Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ismeritek ezt hogy akik...

Ismeritek ezt hogy akik fontosak nektek nem gondolnak bele hogy Ti hogy éreztek?

Figyelt kérdés

Én már lemondta a saját - személyes - boldogságomról. Én már csak boldoggá akarom tenni azokat akik fontosak nekem és örülni az ő örömüknek. S már ez az én boldogságom.

De emlékszem nekem is jól esett volna ha akkor eszükbe jut, vajon én hogyan érzek/éreztem akkor... Ti hogy vagytok ezzel? Nektek mennyire fontos az hogy a barátaitok szemlélje a ti szemszögeteket? És képesek lennétek ti is csak a másik boldogságára gondolni?

Ti boldogok lennétek így?



2013. ápr. 27. 22:53
 1/6 dani900 ***** válasza:

Hogyan tudnál boldoggá tenni bárkit is, ameddig magaddal sem sikerül?

Ez nem önzőség, de csak úgy tudod meg, igazán mi számít, ha már te is átéled a boldogságot.

Ami neked nincs, abból nem is tudsz adni.

2013. ápr. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kedves Dani900!

Ha mások boldogsága a boldogságom akkor boldog vagyok ugyebár?!

És nem egy ilyen ember létezik aki maga boldogságánál mindenkiét előrébb tart.

Szóval az hogy én nem magamban keresem a boldogságom elsődlegesen így is boldog tudok lenne. És én igen is boldoggá tudok tenni másokat. Próbálok mindent úgy csinálni hogy nekik jó legyen. Tudom mit szeretnének és azt is kapják. Ha szükségük van rám és megyek és segítek. Ha ők boldogok akkor én is. :D

2013. ápr. 28. 10:40
 3/6 A kérdező kommentje:
És magam is ismerem a saját boldogságot, mivel csak 2 éve ilyen a felfogásom. De akkoriba sokkal jobban szenvedtem mert inkább a magam boldogságára fókuszáltam. Azonban így sokkal boldogabb vagyok.
2013. ápr. 28. 10:42
 4/6 dani900 ***** válasza:

Igen, ez nagyon szép, én is szívesen segítek, mert nekem is jó érzés.

DE!

Ha nem viszonozzák, akkor kihasználnak, és azt viszont nem hagyom, nem vagyok senkinek a fejős tehene, akit fejni lehet, miközben szarnak a fejére.

Szóval, ez jó tulajdonság, ne érts félre, de csak akkor működik, ha mind a két fél ugyanannyit tesz bele.

2013. ápr. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Engem nem használnak ki! Csak voltak esetek amikor elfelejtették nekem, hogy is esne amit mondanak vagy amit tesznek. Amúgy meg ők is mindig támogatnak, segítenek és szeretnek :D

De az is lehet az oka hogy rajtam nem látszódott soha hogy hogyan érzek. Nem vagyok az érzelem kimutatás nagy mestere és többnyire mindig mosolygok vagy semleges arcot vágok. Meg tényleg nem is érdekel hogy velem mi van. Inkább összetöröm magamat másért (vagy meghalok) minthogy annak baja essen akit szeretek.

2013. ápr. 28. 11:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt kb 10 nagyon jó barátom. Az évek során valahogy mindegyiknek legalább egyszer nagy bajba került. (pl nagyon súlyos betegség, család felbomlása, de még olyan is volt, hogy az egyik egy hajszálra volt attól, hogy meghaljon) Én persze mindig mellettük voltam és támogattam őket. Volt, hogy pocsék kedvem volt, de még így is inkább én akartam megoldani a problémájukat. Szép lassan az életükben minden elrendeződött és helyrejött, viszont nekem lettek problémáim (olyanok mint nekik csak egyszerre több is). Mindegyiket személyesen megkerestem és sírva, kértem őket, hogy: "Szia! Ne haragudj, hogy zavarlak de beszélgethetnénk egy kicsit? Nagy szükségem lenne rá!". Na és mit mondott mindegyik? "Jajj már most nem! Most épp körmöt festek/rajzolok/netezek/filmet nézek/barkóbázok XY-al!" Aztán megfordultak és otthagytak egyedül. Képzelheted! Azóta ha van egy új barátom és már tényleg jó barátoknak mondhatom magunkat valahogy próbára teszem. Pl felhívom hajnali 3-kor ,hogy rosszat álmodtam. Na akik erre azt mondják, hogy "Rendben átmegyek! Megbeszéljük!" vagy "Oké mondd csak meghallgatlak! Csak kérlek nyugodj meg!" Azokban azért jobban bízok. :)
2013. ápr. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!