Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Másnak is van ilyen érzelmi...

Másnak is van ilyen érzelmi pióca-jellegű, mártír anyukája? Beszélgessünk.

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, teljesen önállótlan, szociális fóbiás - ez röviden annyit tesz, hogy nem vagyok képes emberekkel normálisan társalogni, feloldódni közöttük, legyenek közeli ismerősök vagy idegenek. Mindenért magamat hibáztatom, mert ezt nevelték belém. Ha betelik a pohár, akkor persze robbanok, ezért általában félnek tőlem, holott ez csak védekezés, nincsen bennem valódi rossz szándék.


Az utóbbi időben jöttem rá, hogy ennek a nagy része valószínűleg itthonról van. Soha nem éreztem a biztonságos otthon melegét, mert mindig volt valami, ami nem tetszett a szüleimnek, főképp az anyámnak. Ő az első gyerekét elveszítette, amikor az kéthetes volt, minden előjel nélkül - én ennek tudom be azt, hogy én lettem a szeme fénye, akinek minden mozdulatát állandóan figyeli, majd tőle várja a megerősítést arra, hogy ő a tökéletes példakép. Talán legbelül önmagát hibáztatja azért, hogy elveszítette a kicsit. Sokára jöttem rá, hogy az a mérhetetlen önsajnálat és állandó levertség, amivel a környezetemet igyekeztem manipulálni, valójában egy lemásolt minta, az ő torz személyisége.


Ha rátör az önsajnálat, és nem rohanok hozzá bocsánatot kérni, mindenkit ellenem fordít, többek közt keresztanyámtól, nővéremtől (aki sosem élt velünk) is kaptam már olyan lebaszós e-mailt aminek a lényege, hogy miért nem viselkedem itthon, amikor mindent megkapok, stb. Őket gyűlölöm a felszínességükért. Amikor lett barátnőm, előbb-utóbb ő is elkezdett tőle hasonló leveket kapni, hogy milyen is vagyok én "valójában" - szerencsére ő nem olyan hülye, mint a családom többi része és átlát az ilyesmin, na meg engem szeret, nem az anyámat. Kifelé persze senki nem érti, hogy miért viselkedem így vele (nagyon változatos jelzőket használok rá néha), mert a sok idiótának elég, ha csak az egyik oldal véleményét hallják.


A kérdésem igazából az lenne, hogyan tudnám ráébreszteni, még időben, hogy mi is az, amit velem szemben csinál? Tényleg nem szeretném, ha egész életünk alatt ne ismernénk meg egymást, mert a viszonyunk természetesen felszínes. Próbáltam vele már beszélni, nem egyszer, de mindig csak pityergett, hogy én nem szeretem "őket", mármint a szüleimet, holott apám normálisabb, erősebb lenne, csak sokszor inkább hallgat, hogy meglegyen a családi "béke"...másnak van valami hasonló "élménye"?



2013. máj. 18. 22:17
 1/2 dani900 ***** válasza:

Azt is vedd számításba, hogy nem lehet esetleg megváltoztatni. Azt is el kell fogadnod, és,ha továbbra is megnehezíti az életedet, próbáld meg minimálisra csökkenteni a kapcsolatodat vele.


"mindig csak pityergett, hogy én nem szeretem "őket"


Ez meg érzelmi manipuláció, nem más, önző anyád van.

Szóval, az ilyen beszólásokat kezeld hideg vérrel, ő is hideg vérrel "gyilkol" ilyenkor igazából.

Megkérdezheted:

"anya, neked nem is számít, hogy a gyereked boldog legyen, csak a saját érdekeid számítanak, akkor is, ha ezzel ártasz, és keresztülgyalogolsz mások lelkén?"

2013. máj. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tamás_1973 válasza:

Szia!


Szerintem nagyon át kellene gondolnod a saját szerepedet a történetben. Én is ekkora ökörségeket gondoltam anyámról, magamról meg a családról, amikor ilyen kis hülyegyerek voltam, mint Te. Azért merem ezt így leírni, mert a saját példámon levezethető a jövőképed is. 10 év múlva legszívesebben a falba vernéd a fejed és esdekelnél a bocsánatukért. Csak az lehet, hogy már késő lesz...

Gondolkodj csak el, az tényleg az anyád hibája, hogy "teljesen önállótlan, szociális fóbiás" vagy? Nincsen önálló személyiséged, gondolataid, szabad akaratod? Nem lehet, hogy félsz a visszautasítástól és magadat szeparálod el?

Jó tanács: vegyél erőt még most magadon, szedd össze a józan eszed és változtass a dolgokon. Ha kell, kérj segítséget. Próbálj magadra és a helyzetedre kívülről, reálisan tekinteni. Ha körülötted mindenki ugyanazt a követ fújja, nem lehet, hogy Te vagy a gázos?!

Nem alázni akarlak, hanem segíteni, hogy a jövőben normális, emberi kapcsolatod legyen az anyáddal, akire még akkor is számíthatsz majd, ha ilyen idióta maradsz (bocs).


Ja, és mielőtt felháborodva írnál: Te kérdeztél és én őszintén válaszoltam.



Üdv,

T

2013. máj. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!