Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan változtathatnék a...

Hogyan változtathatnék a szokásaimon?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok. Egyesek szerint nagyon komoly gondolkodású, és érett lennék koromhoz képest, ez azonban belül korántsincs így. Kiskoromban a szüleimmel nagyon sokat voltam együtt, aminek köszönhető a hozzájuk való erős kötődésem. Egy kis veszekedésnél is nagyon kétségbeesek , hogy milyen szörnyű , hogy haragszunk egymásra. Azonban mostanában rengeteg érzés keveredik bennem. Az egyik a túlzott komolyság,(érett gondolkodás),az enyhe "fiússágom"(ez nem azt jelenti hogy fiú akarok lenni, csak egyszerűen nem tudok beilleszkedni a többi lány közé, ilyen pl.:öltözködés, szokások , hétköznapi tevékenységek.)és a felnövés elfogadásának képtelensége, vagyis, a Pán Péter-szindróma. Ez a rengeteg érzés keveredik bennem, a szüleimhez azonban annyira erősen kötődöm, mint egy egészen kicsi gyerek, és nem tudok elszakadni a múlttól. Nem akarok felnőni. Anya szerint "csajosodnom" kellene, vagyis lányosabban öltözködni, és olyan szokásokat felvenni, viszont én úgy annyira nem érzem jól magamat, viszont azt is mondta, hogy önállósodnom kéne. A komoly gondolkodásom, a Pán Péter-szindrómám, és a "fiússágom" miatt, egyszerűen nem tudok beilleszkedni a hétköznapi kortársaim közé! Barátaim igazából nincsenek, csak haverjaim. Sajnos nem találtam egy olyan embert sem az egész iskolában, akivel jól meglennék, vagy legalább megértenénk egymást. Mit kellene tennem?

2013. ápr. 9. 20:18
 1/2 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ne a szokásaidon akarj változtatni, hanem azon a megfelelési kényszeren, hogy neked is muszáj ugyanolyannak lenni, mint a fősodor, a többi ember.

Miért kellene?

Maradj önmagad és légy őszinte magaddal. Olyat ne erőltess magadra, ami szembe megy az őszinte bensőddel. Minek szenvedni feleslegesen? Ha különc vagy, légy emelt fővel különc és vállald! És válogasd meg, hogy kit engedsz a közeledbe!

2013. ápr. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Akaraterő kérdése, de amúgy a megfelelési komplexus nem jóó dolog
2013. ápr. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!