Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mitől vagyok ilyen boldog?...

Mitől vagyok ilyen boldog? Tulajdonképpen semmi különös nem történt velem. Olyan, mintha szerelmes lennék. Veletek történt már ilyen?

Figyelt kérdés

Kezdeném azzal, hogy 13 éves lány vagyok. (: Előre mondom, a kérdésem kicsit el fog kalandozni, és tulajdonképpen egy beszélgetést is folytathatnánk. :)

Volt egy időszakom, amikor eszméletlen rossznak láttam az egész világot, de szerencsére hamar elmúlt. Már 2012 vége felé kezdtem a boldog életmódot és azóta is tart. Nemrégen rájöttem, hogy a rock, punk-rock az én zenei műfajom és ha gondom akadt, a kedvenceket hallgatom és hirtelen minden megoldódik. Vaagy, ha mégsem, akkor pillanatok alatt rájövök a helyes megoldásra és pikk-pakk megoldom a problémákat. Reggelente suliba menet látom az embereket, akik a hivatal előtt várakoznak a segélyre, mert megélni nem tudnak. 8-10 gyereket csinálnak de felnevelni nincs miből, mert lusták elmenni dolgozni. Mások pedig, ugyanazon a dolgon képesek többször sírni, de ugyanazon nem tudnak többször nevetni. Miért?

Itthon pedig... Anyu nagyon sokat dolgozik (ha nem a munkahelyén akkor hazahozza a munkát), apa természete elég kiszámíthatatlan. Ha épp rossz kedve van, vagy szimplán csak reggel és egy rossz szó, napokig képes ellenni magának társaságunk nélkül. Tesómat (19/F) pedig kb. semmi nem érdekli. Amikor a konyhában laptopozok és nem fülhallgatón hallgatok zenét akkor sokszor mondja, hogy "zárd már el ezt a hülye zenét" vagy "kapcsold már ki ezt a sz*rt". Esetleg megkérhetne, hogy dugjam be a fülest, és nem lecseszni kellene, amiért nem Pitbullt meg Rihannát hallgatok.

Visszatérve rám, szerintetek mi okozta ezt a nagy boldogságot és optimistaságot nálam? Suliban sokan csesztetnek de azt is lesz*rom, elvégre azért van két fülem, hogy egyiken be, másikon ki :D Van 1-2 barátom is akikkel a szünetekben vagy tanulunk vagy mással ütjük el az időt és jól kijövünk azért. Ez tavaly pl. még nem volt így... Na meg van egy tanárom is, már attól jobb lesz a napom, ha rágondolok (: A nyulaim is sokat jelentenek, de ők már lassan 2 éve megvannak. Olyan, mintha szerelmes lennék pedig senki nincs láthatáron. Az itteni fiúkkal nem érdemes foglalkozni:D Belülről érzem azt az eszméletlen nagy melegséget, főleg rock hallgatása közben, és ez annyira jó. Veletek is van/volt már ilyen? Tavaly, tavalyelőtt búvalb*szott voltam mindig, de most... Mintha nem is én lennék. Viszont nincs egy ember, akinek legmélyebb problémámat elmondhatnám -Anyán kívül-. Jó lenne valakivel megbeszélni, kikérni a véleményét... De ez sem szomorít el igazán, hiszen itt vagyok magamnak. :D És persze szoktam magamban beszélni, kell, hogy egy intelligens emberrel is társalogjak :D De azért ha valaki beszélgetne velem, írjon nyugodtan! :)

Hát így, visszaolvasva nincs túl sok értelme a kérdésnek, de nem baj azért kiírom. [X


2013. márc. 3. 03:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerencséd van, veled ezt tették a hormonok :)

Én kb azóta vagyok hasonlóan optimista, amióta kikerültem a gimiből.

Kicsit tényleg olyan, mintha folyamatosan szerelmes lenne az ember, nem annyira intenzív, de egy állandó jó érzés.

Olyan, hogy még a gondok közepette is képes vagy meglátni a fényt az alagút végén. Ha van is rossz érzésed valami miatt (elszúrtál valamit suliban / munkahelyen, vagy valakinek olyasmit mondtál, amit nem kellett volna), az is elmúlik pár órán belül.


Én 28 éves vagyok. Remélem, neked is megmarad.

2013. márc. 3. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Pontosan ilyen, minden rossz dolgot elfelejtek és minden jó megmarad. Remélem sokáig! :)

2013. márc. 3. 03:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Örülj a nagy boldogságodnak, de azért ne ítélkezz olyan dolgokban, amihez nem értesz, amiben nincs igazad. "Reggelente suliba menet látom az embereket, akik a hivatal előtt várakoznak a segélyre, mert megélni nem tudnak. 8-10 gyereket csinálnak de felnevelni nincs miből, mert lusták elmenni dolgozni". Na ez egy ostoba, hézagos vélemény volt, amit inkább megtarthattál volna magadnak.
2013. márc. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Örülök is. Szerintem pedig ez egy igazságos mondat volt, mert munka az lenne csak ember nincs aki csinálná.
2013. márc. 3. 14:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy jó tanács, örülj neki, h boldog vagy és ne akard tudni az okát. Valaki soha életében nem jön rá, h mi az a boldogság, mert még sose érzett olyat.

Jah, és gondolom nem vagytok szegények, ha 13 évesen már saját laptopod van. Ezzel nem megbántani akarlak, csak gondolom, az anyagi helyzet is közrejátszik abban, hogy nincsenek olyan problémáid, mint pl.: vajon miből fogsz enni meg suliban nem tudod befizetni azt amit kell...

Szóval, örülj neki, h boldog vagy. Amennyiben nem csak dicsekedni akartál ezzel a "kérdéssel", kívánom h maradj ilyen boldog a jövőben is. A gyökér beszólogatókkal meg ne foglalkozz.

2013. márc. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Igazad van. (:

Mondhatom azt, hogy meg tudunk élni.

Nem, nem dicsekedni szerettem volna, csak nem tudom mitől érzem magamat ilyen jól.

2013. márc. 3. 19:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Elgondolkodták már arról, hogy akár a te papád/mamád is elveszítheti az állását? Akkor is tartod korábbi véleményedet a munkanélküliekkel kapcsolatban?
2013. márc. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, el. És akkor valószínűleg nem is tudnánk megélni. De! Akkor is keresnének másikat rendületlenül, és nem a kapuban ülnének kint a padon, szerintem.
2013. márc. 4. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!