Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Volt már veled olyan, hogy...

Volt már veled olyan, hogy CSAK a félelmed, és a negatív önértékelésed választott el valami jótól, elvakított?

Figyelt kérdés
késöbb beláttad, hogy méltó lettél volna rá, csak megkellett volna ragadnod, de akkor mindenféle hülye kifogás-gondolat emésztett?
2013. ápr. 25. 17:18
 1/2 dani900 ***** válasza:

Igen, ahogy mindenki másnál is ez van.

Erre szoktam azt kérdezni: Te vagy az erősebb, vagy a Félelem irányít az orrodnál fogva?

2013. ápr. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, velem rendszeresen előfordul(t). Ez akkor van, amikor az embernek nincs önbizalma, leértékeli magát, vagy túl sok kudarcélmény érte, és fél, hogy újra megégeti magát. Ez a rossz önértékelés átka, hogy nem mersz új dolgokba belekezdeni, amiért tovább romlik az önképed, és még kevésbé mersz belevágni dolgokba... Talán azt tudnám mondani, hogy


1. nézd meg, hogy mi az, amiben márpedig jó vagy, és ezekért a dolgokért veregesd vállon magadat. Én is leértékelem magamat, pedig az évfolyamom egyik legjobb tanulója voltam, szinte minden tanár ismert és országos versenyen vettem részt.


2. Ami szerintem baromira hiányzik ilyenkor az embernek -nekem legalábbis- az a dicséret. Kérd meg jó ismerősöket, szüleidet, hogy dicsérjenek, vagy beszélgessetek arról, hogy mit tart jónak benned!


3. Szerintem kezdd apró dolgokkal. Én is ezen dolgozom most. Régen egy csaj se nézett rám, de most már elmondhatom, hogy több csajt is megszólítottam spontán. Ezek azért jók, mert a jövőben hivatkozhatsz erre magad előtt, ha valami miatt rád jön a félelem: "ha azt a tök idegen csajt meg tudtad szólítani akkor és ott, akkor erre is képes vagy!".

2013. ápr. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!