Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért mondják meg egyesek,...

Miért mondják meg egyesek, hogy kell fiatalként élni?

Figyelt kérdés

Sokan-sokan mondják, hogy fiatalon BULIzni kell, el kell járni otthonról. Nem szabad otthon ülni. A hobbik nem elegendőek, nem teszik izgalmassá az életet, és nem lesz mire emlékezni. A tanulás ugyan fontos, de sok-sok társaság kell mellette. Ha nem elég a "kevés" tanulás, így jártál, de ne tegyél rá még egy lapáttal a fejlődés érdekében, mert a társaság rovására megy.

A másik nem utáni futás, keresgélés, és akár a futó kalandok kellennek...


Nos, ezekkel mind nem értek egyet!


A társaság kell, de szerintem mindenkinek különböző mennyiségben.

Ha nem megy beléd a tudás, akkor igenis küzdeni kell, bármi áron. Én küzdöttem és küzdök is, és különben nem tartanék ott, ahol.

A diszkó, kocsma nem KELL. Most értem haza egy kislétszámú (asszem 10-en voltunk), délutáni (!!!), alkoholmentes; társasjátékos, lufifújós, hülyülős, sokat röhögős partiról. Hááát, kocsmában, diszkóban ennyire még nem éreztem jól magam. Itt elfelejtettem az amúgy eléggé nagy gondomat, lazítottam, hazafele már valakivel beszéltem róla, de mégse húzott fel annyira, mert előtte ugye leráztam a stresszt. És annak is örülök, hogy nemsokára lefekhetek és éjjel alhatok.

Pasim most lett csak, egy nagyon konzervatív, de aranyos ember, aki tűzbe menne értem, ha kellene. Igaz, már vágytam pasira, de igazából csak mostanra érett meg bennem a pasivágy, mire lett is, így nem bánom, hogy előtte nem volt.

A hobbijaim pedig érdekesek, színesek. Általában levezetik a stresszt; stresszesebb is vagyok, mikor épp nincs egy jó, és nagyon lekötő hobbim. Ráadásul tudást adnak és fejlesztenek, amit fontosnak tartok.


A visszaemlékezés pedig...

Szerintem jobb visszaemlékezni a kevesebb és konzervatív partira, pl az ottani aranyköpésekre, minthogy hogyan ittam le magam hetente és mit tettem utána. Ilyenekre elég egy vígjáték, nem kell velem történjen.

És a hobbikra, a tanulásra is vissza lehet emlékezni jó szájízzel.


Mi az az űr mégis a fiatalokban?


2012. dec. 22. 23:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Hát mert nekik az vált be, egyébként te is ezt teszed:)
2012. dec. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ezt olyan emberektől hallottam és hallom mindig is, akik elmondásuk szerint nem élték ki magukat fiatalon, és úgy gondolják, hogy most emiatt boldogtalanok. Szerintem csak annyiról van szó, hogy ezek az emberek nem merik, nem merték megvalósítani önmagukat, feladták az álmaikat, és inkább a többieket kezdték majmolni ezerrel. Szerintem az egyéniségük feladásában gyökerezik ez az űr. Aki teljesen jól érzi magát a bőrében, mert ki tudott teljesedni, az nem vési a másiknak kőbe, hogy hogy kéne élnie. Mert tudja, hogy mindenki esetében máshogy mérik a boldogságot.
2012. dec. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ha valaki nem bulizós,inkább az otthonülést,ábrándozást,olvasást kedveli akkor rendben van.Viszont rengeteg fiatal van aki otthon ül,nem mozdul ki,nem hibázik fiatalon,és ezért kicsit bukdácsol amikor a felnőtt korba lép.Sokan pedig zárkózottak fiatalon,és komolytalanok a korai felnőttkorukban,és ez sokszor fontos dolgok rovására megy.

Tehát fiatalon a legjobb bulizni,kipróbálni dolgokat,mert utána még ha akad is alkalom,már nem aktuális az ilyesmi...

2012. dec. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A visszafogott buli amúgy ilyen szempontból miért nem számít bulinak?


Meg mit kezdjek magammal, ha másként, tehát pörögve, diszkózva, alkohollal nem élvezem az életet?

2012. dec. 23. 22:31
 5/13 anonim ***** válasza:
Ennek az eldöntése nagyon szubjektív. Van, aki bulinak tartja, van, aki nem. Szerény véleményem szerint a buli az, amikor olyanok társaságában vagy, akikkel teljesen el tudod engedni magad, röhögtök mindenen, szóval amikor egyszerűen csak felszabadult vagy. Most hogy ehhez társul-e táncikálás vagy sem, az már csak részletkérdés, a lényeg ugyanaz. Csak az számít, hogy te milyen helyzetben érzed jól magad. És akkor az már buli.
2012. dec. 24. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

mi az hogy kell?


Nekem ne mondja meg senki hogy kell, majd ha én akarom akkor megteszem, de azért mert egy noname ember kinek nem érdekel a véleménye azt mondja hogy kell, nos azt körberöhögöm.

2012. dec. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Ha tizenéves kislány létedre egy KONZERVATÍV EMBER (olyan 30 körülinek képzelem ez alapján) csapja neked a szelet akkor semmivel se vagy jobb mint akiket annyira lenézel az életmódjuk miatt.

És azoknál se vagy jobb akik állítólag beszólnak neked a te életmódod miatt, hiszen majd' egy oldalon keresztül fikázod őket, ráadásul olyan miatt amiről fogalmad sincs, gondolom nem ittál még meg egy üveg sört se, de azt nagyon jól tudod hogy milyen rosszéletű társaság a mai fiatalok :D (Kb. 10 évvel lehetek idősebb nálad)

2012. dec. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Neked meg mi bajod van????



Amúgy 20 vagyok (konzervatív vagyok sok-sok dologban) és a Párom pedig 24. Gond?



Nem szólok le senkit, csak egyszerűen rohadt sz*r érzés, hogy beszólnak, ezzel elveszik a jókedvemet, reményemet magabiztosságomat.

Aztán mikor elmegyek az átlag, bulizós, kocsmázós réteggel, semmi tartalmat nem tapasztalok a szórakozásukban, nem értem, miért jó, és nem értem, miért ne lenne jó az én életmódom?

2012. dec. 25. 17:39
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Látom egyik kedvenc szavad ez a konzervatív. Tudod is mit jelent, vagy csak ezzel sértegetett egy hasonló képességekkel megáldott ismerősőd, és azóta azt hiszed csak jót jelenthet? Konzervatív vagyok én is sok tekintetben, de ennek nincs köze ahhoz hogy szeretek-e inni vagy sem. Illetve van. Ez is a kultúránk része ősidők óta ezért sincs okom visszautasítani. Te nem konzi vagy hanem beszűkült. Talán bigott is, bár erre nem tettél még utalást.
2012. dec. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
A korodat rosszul becsültem, ezért elnézést is kérek. Tizenévesek szoktak ilyeneket írni, és marha büszkék lenni a harmincas palijukra.
2012. dec. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!