Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az öngyilkosságot miért...

Az öngyilkosságot miért ítélik el?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy miért ítélik el, és miért mondják azt, hog önzőség, pont az-az önzőség, ha azt akarják, hogy élj egy kínok közötti életet, csak azért, hogy nekik ne okozz szomorúságot ! Mindenkinek joga van ítélkezni saját maga felett, nem mások érdekéből, hanem saját magunkért élünk, vagy halunk meg, tehát semmi köze senkinek hozzá, ha megteszem ! Valaki egyszerűen nem boldog, mert semmi nem jön össze neki, és már belefáradt, egyszerűen nem szeret élni, akkor nem értem miért lenne gond, ha megtenné ! Vélemények? !

2013. febr. 13. 21:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/241 anonim ***** válasza:
73%

Ez a kérdés is egymilliószor fel lett téve.. Csak el kéne olvasni a válaszokat.

Vagy az volt a cél hogy két tábort összeugrasszál??

2013. febr. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/241 anonim ***** válasza:
86%
Hát talán csak azért önzőség, mert a szülők tönkremennének bele. Csak nem ilyesmire készülsz?
2013. febr. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/241 A kérdező kommentje:
Ha ilyesmire készülök, azt nem írhatom le, mert akkor az lesz, hogy csak a szám jár, és valószínű az adminok törlik is a kérdést... Egyébként rég óra forgattam a fejemben, adtam magamnak 2 évet, hogy változzon valami, és úgy dönöttem, ha letelik ez a két év, akkor vége... És letelt, szóval már csak megerősítésre várok ! Szerintem nem tartozom senkinek az életemmel, szóval nem önzőség meghalni, de tegyük fel önzőség, akkor mi van ? Minden ember önző igazából, mindenki csak a saját érdekeit nézi, az más, hogy minden ember kétszínű, és ezt nem mutatják ki... Tehát nem érdekel, hogy önzőség sem, csak mielőtt távozom az elveimet le kellett írnom, hogy mit gondolok az egészről ! Nem gyávaság öngyilkosnak lenni, egyszerűen csak nem látja valaki értelmét, és nem élvezi, aki meg nem élvezi, annak felesleges végig szenvednie, főleg mások kedvéért...
2013. febr. 14. 06:09
 4/241 Skywalker33 ***** válasza:
8%

Tudnod kell hogy nem halsz meg az öngyilkosság után, semminek sincs vége sőt sokkal nagyobb szenvedések várnak rád a pokoli létsíkok egyikén.

Ráadásul újra meg kell majd oldanod azt a problémát amit most nem, de közben eldobtál egy értékes életet ha öngyilkos lettél.

Ez nem teória vagy filozófia! Csak gyakorlat.

Ébresztő!

t :)

2013. febr. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/241 anonim válasza:
80%

Ébresztő-POKOL NINCS,SEM MENNYORSZÁG

Ezeket a dolgokat már belemagyarázták az emberekbe azért hisznek benne.

Mi van,ha a halál után valami szép dolog van mindenki számára,attól függetlenül,hogy öngyilkos lett vagy sem.

Talán ezért nem tudhatjuk,hogy mi van a halál után.

2013. febr. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/241 anonim ***** válasza:
12%

"adtam magamnak 2 évet, hogy változzon valami"-és az önsajnálaton kívül mit tettél azért hogy változzon.

Én is önzőségnek és gyávaságnak tartom, mert nem mersz szembeszállni az esetleges akadályokkal

2013. febr. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/241 homo ludensz ***** válasza:
93%
Az én édesapám 86 éves volt.Meglátogattuk a kórházban és beszélgettünk. Azt mondta "fiam én már fáradt vagyok" no látod őt meg tudtam érteni. Nem tudom te mennyi idős vagy és miken mentél keresztül én most a 70. ben járok de nem fordult meg bennem az a gondolat hogy önkezemmel vessek véget az életemnek. A sors fintora hogy bő 10 éve járok a gondozóba mert hivatalosan depressziós vagyok.
2013. febr. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/241 kovpet ***** válasza:
88%

"adtam magamnak 2 évet, hogy változzon valami"


Vártál 2 évet a változásra, vagy 2 évig dolgoztál azon, hogy változzon valami?

Hány éves vagy egyébként?

Arra kellene rájönnöd, hogy mi a baj valójában. Ha megvan, akkor talán meg tudod oldani. Ha esélyes volt, hogy megoldódik, akkor nem végleges a baj.

2013. febr. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/241 anonim válasza:
szerintem a legtöbb ember így érez, de az öngyilkosság nm megoldás... ha már ennyire nm érdekel semmi még akkor is csinálhatsz valami százszor jobb dolgot mint h megölöd magad...(amúgy hülyeség h nincs menny és pokol...és ha van mégis hova jutnál?)
2013. febr. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/241 anonim ***** válasza:
92%
Ne idegesítsétek már föl, mert tényleg öngyilkos lesz még a végén!
2013. febr. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!