Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van egy jó buli utáni...

Miért van egy jó buli utáni is, egy-két napig bennem mégis egy "rossz kedv"?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időkben sajnos nagyon gyorsnak érzem, ahogy az idő telik. Egy jó buli, italozás mégjobban felgyorsítja ezt az érzést, másnap pedig szerintem (ez az egyébként jó) élmény emlékeztet, hogy milyen rövid is az élet. Ilyenkor mindig azon gondolkodom, mit kellett volna másképp csinálni, hogy jobb legyen, vagy mit kéne most. Mintha mindenre kevés, nagyon kevés idő lenne. Ehhez még társul a fáradság is, és így garantáltan nem jól érzem magam. :(

Szilveszter után három napig, megmagyarázhatatlan okból, teljesen szarul voltam (inkább) lelkileg. Eddig ez volt a leghosszab ilyen idő. Utána rendbejövök mindig és általában mindig jó a kedvem. Veletek nincs ez? 19/F


2013. júl. 1. 00:36
 1/5 anonim ***** válasza:

De igen.

Nem sokat agyalok ezen, de igen, szívfacsaró, hogy mennyi mindent lehetne csinálni egy élet alatt, és mennyi mindenre nincs idő, de leginkább lehetőség nincs. Még szívfacsaróbb, ha arra gondolok, a gyerekem ugyanígy lesz ezzel.

32/L

2013. júl. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Alkoholt fogyasztasz? Mert akkor összefüggésben lehet evvel. Minél nagyobb buli, nálad annál inkább előjön. Nálam hasonló volt bulik után ha alkoholt is ittam, még akkor is ha nem voltam másnapos. Azt is jelezheti hogy valami többre vágysz; de a múlton rágódni nem érdemes. A nosztalgia jó néha, de akkori éned megtette a tőle telhető legjobbat és a mostani éneddel gondolkodva már lehet hogy máshogy gondolod, de ami történt megtörtént. Ha tanulságot vonsz le akkor az hasznos, de ne töprengj azon hogy mit hogy kellett volna. Amúgy az is lehet hogy így dolgoz fel valaki bizonyos érzéseket, tehát ha nem káros, akkor nyugodtan nosztalgiázz. Ez az állapot amúgy is változni fog.
2013. júl. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%

Hadd kérdezzek meg valamit! Kérdező, szerinted az élet értelme az micsoda? Most lehetne filozofálgatni, hogy célok elérése, sok jó élmény, sok barát, kis ház a tengerparton, unokák stb. De ha ezeket a gondolatmeneteket igazán alaposan végiggondolod, minden egyes alkalommal arra fogsz jutni, hogy a lényeg: itt és most jó legyen. Ezt persze nem úgy értem, hogy ne tanulj, meg ne dolgozz, ha nem szeretsz... inkább úgy, hogy nem a megfelelő dolgot tanulod, vagy dolgozod, ha nem szereted. Tehát a lényeg még egyszer: Itt és Most jó legyen.


Ha erre törekedsz, nem áll fent az a veszély, hogy a halálos ágyadon végiggondolván az eddigi életedet, sajnálkozni fogsz, hogy mennyi mindent másképp kellett volna. Az idő sokaságán töprengeni meg értelmetlen. Miért kellene? Arra van időd, amire akarod, hogy legyen. Amire szakítasz. Gondolom van szabadidőd, ha bulizgatsz. Osszad befele jobban. Kevesebb facebook, több értelmes tevékenység.


Ha buli után fokozottan előjön nálad ez a rossz érzés, akkor én is azt javaslom, hogy minimalizáld az alkoholfogyasztást, 4-5 sör után állj meg. Ha meg mindenképp be kell állni, akkor ne alkohollal érd el, jobban jársz a fűvel, az nem tesz tönkre. Bár ilyet nem ajánlok, mert még egyenlőre illegális.


Egyébként velem is volt hasonló. Velem kb 15 éves koromban, mikor elkezdtem feljárni szórakozni. Nem tudtam egyszerűen, hogy miért. Aztán rájöttem, hogy túl kevés időt töltöttem bulin kívül a barátaimmal, szinte elhanyagoltam őket, hiányoztak, csak nem vettem róluk tudomást. Aztán amikor buli volt, örültem nekik, csak az az egy este mindig kevés volt, hogy bepótoljam a lemaradást, nem volt elég, így rosszul éreztem magam. Nem lehet, hogy nálad is valami hasonló történik?

Bocs egyébként a hosszú kommentért, nem szokásom:D

2013. júl. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még valami: ha a legközelebbi buli után is rossz a kedved, próbáld ki az üres meditációt. Lehet hogy most röhögsz rajta, de próbáld ki, és nem fogsz.
2013. júl. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem megyek sokszor bulizni, de akkor mindig iszok, hol kevesebbet, hol többet, idén ez volt a harmadik. Egyszer volt, hogy kocsival mentem, utána csak nagyon fáradt voltam.

Köszi a válaszokat!

2013. júl. 1. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!