Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan nyugodjak meg és...

Hogyan nyugodjak meg és közben legyek jó tanuló?

Figyelt kérdés
Régen állandóan tanultam de ideges voltam. Minden tanárom mondta hogy nyugodtabbnak kellene lennem. Lett egy barátom és megnyugodtam meg a barátnőim is sokat segítettek, mert tényleg nagyon durva voltam: állandóan sírtam kibuktam...De most meg picit lazáskodom és most meg a felelősség miatt idegeskedem mert mostanság becsúszott egy ár négyes és egyszerűen rettegek h megint rosszat írok de mikor tanulok nem tudok a tanulásra koncentrálni mert ideges leszek. Nagyon ellaposodtam...Mit tegyek hogy újra nagyon szívesen üljek le (vagyis magabiztosan) tanulni, és hogyan osszam be az időmt hogy tanuljak és sportolni is meg barátozni is tudjak??:O Köszönöm a válaszokat!!!
2013. márc. 24. 23:38
 1/2 anonim válasza:

Szerintem túl szigorú vagy önmagadhoz/vagy a szüleid hozzád. Nem tudom hány éves vagy, de leírásból olyan 15-16-17 évesnek tűnsz maximum. Ebben a korban sokkal fontosabbak a barátok és a szórakozás mint a tanulás.És amíg csak annyiról van szó, hogy van pár négyesed, addig felesleges aggódnod. Nem kell mindig mindent 100 %on teljesíteni, mert abba előbb-utóbb bele fogsz bolondulni.

Ismerem azt az érzést amikor valaki idegesen ül le tanulni. Nekem már az nagyon sokat segít ha el tudok kezdeni tanulni és a napi adagot tudom teljesíteni.

Ha komolyabbra fordulna az idegeskedés, akár a suliban, akár otthon javaslom a citromfű teát (kb. 300 ft-ért lehet kapni gyógyszertárban), nekem sokat segített és elalvás előtt is nagyon jó. Ha pedig ez sem segít esetleg érdemes megbeszélni egy szakemberrel.

2013. márc. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2013. ápr. 1. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!