Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Most rossz ember vagyok...

Most rossz ember vagyok amiatt, hogy zavarna, ha páromnak alacsonyabb iskolai végzettség lenne, mint nekem?

Figyelt kérdés

Tudom,

hogy lósz.rt számít a diploma, a barátaim körében nagyon sok szakmunkás

van, de egyszerűen úgy éreztem eddig mindig, hogy nem tudnék egy

férfira férfiként nézni, ha alacsonyabb iskolai végzettsége van. Pedig

anyának is főiskolai diplomája van, apának "csak" technikum.


2013. ápr. 26. 07:40
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
73%
Majd idövel felnösz és értelmesebben tudsz gondolkodni.
2013. ápr. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Én is várom már mióta a nagy pillanatot, de már 23 éves vagyok. :(
2013. ápr. 26. 07:46
 3/37 anonim ***** válasza:
70%

Nem vagy rossz ember, de az emberséget, családcentrikusságot, sőt még az intelligenciát sem a diplomák számával mérik.

Nekem van diplomám, a férjemnek csak 8 általánosa. És nem cserélném le. Volt diplomás pasim, tőle van a gyerekem. De iszonyú rosszul éreztem magam vele. Tisztelet a kivételnek, biztos van normális nem törtető közöttük is, akiknek a családjuk az első, de én kerülöm az "öltönyös majmokat".

2013. ápr. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
79%
Én is így voltam vele, de aztán láttam, hogy diploma mellé nem adnak észt. 29 évesen találkoztam a férjemmel, akkor változott meg a véleményem. :-) Ő is el tudna végezni egy büfészakot, de minek? Nekem 2 diplomám van, de ettől nem érzem magam többnek. Van amiben ő a jó, van amiben én.:-)
2013. ápr. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
82%
Ne iskolai végzettség alapján ítélj meg egy embert,hanem hogy jó e vele élni
2013. ápr. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Most ne értsetek félre, nem ugranék/ugrok kivétel nélkül a velem ugyanolyan diplomás emberek nyakába. És egyébként meg senki nem mondaná meg rólam, hogy férfiak terén vagy egy ilyen "elvárásom", mert tényleg nem érdekelnek a külsőségek. De randiknál még mindig zavart...
2013. ápr. 26. 07:54
 7/37 anonim ***** válasza:
86%

Ha zavar, akkor zavar, ennyi. Ez nem jó vagy rossz, hanem Te ilyen vagy.

Onnantól kezdve hülyeség, hogy ha mondjuk találkozgattok egy sráccal. Tegyük fel tetszik neked. Hasonló az érdeklődési köre, mint neked. Kedves és udvarias veled, intelligens és jót tudtok beszélgetni. Ha ezek után elhagyod, mert kiderül, hogy csak 8 általánosa van, akkor jó nagy idióta vagy. Ha tehát így érted, hogy zavar valakinek a végzettsége (vagy annak hiánya), akkorrendesen kiszúrsz magaddal, és orrát fennhordó p*csának fognak gondolni sokan. Na most ha ezt te felvállalod, akkor semmi gond. Szóval ne sírj, hogy sokan ilyennek tartanak.

2013. ápr. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
És köszönöm az eddigi válaszokat, remélem egyszer én is megvilágosodok, mivel nemcsak férfit, de leendő apát is keresek, így pedig nehéz megtalálni a 2 embert egy személyben. :)
2013. ápr. 26. 07:57
 9/37 anonim ***** válasza:
88%
Nekem 2 diplomám van, a férjemnek érettségi.Mégis ő mint cégtulajdonos jól keres, én meg minimálbéren vagyok. Nem a diploma számít, hanem az, hogyan tudod magad az életben forgatni. Annyi tanulatlan, olvasatlan diplomást ismerek, aki még helyesen se ír,a férjem művelt, olvasott ember, annyi, hogy nem végzett egyetemet.Vannak egy kapcsolatban, házasságban, ennél fontosabb dolgok. Nekem az számit, hogy szerettjük egymást, ő jó férj, jó apa. A diploma még nem viszi el a gyerekekt oviba, nem főz nekem ebédet ha beteg vagyok.
2013. ápr. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim válasza:
72%

Apámnak autószerelői szakmunkása van és egy Német-magyar cég kereskedelmi igazgatója.

Nekem szintén nincs diplomám, a páromnak van és világ életemben jóval többet kerestem mint ő, plusz az is igaz hogy a diplomás nem jelenti hogy magas intelligenciával áldotta meg a sors. Láttam már diplomást úgy elveszni az élet mindennapi viszontagságai közt hogy ihajj..

2013. ápr. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!