Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Furcsának tart mindenki.28...

Furcsának tart mindenki.28 éves vagyok, nincs egy barátom, haverom se. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Jól elbeszélgetek az emberekkel bárhol, járok sportolni is, ott is vannak beszélgető társak, de valahogy nem lesz "több" a dologból. Több ember is akivel jobb viszonyban vagyok, azt mondta, egyszerűen fura vagyok. Jó fej, rendes, segítőkész de valahogy fura, nem tudják indokolni. A barátnőm is ugyanezt mondja, meg hogy szerinte lányokkal jobban kijövök, de nem örülne neki ha elkezdenék lánybarátokat gyűjteni. Sokszor direkt nem hív el a céges bulijaikra, mert szégyelli hogy ott is csak egyedül üldögélek, mert senki nem tart elsőre szimpatikusnak. Azt mondja, hogy sokszor az utcán is bámulnak engem, furcsán néznek rám, mint egy ufóra. Pedig külsőleg átlagos vagyok, az öltözködésem nem az aktuális legtrendibb, de beilleszkedek a tömegbe, sok 30 körüli férfi öltözködik így. Alkoholt nem szeretem, dohányzásról már 5 éve leszoktam. Mit tegyek? Az a baj, hogy alapjában mindenki szerint egy nyitott, jófej valaki vagyok, de mégis furcsának, nem átlagosnak mondanak. Pedig én inkább lennék az, hogy elfogadjanak az emberek.
2012. nov. 22. 14:44
 1/4 Jézus :) ***** válasza:

Ebből nem igazán derül ki, hogy hogyan öltözködsz pl. Ez is lehet egy ok amiért megnéznek? Külsőd sem igazán tárul fel. Lehetnek előítéletek erre vonatkozólag mások szempontjából?


Légy nyitott.Merd felvállani véleményed. Ne azzal törődj folyton, hogy ki mit gondol rólad. Merj kezdeményezni, és ne vonj le előre következtetéseket. Szeresd magadat is.

:)

2012. nov. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Öltözködésem: devergo cipő, gas nadrág, retro pulóver-póló-kabát, abból is a konzervatívabb fajták. Sokan öltöznek így, teljesen átlagos szerintem. Hajam rövid, nem kopasz, nem hosszú, testalkatom sportos, izmos. Homlokomon van egy 2 centis heg, de csak közelről látszik.


Igazad lehet, mindig próbálok túlságosan belesimulni a környezetbe, hátha akkor elfogadnak. A saját véleményem általában markáns, szélsőséges, ezért is próbálok inkább a többséggel egyetérteni mindig. Elsőre mindenki valami mást gondol rólam, aztán mondják, hogy nem is gondolták volna, hogy ilyen rendes, segítőkész vagyok. Nem tudom mi lehet a baj velem ......

2012. nov. 22. 16:01
 3/4 Jézus :) ***** válasza:
100%

Abból amit írsz, az jön le, hogy az emberek valamiért "elítélnek" téged, vagy egyből megbélyegeznek, de hogy ez miért van.... Szerinted mi az magadon esetleg magadban, ami miatt TE furán néznél másra, ill. nem közelednél hozzá?


Ne próbálj megfelelni másoknak. Azzal csak egy álarcot akasztasz magadra, és nem csak másokat, de saját magadat is becsapod, mert később annál nehezebb "levetkőzni".

Ha úgy becsülöd meg szívedből, hogy nemjátszod meg magad, és magadat adod minden körülmények közt, akkor nem benned van a hiba. Kár ezen filózni. Hanem a többiekben, akik nem fogadnak el olyannak amilyen vagy.

2012. nov. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
te az én jövőbeli énem vagy XD kivéve a dohányzást azt soha sem csinálnám.
2015. febr. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!