Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetnék erősebb,...

Hogyan lehetnék erősebb, magabiztosabb?

Figyelt kérdés

Nincs semmi önbizalmam és túl sokat adok más véleményére. Nem tudok kiállni magam mellett és ha csinálok vagy kitalálok valamit, 2 ember azt mondja, hogy hülyeség vagy szar, de 10 ember azt mondja, hogy tök jó akkor szinte csak a negatív véleményeket veszem figyelembe mert azt hiszem, hogy őszinték közbe meg csak rosszindulatúak. Amikor a régi osztályomban veszekedések voltak akkor is csak hallgattam ahogyan engem és a barátnő(i)met sértegetnek, néha odakiabáltam 1-2 dolgot és ennyi. A másik az, hogy amikor az osztályban valaki beszél rólam, folyton azt mondogatom magamban, hogy csak be ne égessen. Vagy ha valaki olyat mond rám amivel megsért vagy nem tetszik, arra évek után is tisztán emlékszem és rosszul érzem magam miatta. Amikor valaki beszól próbálom azt mutatni, hogy nem bántott meg, közben legszívesebben elsírnám magam és nagyon a szívemre veszem. A legújabb szokásom az lett, hogy ha valakivel négyszemközt beszélek akkor nehezen tudok a szemébe nézni, odanézek de egyből el kell, hogy nézzek. Ez van amikor valaki a szemembe néz és én is oda nézek. Néha tudok nézni, néha nem. Ha valaki beszól azt csendben tűröm, pedig nem kéne. Egyedül azoknak a tanároknak merek beszólni, akiket nagyon utálok. Persze csak óvatosan. Szeretném, ha néha ki tudnám nyitni a számat és meg tudnám védeni magamat. Vagy amikor valaki igazságtalanságot mond, akkor szembe tudjak vele szállni akkor is ha egyedül vagyok. Mert hogyha ott van a barátnőm akkor jobban merek szólni. De nem szoktam ok nélkül cseszegetni másokat. Mit tegyek?

15/L


2013. jan. 26. 10:53
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és még az, hogy képtelen vagyok bárhová menni egyedül mert akkor folyamatosan úgy érzem, hogy mindenki engem néz és azt gondolja, hogy "úristen..."
2013. jan. 26. 10:54
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem túl szigorúak a szüleid? Nem az van otthon is, hogy bármit teszel azonnal jön a: mit képzelsz, mit csinálsz? Az (is) tud ilyen nyomokat hagyni az emberben.
2013. jan. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem, szülő téren szerencsés vagyok :)
2013. jan. 26. 10:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Az jó, mert az okozza a legnagyobb sérülést. Most tanulgatod, hogy nem minden ember kedves, rendes. Egyszer hallottam, hogy a gonosz embereket el kell képzelni egy "szorult" helyzetben. Ott az volt a példa, hogy képzeld el amint a wc-n erőlködik mert szorulása van. Azonnal elkezdesz magadban mosolyogni rajt, hogy na komám, most legyél nagy legény. És ez a mosoly nem baj ha kiül az arcodra. Ettől a másik jön zavarba, mert fogalma sem lesz, hogy miért nem ér célba a bántása. Sokat kell rá tréningezni, kényszeríteni magadat, hogy ez jusson eszedbe. De egy idő után könnyebb lesz. Próbáld ki, remélem sikerül. :)
2013. jan. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Régen én is olyan voltam, mint te, de szerencsére én már kilábaltam ez alól.:)
2013. jan. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!