Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan küzdjem le a szociális...

Hogyan küzdjem le a szociális fóbiám?

Figyelt kérdés

Már több éve vannak ilyen érzéseim de mostanság nagyon sűrűn előfordul az hogy az iskolába vagy például a metrón úgy érzem hogy mindenki engem figyel, mindenki engem beszél ki, ha valaki nevet rögtön azt hiszem hogy rajtam nevet és egy idő után elkezdek izzadni, feszült leszek, a szívem nagyon ver és ha rövid időn belül nem tudok olyan helyre menni ahol egyedül vagyok és le tudnék nyugodni képes vagyok elájulni is. Például tavaly osztálykiránduláson a mogyoródi aqua parkba mentünk és egyszer annyira rám tört ez az érzés hogy berohantam a vécébe és fél órán át gubbasztottam az egyik wc fülkében.

És ez még nem minden. Ha esetleg egy baráti társaságban kezdenék el mesélni valamit és mindenki rám néz teljesen elvörösödök, ledermedek és csak hebegek-habogok aminek szintén az lesz a vége hogy berohanok egy olyan helységbe ahol nincs senki és ott vagyok több percen át mert nem merek kijönni mert ha kijövök akkor megint mindenki engem fog nézni. Már kezd nagyon elegem lenni ebből a fóbiámból. A haverjaim is kezdnek elfordulni tőlem mivel alig vagyok velük és ha velük is vagyok rögtön előjön ez a szociális fóbiám.

17/F



2013. márc. 11. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy az egyben ezzel a problémával küzdök én is! Rettenetes érzés, az biztos. Nem találtam meg meg a kiutat ebből a szorongásos állapotból:(
2013. márc. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Remélem neked is sikerül majd megtalálni a kiutat ebből!
2013. márc. 11. 16:57
 3/6 anonim ***** válasza:

19 éves vagyok, kb 15 évesen volt hasonló problémám.

tünetek ugyan ezek, főleg ha egyedül kellett elsétálnom valahova, mire odaértem már teljesen leizzadtam és ájulásérzésem volt, mert úgy éreztem hogy út közben mindenki kinevetett, vagy rossz véleménnyel volt rólam.


Szerencsére kigyógyultam belőle:) magamtól, igazából senki nem segített. Talán szerencsém volt, mert elkezdett körülöttem mindenki elhízni (lány vagyok, így ez fontos) és rajtam egyre jobban álltak a ruhák. szerencsésen nőiesedtem ezért a többiek elkezdtek irigyelni. azelőtt nem mertem még kiengedni sem a hajamat, és csak pólót, farmert hordtam mert azt hittem nekem nem lehet mást.

De kicsit magabiztosabb lettem, így mertem változatosabban öltözni, és egyre inkább lett önbizalmam:) tehát úgymond kinőttem.


Persze te nem lány vagy, lehet hogy az én kis történetem nem segít. De egy külső változás, vagy akár cselekedet amire büszke lehetsz, mindenképpen sokat segít. Szépen lassan ki lehet ebből mászni.

Amit ajánlok, és nagyon sokat segít, hogy ha éppen egy másik városban vagy, próbálj meg egyedül beülni valahova inni egy kávét vagy hasonló. nézd az embereket, és próbáld őket kinevetni. nagy szemétség de észre fogod venni hogy nem magadat tartod sz.rnak.


Viszont érdemes kilépned ebből, mert minél tovább húzod annál rosszabb lesz. Mint írtad hogy pár barátod már elfordult tőled, sajnos a külvilág tényleg észreveszi rajtad hogy valami nincs rendben és akkor már nem csak elképzeled hogy kinevetnek.


Sok szerencsét a pozitív változáshoz!:)

2013. márc. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Velem is ugyan ez a helyzet ovis korom óta.Felszállok a buszra, és egyből elkezdem nézni hogy vajon éppen ki néz engem.Vagy ha beszélgetek vkivel remeg a kezem,gyorsan ver a szívem,elvörösödök.Meg sajnos mindig más véleménye érdekel,hogy ki mit mond,gondol rólam.Mindent a szívemre veszek, ha vki negatívat mond rám képes vagyok napokig rágódni rajta. 16/l
2013. márc. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én már születésem óta ebben vagyok gyakorlatilag,mentem vele pszichiáterhez, gyógyszert szedtem rá,de a végén semmi változás.Viszont néha el tudom érni, hogy ura legyek az adott helyzetnek.Egyszerűen mosolyogj.:) Akárhol vagy, akármit csinálsz mindig mosolyogj.:) És ha mondjuk jön a fejedben egy gondolat, hogy jajjj most biztos engem néznek, akkor gondold fejben azt, hogy de jó engem néznek.:)Örülj neki és mosolyogj közben.:) Csodákra képes, tapasztaltam.A másik meg az, hogy ha ilyen van, akkor gondold végig fejben, hogy "és akkor mi van"? mi történik ha téged néznek?:) mi történik ha rajtad nevetnek? mi történik, ha hozzászólsz olyat a témához, amitől félsz, hogy hülyeség és röhögni fognak?:) Nem fog semmi történni, örülj neki, hogy örömet okoztál nekik, úgyis elfelejtik hamar.:)Valami ilyesmi felfogással próbálok nekiállni az ilyen helyzeteknek és sokkal könnyebb így.:)
2013. márc. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én is ilyen vagyok, mindig bújkalok wckbe, osztálytermekbe szünetekben a többiek előtt. : (
2013. márc. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!