Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért érzem azt, hogy nem...

Miért érzem azt, hogy nem ismerem magam? Ti éreztétek valaha ezt?

Figyelt kérdés

Arról van szó,hogy az utóbbi 2 évben nagyon megváltoztam,

miután elköltöztünk és kezdődött a suli,lettek barátnőim és lassan megváltoztattak.

Anélkül,hogy észre vegyem most az ellenkezője vagyok annak ami egykor voltam.

Régebb tudtam mit szeretek,volt önbizalmam,tudtam ki vagyok.Most csak egy idegent látok ha a tükörbe nézek,nem tudom ki vagyok,vagy,hogy lettem én ilyen.

Addig amíg nem barátkoztam velük,nem gondoltam öngyilkosságra,boldog voltam és olyan nem létezett,hogy nem vagyok megelégedve valamivel,szerettem magam,akármit is mondtak a többiek.

Most ennek az ellenkezője vagyok,utálom az életem,nem tudom mit szeretek,nincs kedvenc színem,zeném stb.,utálom magam,szeretnék meghalni.

Most már megbántam,hogy velük barátkoztam,de már túl késő...nem tudok megint az lenni ami voltam ...

Nem tudom ki vagyok,már nem tudom miért élek,

nem tudok dönteni egyedül,mindig más véleményét kérdem meg.

Hogy tudtak ennyire megváltoztatni ?

Tudom,hogy erre nincs megoldás,de ezután mit tegyek,hogy ne tudjanak megváltoztatni ?

Van még valaki aki hasonló helyzetben van ? Mit lehet tenni ez ellen ?



2013. máj. 29. 18:20
 1/10 anonim ***** válasza:
szia :) én is így vagyok mostanában és nem értem hogy tudtam én ilyen lenni? hogy tudhattak ennyire megváltoztatni? miért nem tudtam hű lenni az igazi önmagamhoz? de sikerült újra megbarátkoznom magammal :) elkezdtem olvasni, regényt írok (lehet hogy béna, de legalább kételyeimet,véleményemet leírom a világról), de a legfontosabb amivel túl tudtam lenni ezen az az hogy attól még hogy nm vagyok ugyanolyan, de attól még nem vagyok rosszabb csak nagyon más.. elfogadtam, hogy soha többé nem leszek olyan mint voltam, de attól még lehetek boldog és elégedett önmagammal :)
2013. máj. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
előzőhöz:$ ha az érzéseidet nem tudod másnak elmondani írd le az segít :)
2013. máj. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Első,le tudod írni nekem hogy változtattak meg ?
2013. máj. 29. 18:48
 4/10 anonim ***** válasza:
kiegyensúlyozotabb lettem nem lázadtam senki ellen megnyugodtam és találtam egy embert aki bár messze lakik, de meghallgat megmondja ha nincs igazam és bátorít ha kell :) amolyan legjobb barátok bár ez túlzás mert messze lakik és sohasem találkoztunk.. lehet így jobb is volt mivel nem tudtunk egymásról eleinte semmit nem ítélt el rögtön és úgy voltam vele ha mondok neki valamit úgyse látom másnap ..
2013. máj. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 dani900 ***** válasza:

"Tudom,hogy erre nincs megoldás"


Pedig van, max nem ismered.

És, azért tudtak megváltoztatni, mert hagytad, nem voltál elég erős belül, és nem mertél kirívó maradni köztük, inkább beolvadtál.


Amúgy nagyon fontos, hogy önállóan tudj döntéseket hozni, ez lenne az első lépés, mert kinek is az életét éled?

Akinek az élete, az tudja, hogy neki mi a jó, tehát, neked kell tudni mit akarsz, a másik legfeljebb tanácsot adhat, de a döntés a te kezedben legyen, ha élni is akarod az életed, nem csak sodródni.

2013. máj. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy van megoldás erre,de számomra nem,tudom,hogy nem voltam túl erős,és az is igaz,hogy akkor én is valamennyire megakartam változni,mert azt mondták úgy nem vagyok jó.


Fontos,hogy egyedül döntsek,de nem tudok,mindig azt hiszem rosszul döntök,és másnak nem fog tetszeni,

sajnos ennyire befolyásol másnak a véleménye...elég egy szó,már elhiszem,hogy az tényleg úgy van és próbálok változtatni azon.

2013. máj. 29. 19:33
 7/10 A kérdező kommentje:

Negyedik !

Én is találtam már több ilyen internetes barátot,mindig elmondhattam nekik gondjaim és meghallgattak akárhányszor,ez sokat segített,lett kedvem élni,

de alig ha egy héten egyszer vannak fent,és már nem nagyon akarok beszélni a problémáimról velük...és már ők sem akarják elmondani bajaikat,pedig szívesen meghallgatnám.

2013. máj. 29. 19:45
 8/10 anonim ***** válasza:
(első, negyedik) ha gondolod és szívesen beszélgetek veled :)
2013. máj. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 dani900 ***** válasza:

De, miért elég egy szó, miért hiszel el mindent feltétel nélkül?

Félsz, hogy megharagszanak, vagy, félsz a konfliktusoktól?


De, ha nem vállalod fel a saját véleményed, mással szemben akár, akkor hogyan tudnál megváltozni, hogyan tudnád, milyen is vagy valójában?

Ezek szerint egy bábu vagy, akit mindenki úgy mozgat, ahogy éppen kedve van? Mert megteheti? Hagyod, hogy megtegyék?


De, akkor nincs benned ember, így nem leszel egyéniség, ahhoz ki kéne állnod a véleményed mellett, és magad mellett. Tudod, ha nem fogadod el, hogy bizonyos dolgok fájdalommal is járhatnak, akkor kizárod a fejlődés lehetőségét. Sajnos a változások fájdalommal járnak. Ha ezt nem vállalod, nem fogsz változni.

2013. máj. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Van amikor kiállok a véleményem mellett,habár legtöbbször nincs,de félek,hogy mit fognak mondani,nincs nagyon bátorságom sem...

Kb. igen egy bábú vagyok,elkerülni akarom a bajt mindig.

A változásoktól félek,mindig is féltem,

annyira,hogy minden nap bemegyek abba a játékba ahol nem is akarok játszani,nincs is semmi kedvem hozzá,de be megyek,mert félek a változásoktól,ha megszokom azt,hogy egy tárgy ott legyen pl.a szekrényen akkor az mindig ott kell legyen,nem szeretem ha változtatnak.

De megfogok változni,nem akarom ezt így folytatni.

2013. máj. 29. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!