Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a legjobb módja a bizonyos...

Mi a legjobb módja a bizonyos összetett családi traumák kezelésének? Kérem, csak az írjon akinek hasonló tapasztalata volt/van. Vagy hozzáértő.

Figyelt kérdés

28 éves ffi vagyok és egyre gyakoribb régi és új emlékek feltörése, melyek már teljesen beárnyékolják a mindennapokat, munkámat és egyszerűen még flörtölni sem tudok, mert a kisugárzásomra is kihat. Ami a legrosszabb még kapcsolatom sem volt, tinédzserkorom egy az egyben nem volt. Minden alkalommal rettegek mikor a szüleimről kérdez valaki és hírtelen mocskos mondatok hagyják el a számat, melyeket nehéz fékezni.


Ami azt illeti 90% hogy az apám nem az igazi apám, már az anyakönyvi kivonat dátumja sem stimmel ill. 6-7 évesen halottam elereszteni azt a mondatod: "..."Nevedre vetted". Amit egy darabig tudtam meg sem hallottnak tekinteni, de már nem. De egy belső érzésem mindig is volt efelől, sosem hívott fiamnak vagy ilyesmi, sőt egyszer részegen még rasszista megjegyzést is tett. Egyébként más rokon szerint is egy bunkó paraszt. Anyám sem tekinthető normálisnak; egy mérnöki diploma után ajándékként kaptam tőle; hogy elküldött biztonsági őr tanfolyamra, öreganyám csak annyit mondott menny el takarítani (mindkettő keserű boszorkány tele rosszakarattal, melyet nem képes bevallani önmagának).Öcsém, mikor hazahozta a bnőjét és nem tetszett anyámnak, kb. az egész utca halotta mi folyik. Ezt kb előadva egy Esti Showderben tuti sikerem lenne, csak ez nem az. Sosem érdekelte őket milyen álmaim is vannak, mondván jól le voltam szarva és hülye voltam amikor bármiről is meséltem. Egész végig csak lebeszéltek mindenről, bármihez kezdtem csak negatív dolgokkal pumpáltak, Nem értessz semmihez!!! Ahhoz képest hogy "fater" Ausztriában dolgozik egyszer nem fordult meg a fejébe segíteni a fiain munkát szerezni, pedig nem lett volna nagy kunszt. Most már ott tartok, ha autóbalesetet szenvednének és kinyifanna mindegyik, nem biztos hogy egy könny is kicsordulna. Ami a legrosszabb, hogy mindhárman (anyám, apám, öreglány) úgy tesznek mindha mi sem történt volna. Azt sem tudják hogy kell bocsánatot kérni, mindegyik egy nagy büdös büszke beteg majom. Ami azt illeti nem veszik észre, egyáltalán és anyám tudja hogy bajom van velük, de bármikor is előhozom ő a tökéletes ember és nem az ő hibája. Vagy öreganyám legjobb taktikája: Csak mondd, mondd!! Mintha elmenne a füle mellett. Abszolutt nem ismerik és nem képesek azonosulni, kb annyira ismernek; hogy a legjobb ajándék nekik mindig a pénz - egyszerűen lelki szegénységben is szenvednek.


Mostanában már nem igazán tudom kezelni és érzem hogy az előbbrelépéshez meg kell oldanom ezeket a dolgokat minél előbb,de a név változtatás nem fogja megoldani teljesen. Amit leírtam, az csak a jéghegy csúcsa.


Értékelném, ha valaki tudna tanácsolni valami ésszerű megoldást. Hogyan lehetne velük legjobban ki b a sz n i és ugyanazokat az érzéseket előhozni amik miatt szenvedek. Az ilyen megbocsátós, dolgok már sajnos nem működnek. A telefonon a számukat már kikapcsoltam, de édes kevés, a gondolat még mindig a fejemben van. Az igazat megvallva nem is nekem lenne psichológusra szükségem, hanem nekik az el b a sz o tt életük miatt, amit kisugároznak másra is.



2012. dec. 25. 18:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Az írjon aki megoldást tud??


8 ember írta a megoldást, jóember!!

2012. dec. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Nem írtam le, de nem otthon élek. Menekülök tőlük, de még mindig gyerekként kezelnek és ennyi dolgot kezelni nem könnyű. Ami azt illeti tényleg hozzáértő tanácsára lenne szükség. Nem vagyok elveszve, de ezt a kort az életemnek mihamarabb szeretném lezárni. Az nem megoldás ha nem veszem fel a telefont és lelépek.
2012. dec. 25. 19:05
 13/21 A kérdező kommentje:
Ahányszor felveszem a telefont egy mély depresszióba esek és 1 hétig vége, semmire nem tudok koncentrálni.
2012. dec. 25. 19:12
 14/21 anonim ***** válasza:
Menj el pszichológushoz!
2012. dec. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Lehet kellene, de egy darabig kutatok. Volt egy nyár amikor annyira undorodtam mindegyikőjüktől, hogy refluxom lett tőle. Aztkövető távollét után minden jó volt.
2012. dec. 25. 19:29
 16/21 A kérdező kommentje:
Párkapcsolat témához annyit, hogy nem biztos, hogy mernék bárkit is bemutatni szüleimnek, mert azon nyomban elkezdenék saját gyereküket égetni. (Erre volt már számos példa). Már ott tartok, külföldi nőt kell keresnem, aki nem beszél magyarul.
2012. dec. 25. 19:32
 17/21 anonim ***** válasza:

Nem értem, minek akarnád bemutatni az esetleges kapcsolatodat otthon?


