Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok lazítani?...

Miért nem tudok lazítani? Lehet ez fejleszteni valahogy?

Figyelt kérdés
Olyan szinten nem,hogy ha valakivel bezsélgetnem kell nem tudok kinyögni egy értelmes szót se sőt értelmetlent sem... Ezek miatt nagy bajokba keveredek és az élet minden terén nehezít. Esetleg ha már részeg vagyok akkor tudok olyan szinten laza lenni mint egy normális ember... alvással is vnn problémám...percente felnézek,h nincs-e semmi ami bánthatn-e.. 17/L
2013. jan. 26. 21:32
 1/2 anonim válasza:

Fejleszthető dolog, az önbizalmaddal/önértékeléseddel vannak gondok valószínűleg, vagy csak nem vagy feltétlen társasági ember. Mondom ezt úgy, hogy én már az oviban is külön játszottam, elvonultam egy dömperrel. Egyszerűen jobban szeretek magamban lenni. De mint írtam ez fejleszthető dolog, nekem akkor sikerült sok mindent leküzdenem amikor hirtelen egyik napról a másikra magamra lettem utalva (szüleim külföldön kaptak állást) és onnantól ha én nem mentem a postára, vásárolni, ügyet intézni akkor senki. Neked is azt kéne, hogy kicsit önállóan, erőltetve csinálod, bemész pl egy könyvesboltba és próbálsz beszélgetni. Ha budapesti vagy akár személyesen is szívesen adok tanácsot, vagy privátban.

Valószínűleg olyan ember vagy mint én (nem véletlen vagyok fent hajnali 6-kor): pörög az agyad folyamatosan és egy beszélgetésnél is az jár a fejedben, hogy a másik vajon mit gondol, nem mondok-e hülyeséget, stb. De ez leküzdhető :)


25/F

2013. jan. 30. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nem vagy egyedül ezzel a problémával, sokan küzdenek vele, még ha nem is látszik. Ha a figyelmed teljesen a másikra fordítod, észreveszed taglejtése, mimikája jelentését - ami ha csak a másikra figyelsz, ösztönösen működik - és kialakulhat az egyszerű, emberi beszélgetés. Te is szeretnéd, hogy meghallgassanak...
2013. jan. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!