Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Öngyilkos lennél-e, ha kikerül...

Öngyilkos lennél-e, ha kikerülhetetlenül biztos lenne, hogy a további életedet szarul kell leélned?

Figyelt kérdés

Tehát: gazdaságilag fullcsóróként, párkapcsolatilag elhagyatva és mondjuk meg is jósolnák, hogy reményed sincs arra, hogy jobb lesz.


Érdekes morális vetülete van a dolognak. Egyfelől puhány gyávaságnak is fel lehet fogni az öngyilkosságot, másfelől meg annak is, hogyha fos az élet, akkor nem biztos, hogy kérünk belőle.



2013. máj. 9. 13:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem. A jóslatokban nem hiszek, a többi ellen tennék. Ha nem menne is lenne megoldás.
2013. máj. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%

áááá sose lennék öngyilkos, pedig vannak gondjaim mint mindenkinek, de szerintem az élet szép és nem a pénzen vagy azon múlik hogy van-e valakid, persze fontos mert hozzátartozik a boldogsághoz mindkettő, de annyi más van amiért becsülni kell amid van, az egész lét egy "csoda"

am meg ezeken lehet ám változtatni, csak akarni kell és nem feladni és ne az legyen a célod hogy milliárdos legyél csakhogy pont jó legyen.

egyébként nem vagyok egy optimista, legyünk mindig pozitívak" ember, de megölni magad amikor egyszer úgyis meghalunk hmmm hát elég felesleges dolognak tartom.

2013. máj. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
A jóslatokban meg a helyedben nem hinnék !!
2013. máj. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem. (egy kivétel: ha valami olyan sérülés érne, hogy sehogy nem tudnék magamról gondoskodni, akkor jobb lenne nem lenni)

Nem. Sőt ezt akár feltételes mód nélkül is mondhatom: biztos vagyok, jobb nem lesz!!

De miért is? mert szerintem nem az az életem lényege, hogy HOGY élek, hanem, hogy ÉLEK. Nézd meg a "fullcsóró" kisbabát, milyen érdekesnek talál mindent- mindent meg akar ismerni... A megismerő erő az van, működik és az emberi boldogság titka ebben rejlik:)

2013. máj. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A jóslat rossz szó volt, nem hiszek bennük, nem is jósoltatok :)

De valahogy ki kellett fejeznem, hogy a kérdés arra vonatkozik, hogyha biztosak lehetünk abban, hogy nem várható javulás az életminőségünkben.

2013. máj. 9. 13:53
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen helyzetben vagyok, és tudom, hogy nem lesz jobb, talán sose, mégse akarok meghalni, az majd úgyis jön magától.
2013. máj. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a legtöbb ember így van vele, mégse öli meg magát. inkább alkoholista lesz, vagy zabálni kezd, esetleg veri a gyerekét, vagy vesz 20 macskát. hurrá.
2013. máj. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én tuti hogy az lennék. Így minek élni?
2013. máj. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Mindegyik álláspont jogos és érthető.
2013. máj. 11. 06:07
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
figyelj, takintve hoyg ma magyarországon 4millióan élnek nyomorban, meg úgy általában a bolygón a szegények és a nyomorultak vannak többségben, eléggé általános helyzet ez, de mit tudnak tenni? semmit. az emberben mindig ott van a hamis remény, hogy majd pont holnap talán valami más lesz...
2013. máj. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!