Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tudok tenni a feledékenysé...

Mit tudok tenni a feledékenység ellen?

Figyelt kérdés

Annyira feledékeny vagyok, hogy csalódás is okoztam egyes embereknek. Nagyon zavar, de egyszerűen nem marad meg egyes információ vagy dolog a fejemben. Tanulással nincs problémám, de ha például barátnőm mondja, hogy holnap fellépése lesz és nem jön iskolába, másnapra elfelejtem és csak utána ugrik be, hogy hol is van valójában. Próbáltam már cetlikkel, de azokat sem tudom mindig magammal hordani...

Tudtok esetleg valami tréninget ellene vagy bármit ami javíthat ezen? Segítsetek!



2013. máj. 15. 18:03
 1/3 dani900 ***** válasza:

Általában azt jegyezzük meg, amihez érzelmi szálak is kötődnek, ha nem érdekel valami, az agy sokszor kidobja az információt, mivel feleslegesnek ítéli.

Én amég iskolába jártam sokszor még a témazárókat is elfelejtettem. De sokat foglalkoztam a témával, és sok helyen írták, hogy egy bizonyos szint felett ha fejlesztjük az egyik felét a képességeinknek, akkor a másik gyengülni fog, előfordul, hogy sokkal jobb a problémamegoldó képesség, és ezért gyengébb a memória, és fordítva.

2013. máj. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én azon vagyok, hogy mindent elfelejtsek amit az iskolában tanultam. Azt asok hülyeséget, meg ahogyan összekutyulták. Vissza akarok térni a gyermeki, ártatlan, tiszta, tudatállapotomba!
2013. máj. 16. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor ne irkáljál, mert nem fogod tudni elfelejteni. Jah olvasni se olvassál. Élj mint az írástudatlan, analfabéta cigányok, őket sem kutyulták össze az iskolában. Gondolkodni kellett volna megtanulni és nem a leckét magolni.
2013. máj. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!