Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Félek a felnőtté válástól,...

Félek a felnőtté válástól, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnap volt a születésnapom, 17 éves lettem, azaz egy év múlva hivatalosan is felnőtt leszek! Tegnap teljesen kétségbe estem, és ma is eléggé depressziós hangulatban voltam, mert én még erre nagyon nem vagyok kész, imádok gyereknek lenni, főképp tiniként élni! :( Úgy érzem, még rengeteg mindent kell csinálnom, ki kell élnem magamat! De még a felét sem értem el annak, amit szerettem volna. Nem ilyennek képzeltem el ezeket az éveimet. Kimaradt a bulizás, a vadulás, a "fiatalság, bolondság". Túl hamar megkomolyodtam...

Ti is kétségbe voltatok esve a felnőtté válás előtt?

17L


2013. ápr. 21. 23:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én 22 éves vagyok, de még mindig nem tartom felnőttnek magam. Most lett munkám, szóval én is félek tőle; de úgy vagyok vele, hogy majd meglátjuk, mi lesz. Végülis rengeteg felnőtt embert ismerek, akik munka mellett is tudnak szórakozni, és jól érezni magukat, szóval annyira nem lehet vészes.
2013. ápr. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
Három X-en túl na ott kezdj majd félni...
2013. ápr. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
"Kapunyitási pánik", ilyen nekem is volt, majd elmúlik.
2013. ápr. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Én most vagyok végzős egyetemista egy osztatlan szakon, és most, 23 évesen érzem először azt, hogy itt állok a felnőttek kapujában. Rendes munka, felelősségteljesebb élet...nincsenek többé egyetemi bulik, random-beülések valahova...de úgy érzem, hogy amit lehetett, megtettem a fiatalság-bolondság keretein belül és rengeteg jó élménnyel búcsúztatom a mögöttem lévő korszakot. 17 év még nem a világ vége! Egyetemistának lenni sokkal jobb, mint tininek, majd meglátod! :)

23N

2013. ápr. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

ó, Gyöngyöm, én a héten töltöttem a 25öt, ne félj, nem kicsit voltam magam alá zuhanva. de nyugodj meg, semmit sem szalasztottál el, most jönnek a legszebb éveid! (azt hiszem, hogy nekem 25-26 stb. évesen se kell elásnom magamat :D)

egy darabig még áll a fiatalság-bolondság frázis, ne féj, nem fognak hirtelen felnőttként kezelni.

2013. ápr. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Már az öngyilkosságom is gondolkoztam...

Bár a sztárok iránti rajongásomról és a tinimagazinok örökös olvasgatásáról is azt gondoltam, hogy sosem fogom kinőni, de ma már egyik sem izgat különösebben. Remélem a mostani helyzettel is hasonlóan fogok elbánni...

2013. ápr. 21. 23:07
 7/18 anonim válasza:
velem is ez a baj hogy túl hamar meg komolyodtam és kimaradtak pár dolgok de simán be lehet pótólni mindent ettől ne félj igazából most fogod fel a dolgokat h az idő az repül és ne a 18 tól félj hanem attól h mindjárt 20 leszel aztán 25 meg 30.
2013. ápr. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Igazából minden ilyesmin túlesik az ember, mint amikor tini leszel, az sem egyszerű, meg amikor felnőtt az sem, és persze ott van még a kapuzárási pánik. Mindig vannak ilyen időszakok az emberek életében, ezt mindenkinek el kell viselnie; ezért még senki sem lett öngyilkos. Én azt mondom, fel a fejjel, én is próbálom betartani a saját tanácsomat :D
2013. ápr. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy szórakozzon, mulasson az ember nem kell tininek lennie! Ezt az élete bármelyik szakaszában megteheti. Szerintem én is egy örök gyerek maradok, mindig és az se érdekel ha ilyen leszek 50 évesen is mint most. A felnőtté válás nem egyenlő azzal hogy be kell állnod a sorba és élned a monoton életet mint a legtöbben. Én így nem is bírnék élni, és nem is fogok. Egyszer élünk, én mindig minden lehetőséget ki fogok használni.

Rengetek olyan fiatal van akik még 24-26 évesen is ugyan úgy buliznak mintha tinik lennének. Ha ezt vesszük van bőven 7-8 éves hogy "kiéld" magad, bár ez mindenkinél változó. Nem kell abbahagyni a szórakozást, partyzást csak mert telni fognak az évek :)


20/l

2013. ápr. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:

Hé, Wendy! Nekem is voltak ilyen gondolataim, mikor elmúltam 17. Aztán 18. És nem változott semmi. Most 20 múltam néhány hónapja, és még mindig úgy érzem, hogy milyen szívesen lennék megint 16 és csinálnék hülyeségeket... De már nem vagyok!!!

Viszont még így is csinálhatok jó dolgokat :D pl 2 éve (18 évesen) elkezdtem fesztiválokra járni. Ott pl az én korosztályom az általános, és lehet bolondnak és fiatalnak lenni.

De szerintem ne akarj fiatalabbként viselkedni, mert az rém hülyén néz ki. De szerintem ez amit érzel akkor lesz jogos, ha pl 25 éves leszel. Nézd csak amerikát, ahol a felnőttkor 21 évesen kezdődik. És még akkor is fiatal vagy (az egyetemen sok évfolyamtársam egy nagy gyerek), nem hogy 17 évesen.

És amúgy felnőni sem olyan rossz. Én pl kollégiumban lakom, magamra főzök, mosok, de összességében tényleg nem rossz "fiatal felnőtt" nek lenni.

2013. ápr. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!