Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A kedvességet és nyitottságot...

A kedvességet és nyitottságot miért vélik egyesek gyengeségnek?

Figyelt kérdés

Sok embertől hallottam már ezt, de a saját életemben épp az ellenkezőjét tapasztalom:


Szeretem az embereket, szeretek segíteni, kedves és melegszívű vagyok, ha valaki nem szimpatikus, attól távol tartom magam, de nem szekálom, nem gúnyolom.

Ennek ellenére nem szoktak kihasználni, becsapni, mert azért nem vagyok sem hülye, sem naív, van bennem tartás, határozottság és önbizalom. A munkahelyemen sem nyomnak el, hiszen céltudatos vagyok, sokan szeretnek és odajönnek hozzám lelkizni a szeretetre és kedvességre szomjazó kollégák.

A kedvességemnek köszönhetően vannak jó ismerőseim, kapcsolatokra is szert tettem, tehát csak profitáltam a pozitív jellememből.


Szóval miért hiszik azt, hogy aki melegszívű, az egyben egy örök vesztes, kihasználható, tutyimutyi?

Hiszen nem az az egyik legnagyobb erősség, ha a külső nyomásnak ellen tudunk állni, megőrizzük lelki békénket és nem hagyjuk magunkat megkövülni?



2013. jan. 8. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia én is pont ilyen vagyok, de velem még senki sem éreztette hogy gyenge vagy vesztes lennék, sőt! :) Imádom, hogy mindenki engem talál meg a "bajával" de az örömével is :) Kezető beosztásban dolgoztam 14 évig, ugyanolyan jól kijöttem a feletteseimmel, mint az alám osztott kollégákkal, és mindenféle seg.gnyalás nélkül, őszinte voltam mindig mindenkivel, de udvariasan tettem ha fájdalmas dologról volt szó.
2013. jan. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kezető helyett vezető :)
2013. jan. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál, ezt jó volt olvasni! :)
2013. jan. 8. 15:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért hiszik azt, mert aki arrogáns meg leüvölti a mások fejét, az ijesztő, attól meg félnek az emberek, te meg ennek szöges ellentéte vagy...
2013. jan. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kiegyensúlyozott embereknél ez nem baj. Senki sem állíthatja, hogy mindenkinél baj, ilyen általánosításnak nem is kell bedőlni, sokan nem barátságból vagy őszinte szeretetből kedvesek, csak sima alázatból, ilyenkor tényleg gyengeség. pl. én is voltam már olyan helyzetben, amikor nem igazán kedveltem a másik ember dolgait, mégis a szépet mutattam neki, mert nem mertem szembeszállni a meglátásaival, éreztem, hogy erősebb nálam. Ilyenkor van szó gyengeségről. A nyitottsággal meg szerintem sincs gond. Kivéve talán a "ne szólj szám, nem fáj fejem" helyzetekben, de ott sem gyengeségről, hanem tévedésről van szó.
2013. jan. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!