Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Adnátok gyakorlati tanácsot...

Adnátok gyakorlati tanácsot egy nőnek aki (többi lent)?

Figyelt kérdés

-30 éves

-lelki problémákkal küzd, önbizalom hiányos(járt szakemberhez de nem segített)

-függ a szüleitől érzelmileg ,anyagilag

-az önbizalom hiány miatt egy ideje nem mer semmibe belefogni

-nem is tudja merre induljon mert amerre indult eddig sose vitte sehova

-sok kudarc miatt az álmai szertefoszlottak

-párkapcsolata nincs, kevés barátja van


2012. dec. 12. 12:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Keressen állást, először szüntesse meg azt, hogy függnie kelljen valakitől, utána a többi is megoldódik, vagy egyszerűbb lesz megoldani.
2012. dec. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Olvasgassa a kovetkezo konyveket:


Nick Vujicic: Elet hatarok nelkul

Rhonda Byrne: A Varazslat

" : A Titok

" :Az Ero

Kassai Csilla: 5rol 6ra (ebbol csak azt kell kivenni, amire szukseged van)

2012. dec. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Keressen normális szakembert. A pszichológusok egy része kókler, ha pont kifogott egy olyat, akkor persze nem segített.
2012. dec. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én is csak ezt tudom mondani, itt minden egy dologból fakad, a függés anyáéktól. Utána lassan megoldódik minden. Csak ne erőlködj, hagyj időt mindennek.

A többi meg jön magától:D

2012. dec. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nagyon örülnék ha tudnék segíteni, mert én dettó.
2012. dec. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia, pár mondatban biztos, hogy nem lehet neked segíteni, de elindulni mindenképp.

Szerintem a legfontosabb, hogy legyen valami elérhető célod, amiért ezután dolgozni, tenni fogsz, vagyis amiért érdemes minden nap felkelni. Mi a legfontosabb, amin változtatni szeretnél? Függetlenség, új barátok, párkapcsolat? Manapság rengeteg ember van túlzott önbizalommal megáldva, tudod, az sem jobb, mint az önbizalomhiány, sőt... Senki sem tökéletes, nem tudom, hogy mi az elvárás magaddal szemben, vagy mennyire akarsz másoknak megfelelni. de ezek mind fontosak ahhoz, hogy tovább tudj lépni. A szüleidet is vond be, hogy segítsenek neked a leválásban, mert egy egészséges felnőtt ember olyan 25 éves kora körül már el kéne, hogy gondolkodjon azon, hogyan is tudna egyedül boldogulni. Annak idején ennyi idős korban nemhogy magukat tartották el az emberek, hanem még ők segítették az idős szüleiket. És akkor sem volt nagy dorbézolás, mégis képesek voltak rá. Nem tudom, hogy a mi generációnk hogy lehet ilyen elbaltázott (én is 30-as vagyok), de rengeteg gyenge és lelki gondokkal küzdő van közöttünk.

A céljaid elérhetőek legyenek, olyanok, amire képes vagy, mindig kicsivel kezdj és úgy legyenek nagyobbak az elvárások, mert a sorozatos kudarc veszi el a kedved mindentől. Legyen szó önállósodásról, akár egy fogyókúráról, mindig kicsivel kell kezdeni, hogy meglegyen a pozitív élmény, a siker. Szépen lépésről lépésre kell haladni, ha ma kitalálsz valamit, ne várj csodát napokon belül, főleg úgy, ha nem tettél érte semmit.

2012. dec. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

--a kor csak egy szám. felesleges mondogatni hogy jaj már 30vagyok és még nincs ... vissza úgysem lehet forgatni az időt. a jelenben kell élni

--valamit biztos tud csinálni amiben jó na arra koncentrálni és abban a környezetben ahol ezt elismerik ott barátkozni és máris két legyet üt egycsapásra önbizalom is növekszik.lehet ez időseknek való segítés.

--először kicsi álmok nem olyanok amikhez évek kellenek hanem ami úgymond hamarabb eredményt hoz,esetleg megtanulni főzni ...

--és amit előttem is írtak a munka.

--kicsi léptek. hülye hasonlat de a babák is lassan kicsiket lépnek mire futnak. te most baba vagy.

2012. dec. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Ilyen a sógornom is, csak o egy kicsit idosebb.
2012. dec. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Először is legyenek céljaid az életben!


Döntsd el, hogy mivel akarsz igazán foglalkozni, milyen életet akarsz élni.

Kb. az a legátlagosabb, ha ennyi idősen családot akarsz, de azt is meg tudom érteni, ha valaki szakmai karriert akar, vagy szeretne művészileg kiteljesedni.


Nézz magadba, próbáld magad objektíven értékelni (külső, belső tulajdonságok, képességek, képzettség, egzisztencia vonatkozásában), amiben erősnek érzed magad, abból merítsd önbizalmad, amiben gyengébbnek érzed magad, ott reálisan megvalósítható célokat tűzzél ki.


Nőknél fontos a szép külső a lelki harmóniához. Ép testben ép lélek!


A kicsit is csinos nőket általában körbeudvarolják a férfiak, és ha az boldoggá tudja őket tenni hogy gyerekükről, férjükről, háztartásukról gondoskodjanak, könnyen találhatnak olyan társat, aki mellett nem kell az egzisztenciális önmegvalósítás taposómalmában nap min nap küzdeniük. De fontos hogy ha otthon vannak akkor is tegyenek szert új versenyképes tudásra (lehetőleg felsőoktatásban), mert az élet előre nem kiszámítható.


36F

2012. dec. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

tudjátok ..22 csapdája van,és örülök hogy írtatok mert kellett az objektivitás ,és pár biztató szó.


..az előző munkahelyemen lelkesen kezdtem ..aztán rájöttek h sebezhető vagyok, mignem lelkileg a kis beszolgáltatásaikkal kicsináltak. nem tudtam koncentrálni, hamar elsírtam magam..apró dolgok miatt. aztán a végén kirúgtak.(igaz én is föladtam addigra már)


a másik dolog: a persztizs mint valami fals értékmérő ..mindenki szeret reprezentálni. hogy ezt valaki a bajok elfedése miatt csinálja-esetleg kompenzációból- vagy épp mert tényleg megdolgozott a sikerért részlet kérdés. Velem is szeretik érzékeltetni mennyivel butább vagyok. Jönnek az x diplomával, az autóval, megszült gyerkőcök számával.. én pedig legszívesebben kiselépek már a lakásból. Ha egy mondat elhagyja a számat az nem elég jó, nem elég szellemes stb. MArad a csomagolás ,szépen sminekelek mosolygokvalahogy, és várom h vége legyenen a szinjátéknak. Szóval ebbe a "kifele-mutatok élet" zsákutcába benne vagyok én is csak.. a családom által. talán igy még gyomorforgatóbb. namind1


..akkor érzem magam a legjobban mikor a családunk kutyáját gondozom,megetetem simogatom :)) akkor ezek a dolgok elillan kicsit. régen is sokat halottam -de kedves gyerek. kedves-vagyis áldozat, megtűrt, túlérzékeny,bántható.

lehet hogy baba vagyok ..talán csak annyi h a babákat hagyják (jobb esetben) járni tanulni,fejlődni a felnőttek világában inkább gáncsolnak.legtöbbször szavakkal,gesztusokkal..


Jólesett kiírni magamból, és nagyon köszönöm a válaszokat.

2012. dec. 12. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!