Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 14 éves vagyok és elég rossz...

Astom kérdése:

14 éves vagyok és elég rossz a memóriám, tudnátok valami memóriafejlesztő gyakorlatot, programot, mutatni? Vagy könnyebb tanulási médszert?

Figyelt kérdés
A leckét is nagyon sokáig kell tanulnom van hogy egy féloldalas idegennyelvű anyagot 2-2és fél órát tanulok de még ha megis tudom ugy tanulni h már könnyedén elmondom és mikor felelek belőle elfelejtek szavakat és csak nagyon nehezen tudom elmondani.A vasárnapom is csak a tanulásra megy le.De van néha h nevek sem jutnak hirtelen eszembe. Mert gimnáziumba szeretnék menni és szeretnék könnyedebben tanulni. Vitaminokat vagy gyógyszereket nemszeretnék szedni.

2012. dec. 6. 20:05
 1/4 webnyelv ***** válasza:

Vitaminokat szedhetsz nyugodtan. Gyógyszer tényleg nem kell.

Esetleg a mozgás hiánya is okozhatja ezt. Sportolsz, mozogsz eleget? Fontos, hogy ne csak az agyat terheld, hanem a testet is. És, hogy ne mindig csak tanulj, hanem pl. néha barátokkal legyél, szórakozz, ez is fontos.

A nehezen megjegyezhető neveket próbáld valamihez kötni!

Esetleg tanulhatsz hangosan, ha eddig nem tetted, vedd fel mp3-ba és hallgasd vissza.

2012. dec. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sportolok eleget mert sport gimnáziumba készülök és mellette egy kicsit testépítek. A nevek még elmennek csak nagyon ritkén van h ha hirtelen akarom kimondani, akkor nemjut eszembe de a tanulás nagyon nehezen megy. Mert sajnos sokszor magolok minden mondatot ponosan megtanulok és talán erről kellene leszokni. Akkortán a hosszútávúmemóriám is megjegyzi :) De lehet fejleszteni a rövid és hosszútávú memóriámat ugy-? csak nemtudom h hogyan.
2012. dec. 7. 15:39
 3/4 anonim ***** válasza:

A magolás tényleg rossz módszer, amiről - szerintem - érdemes volna leszoknod. Rám mindig döbbenten néznek az osztálytársaim, hogy hogyan tudok egy kétoldalas szövegből egy olvasás után ötös dolgozatot írni, hát nem is magolással... :)


Próbáld meg teljesen lazán olvasni a szöveget. Úgy, mintha csak egy sztori volna, szóval ne arra koncentrálj, hogy jaj, most ezt neked vissza kell mondanod! Hanem mint ahogy EZT olvasod itt, nem is akarod szó szerint visszamondani, utána mégis tudod, hogy miről írtam. ;)


Aztán nézz fel belőle, és gondold át magadban a lényeget, foglald össze a saját szavaiddal. Hogy "sacc per kábé" mit olvastál... például történelemnél ne az évszámot akard visszamondani, hanem lődd be a korszakot nagyjából, mondjuk hogy "az 1800-as évek eleje". Aztán fusd át a szöveget újra, és vedd sorra, mi volt az a lényeges momentum az egészből, amit te kifelejtettél. Csak a lényeget!



A legfontosabb előnye ennek a magolással szemben, hogy ha a bemagolt szövegből kimarad egy szó mondjuk, akkor megzavarodsz. Vagy bemagolhatsz olyan dolgokat, amiket valójában nem értesz, és ha rákérdeznek, akkor annyi.

Ha a lényegre koncentrálsz, akkor az egy átfogó képet eredményez a fejedben, összefüggéseiben fogsz látni, és könnyebben lesznek saját gondolataid is. :)



A nyelvtanulás olyan szempontból más tészta, hogy azt nem is igazán tanulni, hanem gyakorolni kell. Kösd valamihez a tananyagot, képzelj el egy szituációt, és használd azokat a szavakat, kifejezéseket, amiket meg kell tanulnod. Mondd is ki, ismételgesd! Írd le párszor! Ha rákérdeznek, eszedbe jut majd a szituáció maga, és automatikusan a helyes szavakat, kifejezést és szerkezetet fogod alkalmazni.



És ami a legeslegfontosabb, hogy ne görcsölj rá semmire. :) Csak lazán! És ne hagyd magad leblokkolni! Ha rosszat mondasz, az még mindig sokkal-sokkal jobb, mint ha nem mondanál semmit. :)

2012. dec. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget nagyon hálos vagyok, megpróbálom ehez tartani magam.
2012. dec. 8. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!