez van tehetséged, hogy milyen területeken vagy jobb, mint az átlag.
2012. szept. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tudod honnan tudhatod meg? Ha minél több dolgot kipróbálsz, illetve visszagondolsz gyerekkorodra, hogy akkro mit csináltál. Én kiskoromban szerettem a szereléseket, aztán áltsuli után jött a zsülők ötlete, hogy cukrász legyek. A szakirány megkezdése előtt még megpróbáltam műszaki cikk eladónak elmenn, de nem indult. Lettem cukrász. Aztán érettségi, majd főiskola (informatika). Na, szóval én 6-8 évet elk*rtam az életemből. Elkezdtem versenytáncolni, nagyon jó, de abbahagytam, mert nem a profilom. De nem vagyok rossz benne. Már rájöttem mivel kell foglalkoznom. A matematika mindig is ment. 1 év alatt megtanultam a teljes gimis matekot úgy, hogy utána én korrepetáltam. Szóval visszatérek a szerelésekhez. Erősáramúra jelentkeztem (tele van érdekességgel, kihívással, ráadásul nem idegen tőlem), utána megyek géplakatosnak, majd autószerelőnek (utolsó kettő rokon szakma, ráadsáulmindenféle motort szeretnék szerelni). Engem ezek érdekelnek, ezekben vagyok jó. De érdekesnek találom a vízvzetékszerelést is (alapjai benne vannak a géplakatosban).


Szóval próbálgasd magad. Pláne ha van anyagi lehetőséged is hozzá.

2012. szept. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!