Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Volt már olyan ismerősötök...

Acplinth kérdése:

Volt már olyan ismerősötök aki öngyilkosságra készült és észrevettétek rajta? Hogyan segítettetek neki megoldani a lelki problémáját? Kulturált válaszokat kérnék!

Figyelt kérdés

2012. okt. 29. 04:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem "csak" ilyen hirtelen felindulásosak voltak.

Egyszerűen kikérdeztem őket, olyan kérdésekkel amikre rájöttek nem akarják megtenni. Pl. hogy mikeket gyűjtenek, halmoznak fel az öngyilkossághoz, mit választottak már, miért akarnak azok lenni..stb, ezekből gyakorta rájönnek csak rossz időszakban vannak. Aztán elmondtam nekik hogy én miért leszek, erre tiszta idiótának érezték az ő okukat.

2012. okt. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Viszont egy ismerősöm komolyan gondolkozott rajta, és nem depresszív, befelé forduló személyiség. Egyszerűen csak értelmetlennek látja a világot, életet, és mindent ami velünk történik.Ahogy én is. Őt sose kérdezgettem, tudtam hogy bármikor megtenné, de nem is beszéltem rá, mert elég érett hogy maga eldöntse. Viszont most hála az égnek sínen van az élete, így kíváncsiságból "marad".

Ha nekem egy haverom/barátom/ismerősöm az akarna lenni, hamar el tudom dönteni hirtelen meggondolásból vagy megfontoltságból tenné-e. Az előbbit lebeszélném, felnyitnám a szemét, a másodiktól elbúcsúzkodnék. Nem vagyok senki teremtője hogy megtiltsam, vagy bebeszéljem neki, az ő élete lehet lesz-e jobb is, és nem fog szenvedni. Mindenki saját élete uralkodója. Ha vki boldog akar lenni, csak ép rossz passzban van, azért felelősséget vállalok, akinek az élete vég e lenne a legjobb megoldás, nem tartanám fel. Mert van ilyen, sajnos, csak sokan az IPhone-al meg a jó társasági körben nem látják meg. Nem leszólni akarok senkit, félre értés ne essék. Persze az olyan emberek élete is lehet szörnyű, tény. Na mind1

Lehet lepontozni, és kritizálni(:

2012. okt. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. okt. 29. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!