Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mivel tudnám fejleszteni a...

Mivel tudnám fejleszteni a kommunikációs képességem?

Figyelt kérdés
Sokszor elakadok mondat közben, vagy beledadogok a mondandómba, mert beszéd közben már a következő mondaton gondolkodok. :S Hogyan tudnék megtanulni folyékonyan, előre gondolkodás nélkül beszélni,kommunikálni? 24/L

2013. jan. 8. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát, a kommunikáció fejlesztésének legjobb módja a minél gyakoribb kommunikáció. Ha sokat beszélgetsz, előbb-utóbb visszaszorulnak majd ezek a hibák. De kezdetnek már az is valami, ha elkezdesz hangosan olvasni, hogy hozzászokj kicsit a beszédhez.
2013. jan. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi,az a baj,h nem igazán szeretk beszélni,ha nem érdekes/érdekel az épp aktuális téma :S olyankor inkább csak hallgatok. az izgalmas témákat szeretem
2013. jan. 8. 12:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Tudom, én is ilyen voltam, hasonló gondokkal pár éve még. Ritkán beszéltem, mert amilyen témák engem érdekeltek, azok a többieket kevésbé, így kevés olyan alkalom volt, amikor aktívan be tudtam kapcsolódni a társalgásba, de akkor is belezavarodtam a mondandómba, néha dadogtam, megakadtam mondat közepén, stb. Egyszerűen nem voltam hozzászokva a beszédhez.

Aztán én is hangos olvasással kezdtem, később próbáltam legalább félmondatok erejéig beszállni a számomra egyébkét érdektelennek tűnő haveri társalgásokba is, innentől pedig már ment minden a maga útján. ;)

Bár ma se vagyok egy nagy szószátyár, a tömeg középpontja, de szinte mindenről megvan a magam véleménye, amit bármikor szóban kifejtek a többieknek... ha meg épp olyan téma akad, ami tetszik és értek is hozzá, akkor viszont néha előfordul, hogy úgy kell rámszólni, hagyjak már mást is érvényesülni :P

2013. jan. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. jan. 9. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!