Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az öngyilkosságot miért...

Az öngyilkosságot miért ítélik el?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy miért ítélik el, és miért mondják azt, hog önzőség, pont az-az önzőség, ha azt akarják, hogy élj egy kínok közötti életet, csak azért, hogy nekik ne okozz szomorúságot ! Mindenkinek joga van ítélkezni saját maga felett, nem mások érdekéből, hanem saját magunkért élünk, vagy halunk meg, tehát semmi köze senkinek hozzá, ha megteszem ! Valaki egyszerűen nem boldog, mert semmi nem jön össze neki, és már belefáradt, egyszerűen nem szeret élni, akkor nem értem miért lenne gond, ha megtenné ! Vélemények? !

2013. febr. 13. 21:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/241 anonim ***** válasza:
Igazából te döntöd el úgyis, hogy akarsz-e élni vagy nem, ha meg akarod ölni magad, úgy is megfogod. Felesleges bárkinek is győzködnie téged. De tényleg gondolj már bele abba, hogy egy 80 éves ember mennyit megélt és te mennyit éltél meg. Szinte semmit. Az élet szakaszokból áll. Hullámzik, vannak jobb időszakok, meg rosszabbak. Mindenki küzd a rosszal és élvezi a jót. Képzeld már el, ha mindenki öngyilkos lenne, akinek volt kudarca az életben, ki maradna? Egyébként meg nem csak te lehetsz boldogtalan. Egy kérdés pedig neked: van valami amiben hiszel?
2013. márc. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/241 A kérdező kommentje:
Amiben hiszek ? Ez elér relatív kérdés... ha feldobok egy almát hiszek benne, hogy leesik a föld gravitációs vonzóereje miatt... Egyébként az igaz, hogy hullám völgyek vannak, de 19 éves vagyok, elméletielg msot van a hullám magasan az égben, de már msot elviselhetetlenül utálok mindent, és nem akarok élni, csak talán a remény életet, akkor mi lesz, ha a hullám lejjebb megy...?
2013. márc. 5. 15:34
 33/241 anonim ***** válasza:
ha öngyilkos akarsz lenni, az már a legrosszabb lehet. Innentől már csak feljebb van.
2013. márc. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/241 A kérdező kommentje:
És van értelme olyan életet élni, amit nem élvezel, csak elviselsz?
2013. márc. 5. 17:41
 35/241 anonim ***** válasza:
Az öngyilkosságot leginkább azért ítélik el, mert az emberi élet egy nagy kincs, van, aki mindent elkövetne azért, hogy akár egy nappal is tovább élhessen, de neki ez nem adatik meg. Míg mások élhetnének vidáman, helyette eldobják maguktól azt az életet, amelyből nem lesz másik. Kínok? Miért, rákos vagy, vagy valamilyen gyógyíthatatlan beteg? Ez az egyetlen állapot, ahol még azt mondom: megértem, mert a végső stádiumban fellépő iszonyú kíntól akar megmenekülni valaki. Ha ilyen bajod nincsen, akkor kevesebbet zokogj a nyomorúságodon kedves barátom, élnek nálad sokkal, sokkal rosszabb körülmények közt emberek és mindent megadnának érte, hogy sokig élhessenek. Hogy miért gyáva és önző dolog? Gyáva, mert a gyógyíthatatlan betegségtől eltekintve semmi, de semmi nincs, amire ne létezne megoldás. Persze azért küzdeni kell, kicsit megerőltetni magad, mert nem hullik minden magától az öledbe. Ez elől te inkább elfutnál. Mi ez, ha nem gyávaság? És igen, rohadt nagy önzőség. Mert ahelyett, hogy emberként viselnéd a megpróbáltatásokat és megoldást keresnél, te csak azért, mert épp nem úgy jött valami össze, ahogy elképzelted, rohansz gyáván a probléma elől és gyászba taszítod a szüleidet, testvéreidet, barátaidat. És nem mellesleg költségbe is, mert ha nem tudnád, több százezer forint, hogy elkaparjanak. De te csak nyugodtan sajnáld magad, amiért ilyen nyomorult az életed, sz*rd le minden családtagod érzését és irántad érzett szeretetét, áruld el őket nyugodtan, sőt, ha nem vagytok milliomosok, még taszítsd őket adósságba is, csak hogy garantáltan szenvedjenek majd ők is egy életen át.
