Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Velem van a baj, amiért nem...

Velem van a baj, amiért nem várom a Karácsonyt?

Figyelt kérdés

Az elmúlt három évben végig iskolás voltam, és a tanárok mit sem törődve az ünnepekkel megpakoltak jó sok tanulnivalóval, majd a szünet utáni első héten vizsga.

Emiatt stresszes vagyok, görcsölök, nem várom a karácsonyt, mert akkor sütés, főzés, takarítás van egész Szenteste előtti nap, ami mellesleg a szülinapom, de már nem is érdekel, mert mindenkinek a karácsony a fontos.

Aztán itt vannak a családlátogatások, anyukámhoz, párom anyukájához, apukájához, nagymamájához, és az én nagyszüleimhez is kell menni, nem beszélve a nővéremékről, akik három gyerekkel nem túl mobilisek.

A plázákban rengetegen vannak, ölik egymást az akciós ajándékokért, eltapossák a másikat, ingerültek. A párom díszíti ugyan a lakást, de tiszta giccs az egész, mindenhol síelő rénszarvas szobrok, meg vigyorgó télapók, mintha csak amerikában lennénk... Tavaly mondtam neki, hogy kicsit kevesebb díszítőelemet is használhatna, de megsértődött rajta. Ja, és mondta, hogy elege van abból, hogy sosincs normális ünnepünk miattam. Nem is érti, mekkora nyomás van rajtam. :(


Belefáradtam, hogy ekkora felhajtást kell csapni az egésznek, unom a felszínességet, és még görcsölhetek a vizsgák miatt is. Szívem szerint elmennék a hegyekbe arra a pár napra, és kikapcsolódnék kettesben a párommal, ahelyett, hogy csak főzök, takarítok, a két ünnep között meg tanulok...



2012. dec. 17. 08:47
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Kedves Kérdező!

Nem segít Önnek, de megértem. A szeretet ünnepe egy teljesítési kényszerré vált.

Vásárlási rohamok; nagy sütés-főzés (bár nemigen bír többet enni senki, mint máskor; szerintem elég egy jókedvű , együttes, normális előkészület és utána mosolygós, hangulatos terítés); minél nagyobb, minél díszítettebb fenyőfa; belsőséges-pihenős-békés családi ünnep helyett kényszer-rokonlátogatások. Szóval nyugalom, békesség, pihenés.

Szerencsémre a családunk ilyen felfogású, dehát nem tudjuk Önt "örökbe fogadni" Karácsonyra.

Én már azt is fejcsóválva mosolygom meg, hogy már szinte ősztől "karácsonyi hangulat"(?) van az áruházakban.

2012. dec. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, veled van a baj. Én szivesen sütök-főzök, boldogan takarítok és díszítgetem a lakást, nem járok plázákba akciós vackokért, mert már rég megvettem mindenkinek a lehető legszemélyesebb ajándékat, alig várom, hogy jövő héten végre leüljünk a családdal a karácsonyi vacsorához, hogy odaadjam az ajándékokat, lássam az arcukon, mit szólnak.. de ehelyett lehet nyűgösködni, szájat biggyeszteni, párunkkal veszekedni a dekoráció miatt.. :(
2012. dec. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Én már felnőtt nő, anyuka is vagyok. Én kizárom decemberben a külvilágot, nem foglalkozom sem a tömeggel, sem a vásárlással, a plázákat messze elerülöm. Csak a gyerkőcöknek szoktunk karácsonyi ajándékot venni (és nem anyagi okok miatt, hanem mert nálunk pont nem erről szól a karácsony). És nekem igy gyorsan eltelik a december, és mire észbe kapok már január van. Próbáld kizárni a zavaró tényezőket.. én pld. még egy mikulást sem láttam idén a városban, sikerült úgy "lavíroznom" :)
2012. dec. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs veled baj! Nem csodálom, hogy nem nagyon várod, mert amikor én is még sulis voltam, utáltam, hogy a téli szünetben nem hagytak békén minket a tanárok. Sosem értettem, mi a jó abban, hogy az egész szünet el van cseszve, mert még Karácsonykor is azon kell görcsölni, hogy jaj mi lesz a szünet után, miből írok, hány könyvet kell addig kiolvasni. Miért nem lehetett ezeket soha szünet előtt letudni? Mindig januárban jött a szívás. Jó, én elhiszem, hogy így jön ki a félév, de ha tőlem függne, akkor megpróbálnék kitalálni valamit, hogy ne kelljen elrontani a szünetet. Szerintem próbáld meg karácsony előtt valahogy megtanulni a nagyját, hogy utána már csak párszor át kelljen olvasni!Jobb érzés lesz neked is,mert nem leszel olyan stresszes, mert tudni fogod, hogy már tettél valamit, nem áll már annyira halomra a tanulnivaló.
2012. dec. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld kéz :)
2012. dec. 17. 09:31
 6/6 anonim ***** válasza:

oh de jó az elgondolásod, hogy ilyen módon is ellehetne tölteni, bár nem muszáj a hegyekbe, inkább valami csendes kis helyet választanék.. de a lényeg hogy kicsit megnyugodni lehessen, nem elszínészkedni azokat a napokat és elhallgatni mindenkinek a jópofizását.

de nekem se jön be ez az egész felhajtás, ami folyik..ez már nem az ünnepről szóól..

2012. dec. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!