Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szakma valtasra szantam el...

Szakma valtasra szantam el magam. Szoljatok hozza, hogy latjatok a helyzetem? Ne kimeljetek, realisan akarok latni, ha meg nem tiszta valami. Koszonom elore is.

Figyelt kérdés
Mar 18 evesen is a fogtehnika-kozmetika kozt akartam valasztani. 12 eve fogtehnikuskent dolgozok,de vegig itt kattogott bennem a kozmetika, hianykent eltem meg,hogy talan rosszul valasztottam,mert az mindig erdekelt,gyerek koromtol. A jelenlegi baratom kihozta belollem,hogy akarjak valtoztani,utanajartam es mar majdnem be is fejeztem a kurzust,meg egy kicsi van. Tetszik,nagyon figyelek oran,praktikan. A valtozastol elegge felek,mas lesz minden....kozbe fogtehnikuskent dolgozok, kozbe tanulok lelkiismeretesen. Eddig a koznyezetem pozitivan latta ezt a valtasi szandekomat,anyukam a legjobban,ami nagyon nagy szo. Mindig sokat dolgoztam,fent tartottam magam, es most panikolok,mert 1-2 ev nehez lesz. Nincs tapasztalatom az emberekkel, ebben a szakmaba viszont meg akar szepsegszalonnyitasra is jobban latok lehetoseget, erre lenne tamogatasom (a szakmamra is,de azt nem akartam). Csak szeretnek normalis csaladot,kevesebb munkaval,mert jelenleg a kezdetek ota nagyon sokat dolgozok,ezt mar nem birom es normalis csaladra sincs eselyem. Elvaltam, es a sok munkat is okolom a helyzetert. A baratom egyetemet vegzett,de munkanelkuli...es magamtol dontottem igy, a fentiekben irtam,hogy o hozta ki belollem a valtasi szandekot,nos ezt csak annyival,hogy latom o valoszinu,ha munkaja lesz mindig kevesebbet fog dolgozni mint en,es ez mar nem normalis,es nem birom mar.

2012. dec. 11. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A változtass. :) Ha nem jön ki jól a lépés, még mindig visszamehetsz az előző szakmádba.
2012. dec. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ártani tényleg nem árthat még egy szakma, de kozmetikusokra most nincs túl nagy kereslet.

Érdemes jobban átgondolni, mert lehet, jobban kijössz alkalmazottként, mintha külön üzletet nyitnál, környéktől függ.

2012. dec. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
En is erre gondoltam....mert,ha most sem teszek semmit mindig ott lesz bennem,hogy szerettem volna es semmit nem tettem erte. A fogtehnikaban nem ertem el olyan magas szinteket, 1 helyen dolgoztam vegig,es teljesen kinottem magam itt.
2012. dec. 11. 19:26
 4/6 A kérdező kommentje:

Vagyis alkalmazottkent legyek inkabb kozmetikus? Miert nincs most rajuk szukseg, a valsag miatt? mindenki ott sporol ahol tud alapon?

Egy nagyon jo fodrsz ismeros azt tanacsolja csinaljam parhuzamosan a kettot,barmennyire nehez is lesz egy ideig.

2012. dec. 11. 19:29
 5/6 anonim válasza:

Szerintem: biokozmetika.

De csak akkor, ha Te ezt meggyőződéssel végeznéd.

Azt nem tudom, hogy a suliban ezt tanítják-e. (Tanítják?)

2012. dec. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nem igazán értem,hogy mi a gond ezzel,hogy váltani akarsz!

A fogtechnika kikészíti az embert,a sürgős munkák miatt....

Nagyon jó szakma ha tiéd az üzlet!De gondolom alkalmazottként dolgozol.!40-50 éves emberek váltanak,mert belefásultak vagy rájöttek úgy mint te,hogy mást szeretnének csinálni.Ráadásul kozmetikusként a magad ura leszel,ha jól kitanulod a szakmát!

2013. jan. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!