Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy koptassam le? Nagyon...

Hogy koptassam le? Nagyon idegesítő.

Figyelt kérdés

Van egy lány, akivel úgy-ahogy jóban vagyok, viszont ahogy telt az idő, szinte meggyűlöltem, ennek pedig a kibírhatatlan viselkedése az oka...

Egyrészt, mindenáron olyan akar lenni, mint én. Rajongásszerűen szeret engem (én is lány vagyok, szóval nem ÚGY), a stílusom, a kinézetem, mindenem. Mikor beszélgetünk, és elsütök egy kisebb poént, akkorákat röhög, mintha az évezred viccét hallotta volna a számból; későbbi beszélgetések alkalmával pedig mindig észreveszem ugyanazokat a "stílusjegyeket", amelyek javarészt inkább rám jellemzőek. Néha úgy érzem, mintha egy gagyi utánzatommal beszélnék, és nem a barátnőmmel.

Bármit csinálok, háromszor körbefotózza és a biztonság kedvéért még videót is készít. Néha elgondolkozom, hogy ha odaköpnék a padlóra (nem fogok), azt is ámulattal vegyes csodálattal figyelné és csillogó szemmel imádkozna előtte. Úgy gondolja, én vagyok a világon a legokosabb, legviccesebb, legszellemesebb ember, én vagyok az atyaúristen, közben ez közel sem így van.

Egyébként pedig egy borúlátó, nyakramászós, és olykor kifejezetten rosszindulatú csaj. Nem elég, hogy néha bekattan nála valami, és a legkisebb hibámat is szapulni kezdi, elvárja, hogy utána én támogassam őt. Van, hogy valaki beszól neki, erre ő fél órán keresztül sír a sarokban, hogy "jaj úristen, valaki beszólt" és engem traktál a hülyeségeivel. Az élet más területein is híresen borúlátó, és a legkisebb probléma hatására is összezuhan, mástól várja a megoldást. Abban a hitben él, hogyha "lázad", azaz folyamatosan az ellenkezőjét teszi annak, amit mások tanácsolnak neki, illetve ha állandóan ellenszegül a kötelességeinek (például ha megkérik valamire, csak azért sem csinálja meg, tanárokkal tiszteletlen stb), azzal önálló és felelősségtudatos lesz, közben csak magának okoz egyfolytában fájdalmat, és ez így megy körbe-körbe.

Hiába beszélek vele ezredik alkalommal is, nem fog fel semmit, egyik fülén be, a másikon ki. Megváltozni tehát nem fog, nem tud.


Valószínűleg nagyon gonoszra sikerült az irományom, de nagyon kellene a segítség, mert én ezt már nem bírom tovább. Hogy koptassam le?



2012. dec. 8. 20:30
 1/3 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy semmi tartás nincs benne, alárendeltnek gondolja magát, akit folyton bántanak. Mindenkit a bizalmába fogad, de ezzel csak fájdalmat okoz magának...
2012. dec. 8. 20:33
 2/3 anonim ***** válasza:
A saját véelményed szerint..ha te lennél iylen helyzetben hogyan változnál meg?
2012. dec. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálam is ilyesmi helyzet volt,új suliba kerültem és rám szállt egy kölyök már az első hónap elején.Rohadtul idegesített végig,aztán elhatároztam kb. 1 hónap után,hogy lekoptatom.Nem beszéltem vele,nem hoztam fel témákat,csak,akkor beszéltem,ha kérdezett valamit és miután adtam választ,megint csend volt...persze mivel megunta,hogy ilyen csendben vagyok és,hogy csak,akkor beszélek(1 v 2 mondatban),ha kérdez,ezért eldöntötte,hogy most már nem mindennap(5nap),hanem csak 1 nap fogunk találkozni.Ez elég jól jött,mert teljesen ki voltam idegileg tőleXDMondjuk még,így se kopot le rólam teljesen...
2012. dec. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!