Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetnék nyitottabb a...

Hogyan lehetnék nyitottabb a környezetem felé?

Figyelt kérdés

Van egy elég nyomasztó problémám. Nagyon nehezen közeledek mások felé. Félek odamenni másokhoz beszélgetni és kapcsolatot teremteni. Összesen 4 barátom van, akikkel nagyon jól elvagyunk és nem érzem feszélyezve köztük magam, de mikor felismerek egy helyzetet vagy lehetőséget, amikor odamehetnék egy lányhoz beszélgetni, akkor begörcsölök, nem tudom hogyan szólítsam meg vagy hogy miről beszélgessünk. Azt hiszem hogy inkább az a bajom, hogy nem jönnek a nyelvemre a szavak. Nem tudom hogy hogyan lehetnék közlékenyebb és nyitottabb. A legtöbb osztálytársammal még inkább csak ilyen köszönőviszonyban vagyunk.


Tudom hogy egy kialakult személyiségen általában nehéz változtatni, de én nem érzem jól ilyen tulajdonságokkal és az erős elhatározottságom miatt tudom hogy képes vagyok fejlődni. Szeretnék segítséget kérni tőletek, hogy miként "edzhetem" magam, hogy jól bánjak a szavakkal és kellemes beszélgető partner lehessek, de mindez előtt le kell vetkőzzem a közeledési gátlásaimat. Várom az egykor hasonló cipőben járók és szakemberek véleményét.



2013. máj. 7. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha vannak barátaid, akkor ők sokat tudnának segíteni!
2013. máj. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amúgy bele kell menned az ilyen dolgokba, amiktől félsz... csak így lehet leküzdeni ezeket a gátlásokat!
2013. máj. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Én is ilyen típus vagyok, szóval megértem... De sikerült egy picit változnom. Fejben dől el az egész. Elhatároztam: most nyitottabb leszek, mindenben részt veszek aktívan stb. Engem például biztos hogy nem lehetett látni a legmenőbb bulikon, és a bezártságom miatt. Féltem társaságba menni. De mostmár néha elmegyek bulizni. Ha elhívnak valahová, hiába gondolom azt hogy " Inkább nem megyek" azt válaszolom "Persze,hogy megyek." Mondjuk, még nem vagyok a legnyitottabb személz, de a jó úton haladok. És szerintem, ha volt bátorságod kiírni ide a problémádat, akkor te is haladsz :D
2013. máj. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Én az oszttársaim többségével köszönőviszonyban sem vagyok

Hát szerintem ha hozzájuk nem is mersz odamenni,akkor legyél órán aktívabb,hogy lássák hogy nem vagy néma, esetleg kérj tőlük apróbb szívességeket pl ceruza kölcsönkérés,mert ha segítenek néha neked akkor úgy érzik van valami közük hozzád, ha van nálad valami pl étel ,kínáld meg őket,vagy legalább aki a közeledben van,.jelöld be őket a neten,hátha kezdetben írásban könnyebben tudsz nyitni feléjük , otthon olvass könyveket vagy gyakorolj szituációkat mert talán ha úgy érzed hogy csak eljátszod,a valóságban is könnyebb lesz,vagy kevésbé velelmetesebb,meg egyáltalán ötletmeritesnek is jól jöhet ha elakadna egy beszélgetés ,

2013. máj. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazatok van, tökösen kell nekiállni. Ha már rájöttem a problémára akkor az félig meg is van oldva, csak tennem kell érte.
2013. máj. 8. 20:24
 6/7 anonim válasza:
Na ez a jó hozzállás :D
2013. máj. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hú, de felhergelted magad!! Így kell ezt, ugorj a közepébe, hajrá!! :D
2013. máj. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!