Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A féltékenység a bizalom és...

A féltékenység a bizalom és az önbizalom hiánya miatt alakul ki?

Figyelt kérdés

Másfél éve van párkapcsolatom. Rossz emberismerő vagyok és nehezen bízom meg az emberekben. A barátomat ismertem az előtt is, hogy összejöttünk, szóval tudtam milyen ember.


Sosem csaltak meg, sosem vertek át, hazudtak már nekem, de ezek megbocsátható hazugságok voltak, szóval semmi okom a gyanakvásra.


Féltékeny vagyok az egyik csaj barátjára. Tudom, hogy nem csalna meg, a csajnak is van barátja, de nem bírom felfogni hogy írhat a barátom neki olyat, hogy:

- szexelhetnékem van, ha most nekem nem lenne senkim meg neked se, akkor összejárhatnánk, de ez sajnos nem megoldható.


a másik pedig:

(ugyanaz a story a csajnak is szexelhetnékje van meg barátomnak is)

- megyek zuhizni, nem mosnád meg? utána hálából megsimogatna belülről.


Hozzáteszem, hogy ezeket a face-n olvastam. Tudom, nem szép dolog, nem szokásom amúgy kutakodni, de ha úgy hagyja a facebook-ját megnézem kikkel beszél, és nem bírom ki, hogy ne nézzem meg miket beszél ezzel a csajjal. Megkérdeztem miért ír ilyeneket neki, és az volt a válasza, hogy viccből, meg ők csak barátok. Annyira idegesít ez a csaj, feszt ráír a barátomra. Tudom, hogy nem kéne féltékenynek lennem és tök gyerekes amit csinálok, de nem bírom elviselni. A barátomban bízok, még a szövegek ellenére is, de a csaj idegesít..


Nincs elég önbizalmam?? Vagy miért nem bírom ki, hogy ne olvassam el?


2012. nov. 18. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem a csajra kellene féltékenykedni, hanem a pasidtól megkérdezi hogy minek ír ilyeneket egy csajnak mikor ott vagy neki te.


fordított esetben szerinted hogy lenne??


Szerintem úgy, hogy te otthon telesírnád a párnádat mert kidobott volna már rég!

2012. nov. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 RhisiartK válasza:

Szia! Lehet, hogy ez durván fog hangzani, de ez így nincs rendjén szerintem. Azt mondanám, hogy kérd meg, hogy ne ilyen vicceket irogasson. Első lehetőség, ha nem fog többet, akkor vége a problémának. Második lehetőség, ha folytatja, akkor még az is lehet, hogy csak gyerekes a gondolkodása, de ezt csak te tudhatod. A harmadik változatot szerintem nem kell mondjam. Bár ha csak írja ezeket, és mégis veled van együtt, akkor hűséges típus lehet. Vagyis nem csal meg.


De, hogy a kérdésre válaszoljak, azért nem bírod ki, hogy ne nézd meg, mert a kétely magjai már el lettek vetve a szívedben. Vagyis a bizalom, emiatt nem 100%-os. Ezzel csak annyit tehetsz, hogy önuralommal legyűröd és/vagy csak a szeretetedre figyelsz.

2012. nov. 20. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Megbeszéltük, ő hozta fel, hogy ha ez engem zavar akkor nem fog ilyeneket írni, de tényleg csak viccből gondolta. Hát nem tudom, ezt valahogy nem tudom neki elhinni.. de hogy megbizonyosodjak róla, tényleg nem ír a csajnak ilyeneket, muszáj lesz még párszor elolvasnom, hogy miket beszélnek. Persze lehet, hogy ezentúl is ír neki ilyet, csak majd kitörli..


Ha erről van szó, nincs önuralmam, ahányszor így hagyja, hiába mondogatom magamban, hogy "ne olvasd el, lehet olyat olvasol, ami nem fog tetszeni" nem bírom ki. Úgy vagyok vele, hogy inkább tudjam mi folyik a hátam mögött.


Köszönöm a válaszokat :)

2012. nov. 20. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!