Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, hogy népszerűbb...

Mit csináljak, hogy népszerűbb legyek, és jobban szeressenek az emberek?

Figyelt kérdés

Sajnos mindig is híján voltam az önbizalom nevezetű csodának, ebből kifolyólag félénk vagyok és ha társaságba kell mennem, mindig azon stresszelek, hogy nem fognak kedvelni és kiközösítenek majd. Szeretethiányos vagyok, de most nem párkapcsolat kéne, csak barátok, mert barátokra van szükségem.


Mit csináljak, hogy ne parázzak mindig azon, mi lesz ha? Mit a teendő, hogy könnyebben be tudjak illeszkedni anélkül, hogy feladjam önmagam?

Hogyan tudnék kicsit jobban bízni magamban és az emberekben?

Előre is köszönök minden normális választ!



2013. febr. 12. 21:33
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

Hát drága, igazából önvizsgálatot kéne tartanod. Arról van szó, hogy végig gondold azt, hogy milyen érzések kerítenek hatalmukba, ha netalántán társaságba kell menned. Én amondó vagyok ebben a dologban, de ne tekintsd kifejezett célnak azt, hogy valakik szeressenek és ezért te úgy viselkedj, hogy az a többi embernek a tetszését elnyerje. Mert akkor azt fogod hinni, hogy az úgy jó, ahogy csinálod és feladod az eredeti önmagadat azért, hogy esetleg olyanok társaságában legyél, akik amúgy tesznek rád, vagy ha meg is kedvelnek, akkor azért mert annak mutatod magad, ami nekik tetszik és nem adod önmagad. Én azt javaslom, hogy gondold végig, mik azok a pozitívumok, amiket te felfedezel önmagadban, mik vonzanak, mik érdekelnek, stb. És próbálj meg olyan emberekkel kapcsolatot teremteni, akik hasonlóak hozzád. De itt ne az önbizalom hiányosok klubjára gondolj :) hanem próbálj érdeklődés és kölcsönös vonzás alapján emberi kapcsolatokat létesíteni. Én azt tanácsolom neked, hogy ne akarj olyanokkal barátkozni, akik csak azért tűrnek meg maguk között, mert baromi jó fejnek vagy menőnek mutatod magad, olyannak, ami nem vagy. Próbálj valóban kedves és nyitott emberek felé közeledni. Lehet hogy az a valaki esetleg nem menő, nincsenek cuki rucijai, vagy csúnyának mondják, vagy lúzernek tartják és hasonlók, de te felfedezhetsz benne emberi értékeket. Törekedj a természetességre. És ha valami nagyon nem megy, akkor ne erőltesd. Ha nem fogad be egy társaság, akkor menny odébb. Mert ha elsőre nem fogad be, másodszorra meg csinálsz valami olyat, amitől közéjük valónak tarthatod magad, akkor se fognak igazából a haverjuknak tartani. Gondolom te fiú vagy és gimis. Nézz körül, és legyen némi önbizalmad, ne félj attól, hogy esetleg kinevetnek vagy megaláznak. Tudom, hogy az nagyon rossz érzés, valóban az. Másodsorban a túlzott stresszelést a környezeted is észreveszi és furcsának fogsz tűnni nekik és elfordulnak tőled. Gyűjts egy kis önbizalmat. Nem baj, ha esetleg néha kinevetnek, had nevessenek kit érdekel. Mások véleménye meg sose izgasson. Hát remélem tudtál valami ihletet meríteni belőle.


21/L

2013. febr. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A változást amit másoktól elvárnál(hogy jobban szeressenek) elsősorban magadban kell megteremtened.

A hozzáállásodon próbálj meg változtatni, legyél pozitív, gondolkodj.

Ez a könyv segít elindulni: *****

90 oldal, esténként lefekvés előtt mindig csak egy kicsit olvasgatsz belőle és rögtön jó érzéssel fog eltölteni. :)

Csak a fejezet címekből szemezgetve: "Hogyan érhetjük el, hogy környezetünk hozzánk alkalmazkodjék?", Hogyan teremtsünk magunk körül rokonszenves légkört?", "Az idegesség leküzdése", "A népszerűség titka", "Az önbizalom fejlesztése", "A félszegség legyőzése". Konkrétan az általad feltett kérdések. :)


Valami ami azért eszembe jutott: Ahhoz, hogy fejleszd az önbizalmad tűzz ki magadnak apróbb célokat, amiket könnyen elérsz ekkor mindig sikerélményed lesz és megint szívesen fogsz bele már valami bonyolultabba. Legyen valami hobbid, elfoglaltságod amiben tényleg jó vagy és szereted és fontos, hogy ez ne csak így legyen hanem tudatosuljon is benned. Ezután támogatva fogod érezni magad ezekkel a sikerekkel, eredményekkel mögötted és ez társaságban is némi önbizalmat ad majd.

Bocs, fáradt vagyok.. de a könyv tényleg jó, erősen ajánlom.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2013. febr. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 kizcar ***** válasza:
93%

Minden egyes félelem leküzdésének módja a félelemmel való szembenézés.


Ha félsz egy darazsat megfogni, akkor meg kell fogni!

Ha nem mersz levelet megnyitni, meg kell nyitni!

Ha nem mersz odamenni valakihez beszélgetni, oda kell menni.

Ha nem mersz megszólalni egy bizonyos szituációban, akkor meg kell szólalni!

Ha nem mersz egy neked szimpatikus emberre rámosolyogni, akkor rá kell mosolyogni.

Ha nem mersz idegen szemeibe nézni, akkor a szemeibe kell nézni.


Olyan nincs, hogy ezeket márpedig nem lehet. Lehet, csak bátornak kell lenni és erőt gyűjteni.


Bátornak kell lenni. Máshogy nem lehet a félelmet, szorongást legyőzni.

Mindeközben több mint valószínű, hogy az ember kudarcba botlik.


Például a félelem ellenére odamész egy tök idegen csajhoz, megszólítod, aztán meg leblokkolsz, és nem tudsz beszélgetni vele, ő meg lelép, vagy elküld.

Nyugalom, mert ez vele jár. Ezen túl kell magát tennie az embernek.

Arra kell koncentrálni, hogy legalább már az első lépést meg merte tenni az ember.

És dícsérd is meg magad.

Nem szabad arra gondolni, hogy na ez nem jött össze, mennyire béna vagyok.


Egyből nem lehet nagyon bátornak lenni. Ezt is gyakorolni kell, mint bármi mást.

Ha minél többet szembenézel a félelmeiddel, annál jobban gyengülni fognak azok.


Persze nehéz, de máshogy nem megy.


Az igazi szépség belülről fakad! Ha gyakorolsz és képes leszel békét kötni magaddal, elfogadni saját magad, megszűnnek az ilyesfajta problémáid.


Ha nem vagy megelégedve a testeddel, diétázz és kezdj el edzeni.

De a legfontosabb, hogy magaddal legyél elégedett. Ezt egy kövér ember is tud.


Ha megváltoztatod a hozzáállasod, képes vagy legyőzni a félelmeid, a világ pozitív irányba változik körülötted.

Ne várd el, hogy szeressenek, ha magadat nem vagy képes!

2013. febr. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!