Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Folyton szorongok valami...

Folyton szorongok valami miatt, hogy segítsek magamon?

Figyelt kérdés
Folyton szorongok és aggódok mindenféle felesleges dolog miatt, ha a megszokottól eltérő dolgot kell csinálnom, teljesen kész vagyok, legyen az bármi apróság (pl el kell mennem orvoshoz vagy vmi). Néha már úgy érzem, mintha egy nagy kő lenne a mellkasomon. Mit csináljak, forduljak orvoshoz?27n

2013. jan. 9. 21:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Valami biztosan nincs rendben veled, egy pszichológust vagy valami hasonló lélekgyógyászt fel kéne keresned. Addig is megpróbálhatnád valahogy racionalizálni ezeket a félelmeket, pl. ha legközelebb valamivel kapcsolatban rád törnek, végiggondolhatod, hogy

- Az ehhez hasonló alkalmak utólag tényleg olyannak tűnnek, amik miatt indokolt volt annyira aggódni?

- Mennyi az esélye, hogy ami miatt éppen aggódsz, esetleg tényleg rosszul fog alakulni?

- És ha az aktuális szorongásod valamivel kapcsolatban tényleg jogosnak bizonyul, az akkora tragédia lenne az életedre nézve? Ha pl. vásárolni kell egy háztartási gépet, amihez nem értesz, és rosszul választasz, nyilván kellemetlen dolog a kidobott pénz, de tényleg akkora jelentősége van az életedre nézve?

(Régebben én is eléggé görcsölős voltam, most meg annyira flegma tudok lenni és nem veszek komolyan semmit, hogy a párom folyamatosan ki van rám akadva ezért, úgyhogy van remény neked is javítani rajta. :) )

2013. jan. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem dől össze a világ ha nem jön össze valami, és előre tudom, hogy hülyeség aggódnom nem csak utólag, de nem tudom, hogy szüntethetném meg. Senki nem tudja ezt rólam, mert egyébként normálisan próbálok viselkedni, nem terhelek ezzel másokat...
2013. jan. 10. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!