Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Gondoltatok már arra hogy ha...

Gondoltatok már arra hogy ha egyedül/kevesebben járnátok iskolába akkor jobban tanulnátok?

Figyelt kérdés

Ma belegondoltam hogy rengeteg téren befolyásol engem a társaság.Például mozgás,viselkedés,beszéd...stb

Vannak órák ahol kérdez valamit a tanár az osztálytól,és inkább csendben maradok ,még ha tudom is.


Jó most lehet hozzájárul az én rengeteg agybajom,és lehet hogy logikus hogy ha kevesebben járnának iskolába,mindenki jobb tanuló lenne.

Van is egy csoportom,ahol nagyon kevesen vagyunk,nem dumál bele senki az órába,és jól haladunk az anyaggal.


Persze az iskolához hozzátartozik a szocializálódás és mondhatni a legtöbb fiatalt ott lehet felkészíteni az együttműködésre stb.

Hogyan lehetne kiküszöbölni ezt a problémát?Próbáljam meg ne látni az embereket?



2013. jan. 29. 23:41
 1/3 anonim válasza:
Én már nem vagyok iskolás korú, de 11-12 éve végeztem a középiskolát így még emlékszem. Tény, hogy kisebb csoportokban jobb tanulni mint egy 36 fős osztályban. Ott szinte lehetetlen tanítani... ott már nem elég a lelkes tanár. 36 fő már egy tömeg. Még a csendet is nehéz megtartani. Kilencedikben kezdtünk 36-an, de érettségizni már csak 22 érettségizünk de ebből is kb 17-18 volt az aki elsőtől velünk tartott. Lehetőséget kell adni a diákoknak az ismerkedésre, mert a csajozás pasizás kell, hisz ez normális, de szünetekben. A tanítást pedig kisebb osztályokban kell végezni. DE!!! az is igaz, hogy a tanár hozzáállása is kell, ugyanis nekem is volt olyan tanárom aki leadta az anyagot, majd dolgozat egyes és mentünk tovább, ha mégis valaki feltette a kezét, h ne érti na az is kapott egy egyest mert "ezt már érteni kéne" na így nem lehet tanítani. Az egyes nem ösztönöz a jobb tanulásra sőt! Inkább elkeni a tanuló száját és elhiszi, h hülye.
2013. febr. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Manapság sok fiatal-köztük egykor én is- arra hajt, hogy minél elitebb társaságba kerüljön. Nos, nekem az a véleményem, hogy ha tanulni akarsz és igenis akarsz lenni valaki, akkor hagyd azt a társaságot, olyan értelemben, hogy ne fordíts rájuk akkora figyelmet. Csak akkor a barátaid, ha úgy érzed, okosan vagy szorgalmasan is elfogadnak. Ha nem, akkor meg kit érdekel. Pár év múlva meglátjuk ki viszi többre az életben. Saját tapasztalat ;)
2013. febr. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Vojzi,félelmetes amit írtál,hogy leesett az érettségiző diákok száma :(..

Tudom,persze a tanár szerintem is fontos,hiszen rengeteg olyan tanárom van aki nem hisz bennem,letoj ,elhanyagol,és úgy is teljesítek az órán...Persze nekem kell az anyagot megtanulni,de azért jól esne egy kis törődés :D.


Agnes Gereb,

Engem elfogadnak a barátaim szorgalmasan,lehet félreértetted amit írtam,de azért köszönöm a kedves választ :)

2013. febr. 6. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!