Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi az oka annak, hogy mindentő...

Mi az oka annak, hogy mindentől félek?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, és nem értem, hogy mi az oka annak, hogy mindentől félek ! Ha egyedül vagyok teljesen más az egyéniségem is ! Félek akár egy buszon megvenni egy jegyet !

Mármint megveszem, de közben félek megenni ! Még akkor is ideges vagyok, ha lányok vannak a közelemben, de szinte mindig van bennem félelem, és nem érte miért ! Valakinek tök természetes minden, és laza tud lenni, én egy idegen tömegben is ideges vagyok, hogy sok ember figyel, és stb... nem értem..



2012. okt. 18. 19:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
A sok buszjegyevés tényleg nem jó!
2012. okt. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem (téged is) a szüleid agyonneveltek. Lehet, hogy jóakaratból, folyton rádszóltak, vagy tetlegesség is esetleg, csak azért tették ezt, hogy minél tökéletesebb legyél. Vagy ha nem ők, akkor egy nagyszülő, vagy nagyobb testvér...
2012. okt. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Félénkebb vagy az átlagnál, én is hasonló természetű vagyok,átérzem a helyzeted, de nincs ezzel semmi baj, ettől sokszínű a világ. A félelem mindig olyasmivel kapcsolatos ami megtörténhet, s nem olyasmivel ami éppen most történik. Pl. a jegyvásárlásnál attól félsz, hogy mindenki téged fog figyelni, le fogod ejteni a pénzt, feltartod a sort...

Én úgy gondolom, hogy a félénkség nem egy veleszületett tulajdonság, hanem valamiféle trauma váltja ki.

A lényeg, hogy ne gondolkodj annyit a dolgokon, csak tedd meg őket, légy spontánabb.

2012. okt. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
igen tényleg, egy jegyvételnél is parázok iylen dolgokon, hogy hogyan álljak majd, akkor ki figyel majd, akkor mit mondjak, akkor hogyan mondjam, egyszerűen túlparázok mindent, még akkor is, ha tudom, hogy nem kellene ezen gondolkodnom, egyszerűen nem tudom hogy lehetnék olyan, aki nem figyel ezekre...
2012. okt. 18. 21:53
 5/17 anonim ***** válasza:
esetleg lehet nem ártana egy szakemberhez fordulni, lehet valami gyerekkori dologból adódik vagy tényleg abból hogy beléd nevelték a parát. A szüleid is ilyenek?
2012. okt. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Anyám elég vagány nő, és sosem volt olyan velem, hogy kisfiam húzz sapkát is, nehogy megfázz... de mondjuk kiskoromban a suliban bántottak minden nap olyan 7.-es koromig a nagyobb gyerekek, és sosem mertem visszaütni...
2012. okt. 19. 15:52
 7/17 anonim ***** válasza:
Ez az! Kutasd ki az okokat. Ha kikutattad, tudni fogod, mit kell elfelejtened!Keresd ki az emlékezetedből a jeleneteket, és aztán mondd ezt: Ja ezért! Na jó! Hát ezt elfelejthetjük. És akkor elfelejted, és elmúlik. Próbáld ki, mielőtt nem hiszed.
2012. okt. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

talán az, hogy kiskoromban mindig attól féltem, hogy megvernek, és szünetre sem mertem kimenni, mert tudtam, hogy kint elkapnak, és lefrexerűen is féltem a suliban !

És még talán az is lehet, hogy kiskoromban, ha beszéltem órán, leordított a tanár, és legközelebb már nem mertem beszélni órán ! :D

2012. okt. 20. 09:03
 9/17 anonim ***** válasza:

szerintem fordulj pszichológushoz.

Gyerekkorodban erről persze nem szóltál senkinek mi? Vagy tudták a szüleid, tanárok?

2012. okt. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem szóltam senkinek, és nem is védett meg senki nagyon !
2012. okt. 20. 10:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!