Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok előrehaladni?

Miért nem tudok előrehaladni?

Figyelt kérdés
Már több mint 2 és fél éve költöztem Pest közelből vidékre,mert a párommal csak így tudtunk együtt maradni,nem ment a folytonos utazgatás és alig láttuk egymást. Most egyedül vagyok,nincs munkám,mert sajnos nincs szakmám,és az érettségit is félbehagytam a költözés miatt.Tudom butaság volt. Munka nélkül nagyon rossz,hogy másokra vagyok utalva.Emellett itt még barátokra sem találtam,mert egy nagyon kicsi faluban vagyok és más érdekli az itteni embereket mint engem,a lányok pedig kihasználtak és gonoszak.Apukám egy éve meghalt,azóta még rosszabb a helyzet.Anyukám nem tud segíteni,mert neki kéne segítség,így megkért ne költözzek haza,de nem is tudnék ott lakni,mert folyton apum várom haza.A költözés miatt otthon csak 2-3 barátnőm maradt,de velük nem tudok találkozni,messze vannak. A párom állandóan dolgozik,vagy csinál valamit a családjával.Pl.:elmegy horgászni apukájával,vagy kettesben beszélget a nővérével. Azt mondja nagyon szeret,de én hihetetlenül magányos vagyok! Sírok minden nap és apukámmal szeretnék lenni. Mióta meghalt úgy érzem egyedül vagyok, és csak ő törődött velem igazán. Mit tegyek? Nem élet ez egy szobában egyedül pénz nélkül egész nap.Kétségbe vagyok esve!

2013. júl. 5. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt javaslom,beszéld meg a pároddal,hogy mi a helyzet,hogy te magányos vagy,mert ott,ahol éltek jelenleg nincs senkid. neki ott a családja,te pedig a te családod és ismerőseidet hátrahagytad hogy vele élj. Ezt jobban kéne tisztelnie benned,mint hogy egyedül hagy meg minden...

A párod szüleivel nem jöttök ki jól? Esetleg hozzájuk is bekapcsolódhatnál valamilyen programba. Vagy kérd meg a barátod,hogy szervezzetek közös programot,csak ti ketten,például séta este,néznétek a csillagokat,vagy beülnétek valahová meginni egy kávét vagy ilyesmi. vagy akár te is beszélgethetsz a barátod nővérével,barátkozhatsz. Próbálj meg te is nyitni más emberek felé...

Apukád pedig hidd el,veled van,persze már nem úgy,mint azelőtt...próbáld meg elfogadni a dolgot,tudom nem lehet könnyű...Gondolhatsz úgy is rá,mint egy próbatétel. Idegen helyre kerültél és fel kell találnod magad...valamiért szükséged van erre a tapasztalatra és arra,hogy kimássz belőle..."Ahhoz hogy kikapaszkodjunk a veremből,előbb bele is kell esni."-amikor szomorú vagyok,mindig erre gondolok.

2013. júl. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves amit írtál.Sajnos a családjával egyáltalán nincs közös témánk és nem értenek meg engem semmiben.Ők teljesen mások mint én,néha el is csodálkozok,hogy a párom hogy lóghat ki ennyire a családból.Sajnos itt nincs semmi,se mozi se akármilyen hely ahova beülhetnénk.Sajnos pénz szűkében vagyunk és a párom otthonülős lett.Én meg mielőtt megismertem mindennap elmentem valahova,vagy hetente többször.De már semmi szórakozásom nincs.Úgy érzem megfulladok és egy rab vagyok.Többször is elmondtam neki,de azt mondja nem tud ezzel mit kezdeni,nincs pénz. Nyitottam az emberek felé,de ők annyira mások.Én szeretem a várost a nyűzsgést,kirándulni,moziba járni,vagy biciklizni.De itt még azt sem fogadják el,hogy csavarogni szeretnék a városban.Mondván,hogy az értelmetlen dolog,sétálj egyet az utcában.Ők tartanak el,így mást nem tehetek.Be vagyok zárva mint egy kutya és kiszeretnék törni.De a páromat nem tudom elhagyni és ő sem szeretne elveszíteni.
2013. júl. 5. 16:40
 3/4 anonim ***** válasza:

A párodat, emiatt semmi kép ne hagyd ott, sőt inkább beszélj vele erről, hogy hogyan is érzed magad.

Valamit viszont kezdened kell magaddal ezen kívül.

Nem tudnád valahogy letenni az érettségit vagy valami olyan állást keresni, ami nem igényel nagy szaktudást?

Pl. valami nagyobb boltba árufeltöltőnek, vagy valami közeli gyárba vagy valami...amivel ha nem is keresed betegre magad, de kitöltené a napjaidat.


Egyébként részvétem, hogy így alakult :/

2013. júl. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló! Nagyon jó dolgokat írsz,de már próbálkoztam,csak itt nincs semmi hasonló.Inkább maszekok zöldséges,kisbolt.Mellettünk van egy városka,de abban sincs nagy remény.Szinte csak kocsmák vannak,de én félek a részegektől,mert gyerekkoromban durván megtámadtak. Ettől függetlenül nagyon köszönöm a kedves választ.Még valahol próbálok reménykedni,hogy minden jobb lesz és végre haladunk.
2013. júl. 6. 20:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!