Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék könnyebben...

Hogyan tudnék könnyebben ismerkedni, beszélgetni másokkal?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen tudom rávenni arra magam, hogy ismerkedjek. Úgy értem, nem csak úgy simán idegenekkel, hanem bekerülök egy új környezetbe, és egyszerűen nem megy. Visszahúzódónak titulálnak, pedig a barátaim viccesnek tartanak, ugyan akkor lehet velem komolyan is beszélgetni. Mégsem tudom magam adni, ha idegenekről van szó. Egyszerűen összegabalyodik a nyelvem, nem találok témát, utána meg azon gondolkozom, hogy ezt is azt is felvethettem volna, milyen hülye voltam, most mit gondolhatnak rólam...stb? Ráadásul mindig azt mutatom, amit mások látni akarnak. Ez rémes. TÉNYLEG SZERETNÉK MEGVÁLTOZNI!
2013. jan. 24. 20:05
 1/2 anonim válasza:
ugyanígy vagyok vele.:( új suli,és a régi barátaimon kívül senkivel nem tudok lenni,mert nem tudok velünk miről beszélgetni vagy ha arra kerül sor, nem sokat tudok mondani. egyedül akkor jobb a helyzet amikor egyik barátom ottvan velem,akkor némileg felszabadultabb vagyok,és kitudok nyögni egykét szót.de szeretnék egy kicsit önállóbb lenni, és egyedül is ismerkedni.
2013. jan. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Leginkább elhatározás kérdése.


Elhatározod magadban, hogy milyen leszel: felszabadult, nyitott, érdeklődő. Nagyon fontos, hogy ne azt határozd el, hogy milyen nem leszel, mert akkor törvényszerűen mégis sikerül olyannak lenned. Hoznék erre példát is, de azt hiszem, elég csekély esély van rá, számodra is oly szemléletes lenne, mint számomra :)


Ha azt mutatod, amit mások akarnak, az önmagában még nem tragédia, viszont hosszabb távon nem mindig fenntartható (legyünk konzekvensek, ugyebár).


Magadat adni egy kicsit nehezebb, ahhoz először magaddal kell jó viszonyban lenned. Erre mondja a köznyelv, hogy legyél elégedett magaddal.


Remélem, a válaszom már felesleges, mert azóta sikerült megoldást találnod :)

2013. dec. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!