Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi az élet értelme? Hogy úgy...

Mi az élet értelme? Hogy úgy átlagosan, minden embernek miért érdemes élni, akkor is ha a legszörnyűbb, legnyomorékabb élete van. Miért maradjon mégis életbe?

Figyelt kérdés
van egyáltalán?Mi az?mert én már nem tudom élvezni, nap mint nap szenvedek és már nem bírom tovább.Mi az élet értelme?szeretnék élni de egyszerűen már az életem eljutott egy olyan pontig ahol már csak a halál lenne a kiút.De értelmes vagyok és tudom, hogy nem az lenne a megoldás
2009. aug. 7. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
semmi, nincs értelme
2009. aug. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
az én életem eléggé jó, de értelme akkor sincs. Nem változtat semmin se úgy összességében. A pillanat öröme számodra, amiért érdemes élni, minden más szar, ahogy van
2009. aug. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
kösz
2009. aug. 7. 20:59
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Érdekes kérdés.Akkor szoktam felvetni,mikor rossz történik,hogy mi az élet értelme ha szenved az ember.
2009. aug. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Az eletnek valoban nincs ertelme,egyszer csak kialakultunk a vilagon,mint egy fuszal,vagy virag, vagy akarmi. Ez egy ugyan olyan orok kerdes marad,mint a vegtelenseg felfogasa. Mert az ember mindenben a logikat keresi,az ertelmet. Egy paradicsomnak mi ertelme van? Semmi. A megfelelo korlumenyek hatasara a szervetlen anyagokbol szervesse valtunk,majd idaig fajultunk. De ha spiritualisan kozelitem a kerdest,mindjart mas a helyzet. Az elet ertelme. Nos... Mindenki betegen szuletik a vilagra. Amiert itt vagyunk, es szenvedunk az az, hogy gyogyuljunk meg. Az,hogy te igy erzel,az eppen az,hogy baromira rossz iranyba indultal. Keresd az eletben a szep dolgokat. Ne feledd, az elet minden eggyes pillanataban ugyanannyi jo van,mint rossz. Igy vagyunk egyensulyban. Ying yang.Csak azt kell eldontened,hogy melyikre akarsz koncentralni. HA a rosszra ,akkor azt fogok kapni. Sokan voltunk,vagyunk olyan allapotban, amilyenben most te vagy. Tul kell elni, meg kell allni megszagolni a rozsat! Ne hagyd magad befolyasolni a media altal. En pl. nem nezek se tv-t,nem hallgatok radiot, nem olvasok ujsagot. Igaz internetet igen,minden nap, de csak azt,ami engem erdekel, nem azt,amivel befolyasolni akarjak a tudatomat.

Keress magadnak valami hobbit, szallj el benne, ird ki a faladra az ajto melle, hogy mindennek igy kell lennie,ahogyan van.Igy is jo,ugy is jo. Minden megoldas jo. Szeresd magad,es az embertasaidat,megha esetleg bantanak is. Tudd meg,hogy ok a szegenyebbek,hiszen aki bant masokat az fel, es buta.

Valoszinuleg egy eleg erzekeny, de ertekes ember vagy,aki nem talalja helyet a vilagban. Meglepodsz, de egyre tobben vagyunk ezzel igy. Nem veled van a baj,hanem a vilaggal. Keresd meg,kutatsd fel,hogy miert!

Nyilj ki! Hajra!

2009. aug. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
"a válasz: 42!":D (bocsi nem hagyhattam ki:D)
2009. aug. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tavasz van, sétálok a Margitszigeten a lemenő Nap fényében. Mellettem a Duna, körülöttem fák. A nyírfák apró, pelyhes virágai mint hópelyhek, úgy szállnak a levegőben, majd a sima vízre hullanak, messzire viszi őket a sodrás. Minden ragyog és én ott vagyok és láthatom ezt és kiélvezhetem minden pillanatát. És akkor érzem, hogy már megérte élni.

Az élet értelme nem valami nagy titok, aminek egyetlen mondat a kulcsa. Az élet értelme a szépség, hogy meglássuk, hogy értékeljük, hogy átérezzük. Ezt érezni kell.

2009. aug. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!