Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Fejleszthető az önértékelés?...

Fejleszthető az önértékelés? El vagyok keseredve mert nem teljesülhetnek az álmaim.

Figyelt kérdés
25 éves nő vagyok és nagyon boldogtalannak érzem magam.Pedig elvileg rendben van az életem,szerető családom van,2 éve párkapcsolatom,a párom jóképű,sikeres férfi,szeret engem.Ami hiányzik hogy elégedett legyek magammal.A külsőm soha nem tudtam szeretni,elfogadni.Úgy érzem be van zárva a lelkem egy testbe amivel képtelen vagyok azonosulni.Pedig valószínűleg nem olyan vészes a helyzet mint azt én látom,de leblokkol ez az érzés teljesen,sajnos kihat mindenre.Természetemből fakadóan vágyom a pörgésre,izgalmas,kalandos életre,elismerésre,arra hogy alkossak valamit,hasznos dolgokat tegyek..de képtelen vagyok.E helyett inkább rejtőzködöm az élet minden területén.Munkahelyet aszerint választok hogy hol tudok minnél jobban elbújni,minnél kevesebb emberrel körülvéve létezni,itthon legszivesebben ki sem mozdulok,már barátaim sincsenek épp emiatt.A párom nagyon sokat dolgozik,ezért ő nem is vágyik nyüzsgésre,szeret itthon lenni szabadidejében.Nekem ez pont megfelel a jelen helyzetemben.Nem merem elmondani neki ezeket a dolgokat,félek hogy ő sem marad akkor mellettem.Hiszen kinek kell egy depressziós ember,inkább próbálom eljátszani hogy minden rendben van.Jártam már pszichológusnál,aki felirt antidepresszánst,amitől ugy éreztem magam mint egy zombi.magyarul se pozitív se negatív érzelmeim nem léteztek,csak néztem magam elé naphosszat,kitágult pupillákkal,mereven mint aki bedrogozott.Szüleim nem értik a problémám,senki nem tud segiteni.én pedig végképp nem tudom mihez kezdjek.Azt tudom hogy pont az ellenkezőjét szeretném tenni mindennek amit most teszek(vagy inkább nem teszek).De amire én vágyom az soha nem fog teljesülni úgy érzem.Fáj a boldogtalanság,belülről felemészt lassan.Van valaki hasonló helyzetben?

2013. júl. 21. 11:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Én csak 3 évvel vagyok idősebb!

Amit tudok tanácsolni,hogy erről nyugodtan beszélgess a pároddal,vagy ha nem is akarsz vele beszélgetni erről,de akkor mozduljatok ki valamerre,picit kapd a kezedbe a dolgokat és indulj el valamerre és hagyd abba a tabik szedését mert annak nem lesz jó vége!Nagyon nehéz lejönni a gyógyszerről,szóval csak többet ártasz vele mint kéne.

Pörgésre vágysz?Ez természetes,mert szerintem senki sem szeret otthon ülni és unatkozni.A párod ezt azért szereti mert sokat dolgozik és pihennie is kell annak aki sokat dolgozik.Tehát akkor neki kell állni írni esetleg egy bakancslistát és apránként valóra váltani.Mondjuk eleinte menjetek el valahova kirándulni mondjuk hétvégente...Menjetek el picit fesztiválozni,a környékbeli tóra fürdeni,esetleg ha van valami sport amit szívesen csinálnátok ketten vagy esetleg Te egyedül akkor iratkozz be valahová.

Gondolj bele!Mindened megvan és mégsem vagy boldog!

ami esetleg sokat változtatna az életeden,ha lenne olyan dolog amit mondjuk szívesen csinálsz,pl tánc,túra,vagy akármi más hobbi ,akkor keress olyan helyi klubbot ahol az ilyen hobbikat kedvelő emberek néha összegyülnek ,mimt havonta a motorosok és buliznak,beszélgetnek,gurulnak stb

Tehát ha van olyan érdeklődési köröd amit mások is szeretnek oda menj a helyi csoportosulásban.Ott nem kell izgulnod hogy nem lesz beszédtéma mert ott van a közös érdeklődési kör és arról már te is biztos jobban tudsz beszélni.Így találhatsz magadnak barátokat is.

Esetleg ha van ami érdekel és tanfolyamhoz van kötve akkor hajrá!

Ha az Én barátnőm lennél és lenne rá lehetőségem Én simán belemennék egy csomó mindenbe...Nem mondanám azt hogy ne most lustálkodni akarok!Te rajtad múlik hogy lesz e változás!Légy ügyes!

Szia!

2013. júl. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!