Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek ha semmire sem...

Mit tegyek ha semmire sem vagyok jó?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok és az életben alig megy valami.Nem vagyok megelégedve magammal se belsőleg külsőleg meg főleg nem.Szokták mondani hogy szép vagyok és jó alakom van de szerintem csak azért mondják hogy ne érezzem rosszul magam.Az életbe eddig alig ment valami.Nem vagyok képes semmire.

A párom ennek az ellentéte.Állandóan hív mindenfelé de tudom hogy felesleges elmennem mert úgyis csak lejáratnám magam.Állandóan azzal jön hogy ez a haverja is elment vele pl. gokartozni meg hogy annak idején ez a csaj is elment vele ide meg ide stb.

A haverjai közül alig ismertem valakit de amikor meghívtak akkor nagy nehezen rávettem magam hogy elmenjek biliárdozni.Akkor voltam először,persze hogy nem ment akármennyit szenvedtem vele,akkor se ment és csak kinevettek.Korán haza akartam menni és emiatt én lettem az "ünneprontó".És ez eddig mindig így volt!

Amikor mondom hogy nekem ez nem megy akkor meg felhozódik hogy azért nem vagyok tehetséges ebben meg abban,mert én jól tudok rajzolni meg jókat sütök-főzök,könnyebben tanulok nyelveket stb...de ez akkor sem mentség rá szerintem.Nagyon szeretnék változtatni,de egyszerűen nem akar menni és igazából már meg sem merem próbálni mert nem akarom hogy megint rajtam nevessen mindenki...

Gondolkodtam öngyilkosságon is de ezzel csak a páromnak meg az édesanyámnak ártanék,mert biztos bebeszélnék maguknak hogy az Ő hibájuk.A páromnak is szeretnék örömet szerezni hogy elmegyek vele mindenfelé de egyszerűen nem merem.Apámat szerintem annyira nem érdekelné hogy élek-e vagy halok,ő is kiskorom óta minden nap leordította a fejem hogy hülye vagyok és semmire sem vagyok jó.Egyedül fogok meghalni és csak akkor lesz munkám ha ő majd szerez nekem.

És mostanában egyre jobban bevillannak amiket mond/mondott és félek hogy igaza lesz.

Szeretnék változtatni de nagyon nem merek ezek után.



2013. máj. 19. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Az önértékeléseddel van baj. Lehet, hogy szakemberhez kellene fordulnod, és ezt inkább segítésből, mintsem bántásból mondom.

Légy laza, ha kinevetnek a haverok, akkor vágj vissza frappánsan.

Ha mondják, hogy szép vagy, az nem alaptalan. Hidd el, olyan társadalomban élünk, hogy ha csúnya lennél, akkor napjában többször is a füledbe jutna. Kegyetlen az ember, tehát ha nem csúnyáznak le, sőt még meg is dicsérik a külsődet, nagyon szép lehetsz.


"azért nem vagyok tehetséges ebben meg abban,mert én jól tudok rajzolni meg jókat sütök-főzök,könnyebben tanulok nyelveket stb...de ez akkor sem mentség rá szerintem."

Pedig senki sem tökéletes. Kamatoztasd azt, amiben tehetséges vagy!


Amúgy szerintem apád az oka ennek az egésznek, menj szakemberhez, én azt mondom, ő majd segít feldolgozni a köcsög szülő viselkedését. Komolyan, hánynom kell, amikor valaki így viselkedik a saját gyerekével...

Egyedül nem fogsz meghalni, mert már van párod, aki szeret(és akinek párja van, azzal nincs ám gond, mert valaki őt szereti, és az nagy szó), munkád meg lehet, mert remekül tanulsz nyelvet. A fordítók elvileg jól keresnek. Még nem ástam bele magam nagyon a témába, pedig nekem már csak 1 év a pályaválasztás és én is fontolgatom azt, de ha akarod, utána nézhetsz. :)


NE HALLGASS APÁDRA! ÉRTÉKES EMBER VAGY!


