Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért írtózom ennyire az...

Miért írtózom ennyire az iskolától?

Figyelt kérdés

(Bocsi, nem tudom hol a helye a kérdésemnek, de ez pont megfelelőnek tűnt.)

Nos, szóval. Ez nem egyszerű iskolaundor szerintem, hanem krónikus és hosszadalmas, talán ha az életem múlna rajta, akkor se lennék valamiért képes - ami tudom, hogy elég ciki, és a helyzet amit az évek alatt produkáltam magamnak az se éppen dícséretre méltó.

Általános iskolában 11 évesen kezdtek romlani a jegyeim, de ettől függetlenül nem lógtam az órákról. A legelső középiskolába protekcióval kerültem be, matematika szak, amihez semmi közöm nincs, de a szüleim erősködtek, hogy de, mégis járjak oda. -_- Ott kezdődtek a lógások, elég sokat lógtam, illetve szinte állandóan elkéstem ha épp bementem. Év végén aztán "rájöttünk", hogy ez a suli mégse nekem való. Váltás. Újabb középiskola, immár a szívemhez közel állóbb. Egy darabig minden simán ment, de itt is elkezdtem lógni. Már az osztálytársaim is furán néztek a sok lógás miatt. Megbuktam, de megint csak ugyanaz a lemez. Mindig elterveztem - még azt is elterveztem milyen ruhát veszek fel, hogy a SULIBAN jól nézzek ki -, de amikor le kelett volna szállni a buszról egyszerűen nem szálltam le. A végén 18 éves koromhoz közelítve átmentem egy felnőttoktatásos esti iskolába, amit az elehén kedveltem, talán még barátokat is szerezhettem volna, még egy kb velem egyidős fiú is tetszett, és neki se voltam közömbös. De ennek is az lett a vége, hogy fölszálltam a buszra, és nem szálltam le, ebből az iskolából egy teljes fél évet maradtam ki. Most megint egy újabb iskolában vagyok, egy másikban, de oda se járok be. Eltervezem, hogy na, holnap bemegyek, de nem fogok. Inkáb utazok a tömegközlekedésen órákon át a hidegben, mint hogy bemennék! A vicc benne, hogy 20 éves vagyok mostmár. És tényleg nem tudom mitől lettem ilyen, de a szüleim előtt szégyellem magam a legjobban. Pedig ezen kívül szeretek tanulni, sűrűn iskola helyett könyvtárakban lógok, és itthon is sok regényt, vagy természettudományos ismeretterjesztőt olvasok...


2013. jan. 20. 12:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha elvették volna a családi pótlékot és neked a továbbiakban munkanélküliség miatt semmiféle segély nem járna, valamint a szüleidet nagyon keményen megbüntették volna, akkor ne félj bejártál volna, bármennyire nem akartad.
2013. jan. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Embereld meg magad mégis miből akarsz élni a 25000Ft közmunkából. El kell magadat határozni és az csinálni, ha tényleg akarod.
2013. jan. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Talán, mert mindent "kényszerbõl" csináltál a szüleid irányitása alatt. De most már igazán talpraállhatnál és komolyan veszed a dolgaidat! Ha meg nem akarsz tanulni, az a te bajod lesz!
2013. jan. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne félj, ha kiraknának otthonról rögtön bejárnál, sőt, még dolgoznál is mellette.
2013. jan. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szerintem nem normális dolog, hogy szerzek egy csomó barátot, tetszik egy fiú is, de még ezeket is feláldozom ezzel, plusz minden reggel iskolához öltözök, mégsem vagyok képes bemenni, és inkább a minuszokban vacokog.
2013. jan. 20. 12:16
 6/10 anonim ***** válasza:
Lehet azért irtózol ennyire a sulitól mert nem azt tanulod ami tényleg érdekel, amit igazán szeretsz.
2013. jan. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is ott hagytam a sulit 18 évesen mert teljesen kikészültem idegileg akkoriban nagyon sok minden történt velem. Férjhez mentem született egy kisfiam, most márciusba indulok egy OKJ tanfolyamon. Ami nem megy azt nem kell erőltetni. Keress egy olyan szakot ami érdekel és amit szeretsz, pihenj egy kicsit aztán menj el egy OKJ tanfolyamra.
2013. jan. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen iskolaundorom volt gimiben,de nekem meg is volt az okom rá.Itthon is ment a szekálás a szüleim részéről és az iskolában sem volt teljesen nyugodt a légkör,mert mindenki unalomból bántotta a másikat,ezért onnan is csak menekültem.Így néha előfordult,hogy elindultam suliba,de amikor megláttam az iskola épületét,elkezdtem bőgni és hazamentem.Általában a sulin kívüli barátaimmal lógtam ilyenkor,egyedül ott volt nyugalmam.Ennek az lett a vége,hogy rosszak lettek a jegyeim és nagyon megbántam ezt az egészet,hogy ennyit lógtam.Már tovább tanultam azóta és sikerült leküzdenem ezt az iskola undort,már azt is mondhatnám,hogy szeretek bejárni.23n
2013. jan. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is utáltam az iskolát, alig vártam, hogy a középiskolának vége legyen. Továbbtanulni-na ne vicceljenek velem, de hogy tanultam tovább. Alig vártam, hogy végre vége legyen az egésznek. Na most bánom egy kicsit, hogy nem tanultam tovább, viszont azt is tudom, hogy az akkori eszemmel jobb is, hogy nem tanultam tovább, valószínű nem fejeztem volna be. Most dolgozom, és el fogok menni egy tanfolyamra (ami érdekel és tetszik), aztán azzal keresek munkát. Nekem így alakult, rájöttem idővel, hogy az a legnagyobb bajom, hogy hamar megunom a rutint, igénylem, hogy történjenek körülöttem a dolgok mert bezárkózom ellenkező esetben, depresziós leszek.
2013. jan. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szia kerdezo mi lett veled???
2016. nov. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!