Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egészséges önbizalom és...

Egészséges önbizalom és beképzeltség. Mi a különbség a kettő között, hogy lehet őket megkülönböztetni?

Figyelt kérdés
2009. aug. 21. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha csodálatal nézel egy emberre a kisugárzása vagy személyisége miatt, olyan értékeket képvisel amik neked is érthetőek és fontosak, akkor azt mondod, egészséges az önbizalma!

Ha viszont nem szimpi neked a viselkedése vagy gondolkodása, hogy elérhetetlennek, megközelíthetetlennek tűnik a számodra, beképzeltnek fogod tartani!

Pont ezért nem jó dolog valakit mások véleménye alapján megítélni! A legjobb barátnőmet sokan beképzeltnek tartják(nem ismerik),pedig egy fantasztikus ember, tele ötletekkel és élettel!Pedig nem bunkó másokkal,sőt, mégis....

Aztán van akit körbenyalnak, hogy tökrendes meg népszerű, én közben üres és sznob senkinek tartom(nem ismerem,nem is akarom), aki másokon élősködik és mindenkit kihasznál!

Minden nézőpont kérdése igazából! :/

Ezt most találtam, pont illik ide:

"A szavak sosem a dolgok.

A beszéd nem a lélek.

A szavak közt csak elvesztél.

Ki csak beszél, eltéved."

2009. aug. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok!

Persze hogy én is ítélek meg másokat, de legalább nem űzök belőle sportot! ;P

2009. aug. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

hmm, nem erre gondoltam, de azért köszi :D

én arra gondoltam, hogy honnan tudom megkülönböztetni, hogy az önbizalmam jogos, vagy teljesen elszálltam magamtól.

2009. aug. 21. 23:48
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

:D Ja hogy úgy!


Ha egészséges az önbizalmad, akkor ismered a hibáidat és korlátaidat, szóval jó az önismereted! Tudod, mire vagy képes, bár meghallgatod mások véleményét és mérlegeled,de mindig te döntesz pont úgy ahogy helyesnek tartod!

A beképzeltség az, mikor szemellenzösen mész előre az életben, minden kritika lepereg rólad, még a segítő szándékúak is, túlbecsülöd a képességeidet....ilyesmi!

Ja igen, olyan embereket is "divat" beképzeltnek tartani, akik csendes, visszahúzódó szemlélői az életnek, nem keverednek agymenés bulikba, stb.


Az előző választ folytatva ez nem jelenti azt, hogy a környezetedben mindenki olyannak lát, amilyennek hiszed vagy szeretnéd hogy lásson!

Remélem ez többet segített ;)

2009. aug. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igen, köszi :D :) mentek a zöld kezek :)
2009. aug. 22. 22:25
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

Általánosságba írtam, nem rólad.


Szerintem az egészséges önbizalom és a beképzeltség között óriási különbség van. Az egyik úgy mond, jó a másik rossz.

Ha van önbizalmad, könnyebben kezeled az életedet. Megmered tenni a dolgokat, tudod, hogy mi hány méter. Felméred saját korlátaidat.

Ha beképzelt vagy, akkor csak magadat látod és ami körülötted forog, nyers vagy és nem értékeled a másikat csak magadat helyezed előtérbe. Szavaid csak rád irányulnak, hogy te mit tettél, te mit csináltál stb.

De, ha konkrét feladatod van, akkor meggondolatlanul vágsz bele és lehet, hogy elbuksz, mert nem ismered elég jól önmagadat. Csak azt a képet amit kialakítottál magadról. Néhány tulajdonságodra iszonyatos büszke vagy és ezt hangoztatod is.


Ez az én véleményem

L/22

2009. aug. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!