2013. márc. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/241 anonim ***** válasza:
Utolsónak: Aki rákos azt sokan szereteik többnyire. Láttál mát olyan súlyos beteg embert akinek nem voltak szerettei meg hozzáratozói és barátai de megakart gyógyulni.? Láttál már olyat? Én nem. Én csak olyanokat láttam hogy súlyos beteg az igaz de rengetegen szeretik az adott embert és ez neki életerőt ad. Ha valaki köztük nekem is a szüleim olyanok hogy 3 éves koróm ota vernek de nem úgy hogy csak egy pofon nem minden kis tevékenységéért pedig nem voltam rossz gyerek agyonvertek. Egyedül kellett 5 évesen ovodába járnom, a nagymamám nem hagyta hogy ölelgessen engem az anyám mert hogy én már 5 évesen nagy gyerek vagyok. Születésemtől kezdve mintha utáénának engem a családtagjaim semmi szeretetet nem kaptam tőlük. Meg most se. Azért egy gyereket mindig megverni szerintem nem tisztességes dolog pláne ha nem csinált semmi rosszat. A szüleim az idessegéüket rqajtam vezzeték illetve vezetik le. Azonkívűl szorongó típus voltam már ovodában is nem voltak barátaim most sincsenek ilyenvagyok zárkozott típus félénk stb.. Nem én tehetk róla, mellesleg még beszédproblémákkal is küzdök. Az öngyilkosság azok szerint önzőség és gyávaság akiknek alapjáraton véve jó gyerekkoruk esetleg valakitől akár egy embertől is kaptak valamiféle szeretetet vagy valamit. Én sose kaptam senkitől egyetlen egy embertől sem. És ráadásul énm adok másoknak de nem kapom vissza. Azonkívűl ha valaki mondjuk úgy akar véget vetni az életének hogy leugrik mondjuk egy magas épületről ahhoz szerintem elég nagy bátorság kell és nem gyávaság.
2013. márc. 6. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/241 anonim ***** válasza:
Még előző vagyok: Jah és én örülnék ha mondjuk meghalnék és a szüleimnek kéne kifizetni a temetésémete aki eddig rosszat tett velem az bünhődjön, nem igaz? Ki kell mondaom hogy én nem szeretem a szüleimet. És ráadásul muszáj elviselnem mindnet amit mondanak rám stb.. mert ők kereseik a pénzt, így tehát vissza se adhatom nekik, mivel így nagynak érzik magukat hogy ők keresik a pénzt engem pedig úgy "neveltek" hogy ne értsek semmihez meg hogy ne találjak magamnak munkát így ez nekik jó nekem pedig rossz. A nagymamám azt mondta rám egy másfél éve hogy gyilkos vagyok mert nem dolgozok és nem segítek a szüleimnek ami nem igaz de ezt bemesélte az apámnak meg a nagynénimnek hogy tőlem félni kell mert bármikor éjszaka megkéselhetem őket. Ez szerinted nekem hogy esett? Kiskorom óta mindenben én segítettem a nagymamának én mentem gyerekként boltba mindenben én segítettem neki és tőle is ezt kapom. A nagyapámról nem is beszélek mivel ő meg alkoholista volt. Már nem is él. És még mindig nem lettem öngyilkos mert van bennem erő hogy elveiseljem ezeket a dolgokat, de már nem sokáig. Ráment már a szívemre agyamra ezek a dolgok régebben rednszeresen epliepsziás is voltam illetve nagyon magas a vérnyomásom addig nem fog lemenni amíg helyre nem jönnek a dolgok. De bármikor agyvérzést kapok és akkor nekem vége.
2013. márc. 6. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/241 anonim ***** válasza:
Egyébként 21 éves vagyok.
2013. márc. 6. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/241 anonim ***** válasza:

"Utolsónak: Aki rákos azt sokan szereteik többnyire. Láttál mát olyan súlyos beteg embert akinek nem voltak szerettei meg hozzáratozói és barátai de megakart gyógyulni.? Láttál már olyat? Én nem."


Kedves válaszoló! Most olvasd el újra, amit írtam, aztán olvasd el a rá adott válaszodat, utána döntsd el, mit akarsz mondani, mert ellentmondtál saját magadnak. Te nem láttál még olyan embert, aki magányos volt, súlyos beteg és meg akart gyógyulni. Én láttam. Igaz, durván kétszer annyit éltem már, mint te. Nagyjából kétszer annyit is szenvedtem. Mégis itt vagyok és szeretem az életet, mert megtaláltam a megoldást a problémákra. (Mert kerestem a megoldást ahelyett, hogy gyáván el akartam volna dobni az életemet.)


Azt mondtam, hogy az öngyilkosságot egyetlen esetben tudom elfogadni, ha valaki gyógyíthatatlan beteg és fél a végső stádiumban fellépő iszonyú fájdalomtól, amivel egyébként egy rákos betegség jár. Ott már a morfium sem segít. Én hallottam végső stádiumos vastagbélrákos embert szenvedni. Órákon keresztül üvöltött a fájdalomtól. Őt is rengetegen szerették. Hallottál már az eutanáziáról? Lefordítom: kegyes halál, ahol a beteg és a hozzátartozók beleegyezésével az orvos törvényes módon vethet véget a páciens szenvedéseinek. Vannak országok, ahol engedélyezik, nálunk nem. Egy ilyen végső stádiumban már abban nyilvánul meg a szeretet, ha hagyod elmenni a másikat, hogy ne szenvedjen tovább. Egy ilyen stádiumban levő betegnek már megváltás a halál. És itt a fizikai fájdalom már felülír minden mást.


"Az öngyilkosság azok szerint önzőség és gyávaság akiknek alapjáraton véve jó gyerekkoruk esetleg valakitől akár egy embertől is kaptak valamiféle szeretetet vagy valamit." Tényleg? Tudnék mesélni a gyerekkoromról. Mégsem fordult meg a fejemben, hogy elfussak. Jobb életet akartam, megmutatni, hogy vagyok valaki, hogy ezerszer jobb ember tudok lenni azoknál, akik bántanak. Szerinted melyikhez kell több bátorság? A megfutamodáshoz, vagy ahhoz, hogy felülkerekedj mindenen, ami korábban ért?


"Azonkívűl ha valaki mondjuk úgy akar véget vetni az életének hogy leugrik mondjuk egy magas épületről ahhoz szerintem elég nagy bátorság kell és nem gyávaság." Igen, minden öngyilkos hajlamú így állítja ezt be, de hidd el, ettől sem válik hőstetté. Egyébként nem bátorság, hanem magas fokú eltompult tudatállapot kell ahhoz, hogy valaki kilépjen a semmibe egy épület tetejéről. Viszont ezzel az ember kilép az életből, elfut a megpróbáltatások elől. És ez nem több, mint színtiszta gyávaság.



"Még előző vagyok: Jah és én örülnék ha mondjuk meghalnék és a szüleimnek kéne kifizetni a temetésémete aki eddig rosszat tett velem az bünhődjön, nem igaz?"


Igazad van! Ez ám a büntetés! Te majd jól meghalsz, a szüleid meg majd jól fizethetik a temetésedet. Jézusom!!!

A bukta csak ott lesz, ha a szüleid (ha tényleg olyanok, mint amilyennek lefested őket) nemes egyszerűséggel lemondanak rólad, aztán urnában fogsz porladni egy raktári polcon az örökkévalóságig, mert nem temettetnek el. Dicső befejezése egy dicső életnek...gratulálok!



"Ki kell mondaom hogy én nem szeretem a szüleimet. És ráadásul muszáj elviselnem mindnet amit mondanak rám stb.. mert ők kereseik a pénzt, így tehát vissza se adhatom nekik, mivel így nagynak érzik magukat hogy ők keresik a pénzt engem pedig úgy "neveltek" hogy ne értsek semmihez meg hogy ne találjak magamnak munkát így ez nekik jó nekem pedig rossz." Na hagyjuk a mellébeszélést! Iskolába jártál igaz? Tanulni volt lehetőséged igaz? Hogy tanulsz, vagy nem tanulsz, az a te elhatározásod. Ha jól tanulsz, van lehetőséged középiskolát választani. Ha jó képesítést szerzel, van esélyed munkára. Ehhez a szüleidnek ilyen szempontból semmi köze! Ha te érzed, hogy valami rossz, van lehetőséged változtatni rajta. Nem kerül több energiába, mint azon sírni, hogy te milyen szerencsétlen vagy. Viszont az eredménye sokkal látványosabb. Szóval én sok mindent elhiszek, de egy ponton túl már nem szeretem, ha azzal kábítanak, hogy mindenért más a hibás, meg a körülmények nem engedték, hogy legyek valaki. A körülményeket te alakítod. Kérhettél volna segítséget. Még most is kérhetsz. 21 éves vagy, tehát 3 éve hivatalosan is nagykorú. Ha arra képes vagy, hogy internetezz, akkor arra is képes vagy, hogy tájékozódj a lehetőségeid iránt.


De nem, te inkább éjjel ülsz a gép előtt és magyarázod, hogy az öngyilkosok kvázi hősök, mert micsoda bátor dolgot képesek elkövetni azzal, hogy kilépnek egy ház ablakából.

2013. márc. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/241 anonim ***** válasza:
60%

Ajánlom minden "jaj, de szerencsétlen vagyok" öngyilkos palántának a figyelmébe az alábbi linken látható videót, aztán lehet gondolkodni azon, hogy vajon gyáva, vagy hős-e, aki kilép az ablakon és megfutamodik, csak mert neki olyan marha nehéz:


http://www.youtube.com/watch?v=Q4f_UNMNONA


Jó gondolkodást kívánok!

2013. márc. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!