(és ha akarsz, küldhetsz rajzot privátban. én is rajzos vagyok, és szívesen megnézném más alkotók munkáit :))


17/L

2013. máj. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
vhogy én is így vagyok ezzel, azt érzem hogy nem tartozok a társadalomba, nem értem a viccet, nincs olyan szövegem amitől a csajok elájulnak tőlem, nem tudok társaságban érvényesülni, max úgy ha utána leszarnak nagy ívben, nem értem hogy lehet feloldódni egy buliban alkohollal, meg mire jó abban ha az ember 20x megy ugyanabba a szórakozóhelyre. Ők meg azt nem értik, miért ilyen a felfogásom, pl. ők olyan lazák, simán csinálnak házibulit, dugnak, motoroznak a vad éjszakában, én meg minden veszélyeset utálok, mindent átgondolok, örökösen gondolkodok a dolgok rendjén, ez van :)
2013. máj. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én ki tudok kapcsolódni,a vicceket is értem csak egyszerűen szégyellek nevetni rajta.Nem tudom miért úgy érzem ha elnevetem magam akkor "elundorodnak" tőlem az emberek.Ráadásul én szeretném is csinálni az ilyen "veszélyes dolgokat",meg szeretnék szórakozóhelyekre is járni,de félek kikapcsolódni.Mindig úgy érzem hogy ha valaki rám néz már elundorodik vagy kinevet.Sok mindent ki szeretnék próbálni de nem merem.És ezen szeretnék valahogy változtatni...
2013. máj. 20. 14:17
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen(és most ne haragudj meg) túlságosan prűd vagy..olyan értelemben, hogy veled ne szórakozzon semmi és senki.

Tanuld meg, az életben rohadtul nem úgy megy minden, hogy na, ezt is tudom, azt is tudom. Gyakorolni kell, és van amiben jobb leszel többieknél.

Talán enyhe depressziód van abban, hogy sikerélményed kevés van. Tegyél ellene, ennyire egyszerű. Önértékeléseddel ne legyen gond, hisz van párod;)

2013. máj. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Tudom hogy baj van az önértékelésemmel,és azt is tudom hogy senki nem úgy születik hogy mindent tud.Csak tudod erről az a véleményem,hogy leégek valakik előtt,akkor tuti nem azt fogják gondolni hogy "nah nézd,biztos most csinálja először!" hanem azt hogy "jaj de béna az a csaj/pasi!".És ezért nem merek semmi újat kipróbálni.

A pasimról meg csak annyit,hogy Ő szinte az ellentétem.Mindenben jó és mindenre kapható (főleg buliban),és félek hogy ha nem változom meg és nem leszek olyan mint pl.az a csaj akit előttem ismert, akkor el fog hagyni.Mert hogy Ő elment vele ide meg oda,én meg nem.És mindig azt kell hallgatnom hogy miért nem megyek el vele sehová?!

Nem akarom elveszíteni,de valahogy nem tudok neki mit mondani...

2013. máj. 20. 15:09
 6/8 A kérdező kommentje:
És ezért is próbálok megváltozni,mert azon kívül hogy szinte semmit nem látok a világból,nagyon rosszul esik hogy mindig a "miért?"-el szekál, és hogy más lányokhoz hasonlít.
2013. máj. 20. 15:12
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Én pedig fiú léetmre nem vagyok jó semmiben. Persze ez nem az én hibám hanem a szüleimé hogy nem neveltek, nem tanítottak semmire stb.. Aztán most 20 vagyok nem nagy értek dolgokhoz de viszont be kell látnom akár sport, akár autóversenyzés, akár valamilyen komoly szakma tanulás akűr kirándulás, súlyemelés, stb stb stb.. mindenhez PÉNZ kell pénzzel bármit meglehet oldalni.:D Pénzzel akár 2 hónap alatt jó lehetsz valamiben.:D Minden ember sajnos de így van a mai világban a pénzre mennek, egy se arra hogy bárki is jó legyen valamiben, az edzők. meg a tanárok sem arra mennek hogy jobb legyen a tanítványa bármiben hanem a fizetése miatt. Szóval ha milliárdos vagy bármit elérhetsz.:D
2013. máj. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyszóval reménytelen a helyzet...köszi :D
2013. máj. 20. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!