Azt irod, hogy nem a szülökkel élsz. Akkor ha ennyire zavar, MIÉRT beszélsz velük telefonon, MIÉRTlatogatod meg öket?


Élj függetlenül tölük, és keress meg egy pszichológust, aki segit neked abban, hogy le tudj válni a szülökröl.


Velük semmit nem tudsz kezdeni, sem megváltoztatni, sem elismertetni velük, hogy neked nem jó volt az, ahogy veled bántak. Idöszerü lenne végre elkezdened tölük függetlenül létezni és nem állandóan azért kapocsatban maradni velük, hogy magyarázatot adj a különféle problémáidra...

2012. dec. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Mindenképpen egyéni terápiát javaslok, keress egy privát pszichológust. Robbanásig teli vagy feszültséggel, sürgősen lépj.

Minden jót!

2012. dec. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Én szociálpedagógus hallgatóként épp két héttel az államvizsga előtt, friss tudással éppen erről vertem a fejembe a tudást. Amit leírtál egyértelműen a kötődési zavarokra utal, amely a szülői illetve családi (testvér, nagyi stb) környezetben keresendő gyermekkorban. Ez rendkívüli módon kihat a felnőtt életvezetésére, akár PTSD-t (posztraumás tünetegyüttest) okozva: éjszakai felriadás, erős szívdobogás, zaklatottság, szorongás, betörő emlékképek nem csak alvás közben, a gondolatok nem tudnak elszakadni a traumatizáló helyzettől.

Van egy olyan Anya-gyermek kötődési zavar típus, amelynek az a lényege, hogy a szülő úgy érzi ő szereti a gyermekét, de a gyermek nem szereti őt, és fordítva is ugyan úgy. Ez érzelmi elkerülést jelent, nem úgy értelmezi egyik sem a szeretetet, nem értik meg egymást, a másik problémáját lenézik.

Tudom, hogy sok olyan ember van, akivel nem lehet nyíltan beszélni, mert úgy sem látja be. Nem gondolom, hogy anyukádék nem éreznék a problémát, de az olvasatomban szarnak rá. Szerintem szakítsd meg a kapcsolatot velük, kezd párkapcsolatot, meséld el a lánynak az egész dolgot és ne mutasd be. Nem érdemlik meg. Keress szakembert, aki segít feldolgozni a traumát, mert ez mind a feldolgozatlan negatív események jellemzői, amit írtál!

Anita

2012. dec. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Az eddigi válaszadók ostoba, gonosz megjegyzéseit hagyd figyelmen kívül, tényleg nem értenek hozzá.

Ugyan abban is van igazság, hogy az életedért te felelsz, de egy ilyen hátteret, pláne ebből a leírásból, biztos hogy senki sem tud objektíven megítélni, így én se.

Ami biztos, hogy baromi nehéz lehet most neked, és attól h valaki itt keménykedik, h "mért nem vitted még semmire?" abból két dologra következtetek(következtethetsz):

- azoktól az arctalan suttyóktól(az első válaszolókra gondolok) akiktől ugyanazt kapod mint a környezetedtől, életed végig ezt fogod kapni az életben, mint ahogy akörnyezeted se fog magától megváltozni. Talpra kell állnod, és erre igenis van módszer, alább kifejtem.

- Csak hozzáértőtől kell kérned segítséget, a (GYK.HU látogatói 98%ban nem ilyenek.) Aki az ilyen helyzetekre van kitalálva azt úgy hívják hogy pszichoterapeuta. Sok sarlatán van, keress valakit akinek diplomája van. Hozzátenném hogy nem fogja megoldani a problémáidat helyetted, viszont de rávilágít az ösvényekre, amiket neked kell megtalálnod, és végigmenned rajta!!!


A szüleid ridegsége és érzelmileg fejletlen viselkedése igazságtalannak tűnhet a te szemszögedből, az bizony könnyen lehet hogy az egész családra ráférne egy családterápia. Viszont attól tartok hogy nem mennének bele, ugyhogy neked kellene keresni egy szakembert.


Ha ki akarsz baszni velük, máris ugynan olyanná váltál mint ők. Semmit nem érsz el vele. Értsd meg a viselkedésüket, hogy miért ilyenek, és meg tudsz nekik bocsájtani, ezzel együtt garantálom neked hogy megszabadulsz egy tehertől, aminek következtében az életed is könnyebbé válik. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy ezt egy kemény meló, és szakember nélkül ne vágj bele.


Még valami: Ha tényleg nem a vér szerinti apád, akkor is ő nevelt. És azt hitted hogy az apád, tehát a névváltoztatás csak szimbólikus dolog. Az a "hátizsák" amit tőlük "kaptál" , ami miatt valószínűleg félszeg és önbizalomhiányos vagy, és nehezen megy az ismerkedés, az nem fog eltűnni a névváltozztatástól...csak terápiában szabadulhatsz meg tőle.


Összesgésében bátor vagy hogy egyáltalán ezt le merted írni. Sok sikert!


B.

2013. jan. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!