Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan közöljem szorongásos...

Hawke kérdése:

Hogyan közöljem szorongásos zavarom barátaimmal?

Figyelt kérdés

Üdv,

Egyelőre diagnózist nem tudok felmutatni, de kétségem sincs afelől, hogy valamiféle szorongásos zavartól szenvedek. Jó formán gyerekkorom óta jelen van, de igazán néhány hónapja vágott a tetőfokra - amiben többfajta külső benyomás is szerepet játszott -, mikor is pont néhány külföldi emberrel kezdtem el ismerkedni skype-on. Eleinte nagyon kellemesen éreztem magam velük, de aztán a velük töltött idő alatt is rettentően elkezdtem szorongani, aminek a tudata csak még jobban lebénított. A vége felé egészen biztos vagyok benne, hogy ők is érezték, rettentő furcsa vagyok, hiszen egy értelmes mondatot képtelen voltam összekovácsolni, arról nem is beszélve, hogy azt se fogtam fel, amit ők beszélnek hozzám (stb) - mind, ettől a blokkoló aggódástól.


Olyannyira elszégyelltem magam, hogy szőrén-szálán eltűntem előlük, több, mint egy hónapja. Egyelőre még nem érzem magam olyan magabiztosnak, hogy felmenjek, de amint ezt megteszem, szeretnék nekik magyarázatot adni az eltűnésemre és a viselkedésemre, röviden de érthetően, hogy valóban felfogják és elfogadják a furcsaságaimnak az okát... bár rettegek a reakciójuktól.

Ebben kérném a segítségeteket. Minden komoly véleményt mélységesen értékelnék!

L/19



2013. jan. 7. 00:26
 1/1 anonim ***** válasza:
Keress fel első körben szakembert, aki tud rajtad segíteni.
2013. jan. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!