Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért hiszik azt sokan, hogy...

Miért hiszik azt sokan, hogy az őszinteség egyenlő a bunkósággal?

Figyelt kérdés

Sok bunkó paraszt azzal hárítja a tahóságát, hogy "csak őszinte voltam".

Ekkor én mindig felháborodok, hogy nem basszus, ez nem őszinteség, hanem bunkóság a javából! Nem az volt a célod, hogy kijavítsd a másikat, hanem az, hogy belerúgj egyet!!


Még a legkeményebb kritikát is meg lehet úgy fogalmazni, hogy ne legyen bunkóság.


Például:


- "Hát ezt nagyon elrontottad." (őszinte)

- "De béna vagy wazze!!" (bunkó)


Sohasem értettem, mi értelme a bunkózásnak, már csak azért sem, mert mindenki hibázik elég sokszor.



2013. márc. 12. 21:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek. Azzal kiegészítve, hogy aki bukózik, ő sem tűrné el ugyanazt a mondatot el egy másik személytől. Ő is fel lenne háborodva. Ezt már kipróbáltam, hogy én vagyok-e túl érzékeny. Ugyanannak a személynek mondtam aki nekem is, de megvárva a megfelelő szituációt, és rettentően megharagudott, hogy lehetek ilyen bunkó! :)

Vagy a másik eset, hogy megkérem nem beszéljen így válasz: Csak vicceltem! Ettől is hátast tudok dobni, mikor pl lebénáz "viccből" .

Kerülni kell az ilyen embereket, mert csak lehúznak.

Semmi szükség rá, hogy egy beszólásán hetekig rosszul érezzük magunkat, leszívja az energiánkat.

2013. márc. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igazad van! :)

Én sohasem vagyok bunkó, esetleg csak önvédelemből, ha már nagyon kihúzzák a gyufát.

Valahogy én nem érzem magam jobbnak attól, hogy másokat alázhatok.

2013. márc. 12. 22:54
 3/3 dani900 ***** válasza:
100%

- "Hát ezt nagyon elrontottad." (őszinte)

- "De béna vagy wazze!!" (bunkó)


ezzel teljesen egyetértek, a bunkó célja nem az őszinteség, hanem a fölényeskedés a másik felett, azért, hogy fedje a saját gyengeségeit, úgy, hogy kihangsúlyozza a másikét.

Ez a részéről gyávaság, mert nem meri felvállalni saját magát teljes mértékben.

2013. márc. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!