Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Azt veszem észre, hogy 20...

Azt veszem észre, hogy 20 éves létemre nem bírom élvezni az életet, alig vannak barátaim és folyamatosan tanult, felnőtt emberekre támaszkodom, és fordulok hozzájuk tanácsért. Ez normális?

Figyelt kérdés

Tehát valahogy állandóan keresem az olyan embereket, akik a szüleim korosztálya, és akiket bölcsnek tartok, akik nagy élettapasztalattal rendelkeznek, és akikhez gyakran tanácsért fordulok. Támaszkodom emberekre. Tulajdonképpen most is ezt csinálom, egy névtelen oldalon tanácsot kérek másoktól, nálam tapasztaltabbaktól. Állandóan túlbiztosítom magam, félek felnőni, önállósodni. És nemrég egyik ilyen ismerősöm azt mondta nekem, hogy azért tartok ott, ahol, mert nem viszonzom a dolgokat. Sem neki, sem másnak. És hogy ez tönkreteszi a lelket.

Tényleg így van? Sokszor éreztem úgy, hogy érdemtelenül kapok dolgokat pl. a szüleimtől és valóban olyan mélyponton vagyok, mint még soha.


2012. szept. 22. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:

A leghasznosabb tanács amit anno egy öregebb embertől kaptam, hogy addig élvezd az életet, amíg fiatal vagy!

Élvezd ki, hogy még csak húsz éves vagy, és nincs rajtad akkora felelősség, mint mondjuk egy családapán!

Ha rám hallgatsz, akkor próbálj ki minél többféle dolgot, ne csak azokat, amikre hagyományosan azt szokták mondani, hogy szórakozás. Nem leled örömöd abban, ha minden este satu részegre iszod magad a haverjaiddal, és végighányjátok az Andrássy utat? Na és? Menj el horgászni, próbáld ki a bungee jumpingot, fess képeket, ugorj le a konditerembe, gyűjts bélyeget, vegyél részt egy orgián, tanulj meg golfozni!

Előbb utóbb biztosan találni fogsz olyan dolgokat, amik kedvedre valóak, csak keresni kell, ahelyett, hogy egy helyben ülsz és vársz a csodára!

2012. szept. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ömm... most pont nem az egyhelyben ülés az, ami aggaszt, hanem az, hogy hoztam egy nagy horderejű döntést, pontosan azért, hogy fejlődjek és kilépjek az itthon ülősdiből. Csakhogy emiatt hosszú ideig távol leszek a szüleimtől és a barátaimtól...
2012. szept. 22. 18:29
 3/4 anonim ***** válasza:
az enm baj,. hogy támaszkodsz, de ha te is érzed, valóban valamit kellene cserébe adni
2012. szept. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

menj és sportolj valamit :) sport közben jó közösségben lehetsz és megtanulod értékelni a pillanatot. legalábbis nálam így van. Amíg lent vagyok a teremben, nem meg nem is szűnik a külvilág, de csak az adott mp-ben élek. :)

meg egyébként is. a sport tartást is ad, optimális esetben felelősségérzetet is kialakít (nem csak magadra, hanem másra is kell figyelned) és kicsit kizökkent a hétköznapok sivárságából. :)

2012. nov. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!