Miért érzem ezt?

Figyelt kérdés

Öregnek érzem magam, pedig még csak 19 éves vagyok.

A lelkem mélyén picit irigylem a 15-16 éveseket, mert még előttük van minden, én pedig idén már a középiskolát is befejezem.

Sokat vagyok szomorú emiatt, nem tudom, miért van ez.

Igyekszem komoly és felnőttes lenni, tudatosítani, hogy már nem vagyok gyerek, felelősségteljesnek, megfontoltnak kell lennem.

A korombeli csajokkal nem tudok barátkozni, más az érdeklődési körük, a fiatalabbak nagy része pedig már "vénasszonynak" tart magához képest.

Hogy fogadjam el, hogy már nem leszek fiatalabb? Hogy nőjek fel és viselkedjek komoly nőként?


2013. febr. 5. 18:52
 1/6 anonim válasza:
78%
Na én ugyanígy vagyok mint te csak én 26 éves vagyok és irigylem a 19 éveseket :) Egyet tudsz tenni, koncentrálj a jövődre, nem tudom tanulsz e még vagy már dolgozol, de én azt mondom fel kell nőni és pozitívan állni hozzá, mert előtted is ott van az élet, és azzal hogy ezen agyalsz csak rosszabb lesz, egyre depisebb leszel tőle. Ez egy olyan dolog amint változtatni nem tudsz, úgyhogy nem is érdemes rajta stresszelni. Én pl ha eszembe jut ez, csak arra gondolok, hogy előttem áll a családalapítás, házasság és ennek örülök. Minden korban meg kell találni a jó dolgokat!
2013. febr. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hirelen csak annyi jutott eszembe, hogy ha megnéznéd ezt a kérdést 60 évesen, marhanagyot röhögnél rajta.
2013. febr. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ó kicsim! Aztán 5 év múlva pedig azt gondolod, milyen jó volt 5 évvel ezelőtt, a mostanhoz képest! Túlfilozofálod az életet. Nem filózni kell róla, hanem élni!
2013. febr. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Még tanulok, idén érettségizek, szeretnék egyetemre menni.

Tudom, hogy még előttem az élet, de valahogy nem tudok kellőképpen felnőtt lenni, félek tőle.

2013. febr. 5. 19:10
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Annyira még nem kell felnőtt légy.


Egy éve én 19 évesen ott paráztam, hogy nem lesz barátom az egyetemen, nem lesz kivel dumcsizni, ki fognak onnan is nézni (gimis osztályomat utáltam, más osztályokból voltak barátnőim).

Mindenki mondogatta, az akkori leendő, mostmár mostani xD sulimba járó ismerőseim is, hogy mindenféle ember van ott, tuti lesz barátnőm.

De nem hittem el.


És lett barátnőm!


Az egyetemen már komolyabbak az emberek.

Kevésbé szólnak be, akinek nem vagy szimpi, az inkább lesz-r, minthogy beléd rúgjon kettőt-hármat.

A szakon, ahova majd mész, hozzád hasonló beállítottságú emberek lesznek, úgy vettem észre, szakonként eltér a mentalitás.

Alapvetően furcsa vagyok és kb. mindenben az átlagtól erősen eltérő, mégis mondhatom, hogy valahol hasonló beállítottságúak, akikkel együtt vagyok.

Van, aki nem bulimániás, aki nem csak a következő buliról tud beszélni, és hogy hova hányt az előzőn.


Szóval szerintem te is jól fogod magad érezni AZ egyetemen, jó lesz az, nyugi.


Ott örülni fogsz, hogy egyetemista vagy, és nem vissasírni a fiatalabb éveidet.


20/L

2013. febr. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
19 évesen miért szeretnél komoly nőként viselkedni? Miért gondolod azt, hogy ezt várják el tőled? Mindenki a saját ütemében válik felnőtté. Nem kell siettetni és azzal fárasztani az agyad, hogy már hol kellene tartanod a "korod" miatt. Szerintem minden korban van egy fajta társadalmi ill. környezeti nyomás az emberen. De ettől meg kell próbálni függetleníteni magadat. 19 évesen fiatal vagy! Amit meg kell tapasztalnod majd idővel megtapasztalod. Szerintem ne ezen agyalj hanem éld az életed!
2013. febr. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!