Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az öngyilkosságot miért...

Az öngyilkosságot miért ítélik el?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy miért ítélik el, és miért mondják azt, hog önzőség, pont az-az önzőség, ha azt akarják, hogy élj egy kínok közötti életet, csak azért, hogy nekik ne okozz szomorúságot ! Mindenkinek joga van ítélkezni saját maga felett, nem mások érdekéből, hanem saját magunkért élünk, vagy halunk meg, tehát semmi köze senkinek hozzá, ha megteszem ! Valaki egyszerűen nem boldog, mert semmi nem jön össze neki, és már belefáradt, egyszerűen nem szeret élni, akkor nem értem miért lenne gond, ha megtenné ! Vélemények? !

2013. febr. 13. 21:33
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/241 Ikim ***** válasza:
100%

Elnezest a felreertesert.

Kerdes: "Az öngyilkosságot miért ítélik el?"

Valasz: "Ha azt hiszed, hogy valos ervekkel tamasztjak ala az ongyilkossag bunos mivoltat, csalodni fogsz. Elitelik, mert felnek a halaltol es bar semmit nem tehetnek ellene, csak a termeszetes halalt tartjak elfogathatonak."

Ha vegig gondolod, minden ellene szolo erv vallasi, filozofiai.

Velemenym szerint, ha azt akarod, hogy elfogadjak a nezeteid, el kell fogadnod, hogy van mas nezet. Tehat felesleges azt mondani, hogy csak neked(ertek ezalatt barkit) lehet igazad. A te(barki) velemenyed sem sem tenymegallapitas. Egy gondolat, mellyel tudtal azonosulni. Pontosan ezt kell megertenie a kerdezonek.

2013. márc. 9. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/241 A kérdező kommentje:
Igen ez egy szubjektív vélemény... Pontosabban kritizáltam azokat aki kelitélik, és érveltem, hogy szerintem miért nem kell elítélni... Egyébként az életemen azért nem tudok változtatni, mert az elveim csapdájában élek... Nem tudom leírni... Vannak dolgaim amihez tartom magam, és ezek a dolgok miatt nem tudok kibontakozni... Pl nem fogom csajozni, mert sosem volt csajom... de azért nem volt csajom, mert sosem csajoztam... És ilyenekkel vagyok tele... (csak egy példa volt )
2013. márc. 9. 07:49
 83/241 anonim ***** válasza:
Ikim! Két külön válaszadótól idéztél. A "kezdjük a köröket.." kezdetűt én írtam. Azt, amelyikből az utolsó kommentedben idéztél, azt nem én írtam.
2013. márc. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/241 Ikim ***** válasza:

"És ilyenekkel vagyok tele..."

Minden "ilyenre" vonatkozik ez a meglatas. Ami szamodra lehetetlet az masnak termeszetes( en legelabbis igy erzem). Nem lehetetlen, kell valaki, hogy ramutassa, van mas lehetoseg.

2013. márc. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/241 Nirata ***** válasza:

4éves voltam amikor az apám megölte magát.

A kérdésre nem tudok választ adni.

Csak annyit tudok hozzáfűzni,h azoknak akiket hátrahagy egy öngyilkos,nem könnyű.

Egy életen át azon gondolkodni h miért?

2013. márc. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/241 A kérdező kommentje:
Az embert valamikor olyan sav mar belülről, amit nem képes elviselni...
2013. márc. 10. 23:02
 87/241 Nirata ***** válasza:

Az apám beteg volt.

Lehet,h valami tényleg marta,de a választ nem lehet tudni.

Olyan kérdést tettél fel,amin órákon át lehetne veszekedni...

2013. márc. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/241 anonim ***** válasza:
100%
A gyenge ember beletörődik abba, hogy marja a sav. Az erős pedig tesz ellene. Nyafogástól még soha, semmi nem jött rendbe.
2013. márc. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/241 A kérdező kommentje:
Valamikor már nem bírod tovább, és kénytelen vagy harcolni...
2013. márc. 11. 05:46
 90/241 Nirata ***** válasza:
60%

A gyilkosság,gyilkosság...

Még akkor is ha saját magad ölöd meg

2013. márc. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!