Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak? Új vagyok a...

Mit csináljak? Új vagyok a munkahelyen, és az egyik kolleganő el akarta venni a szabadnapjaimat, közölte velem, hogy nem mehetek el, majd ő, mert neki nagyobb szüksége van rá.

Figyelt kérdés

Mi az hogy az egyik dolgozó beosztja a másiknak szabadnapjait? Bementem a főnőkhöz, ezen nagyon kiboult.

Azt hozzá kell tennem, ha nem mendtem volna be akkor símán bevettem volna a helyzetett, és azt is, hogy alá kell írni, hogy voltam pihenőn mert ez így szokás ottan.

Mind kiderült ugyanez a dolgozó négy órás, de már hetek óta nyolc órát dolgozik, és nem is tudod róla a főnők.

Hát ilyenkor persze az az első kérdése, hogy ezt kifizesse-e neki.

Nagy esélye van, hogy fi fogja rugni.

Csakhát tudjátok már nagyon régi dolgozó. A többiek persze hogy mellette állnak. Esélye sincs, legalábbis most még nem érzem, hogy valaha is befogadnának.

Pláne ezekután, hogy alapos felymosást kaptak, nem lesz kifizetve amit ledolgozott....

Ilyen helyzetbe be menjek-e dolgozni? A munkát nem nagyon bírom fizikailag, de a pénz kellene.


2013. júl. 28. 01:55
 1/8 anonim ***** válasza:

A szabadságodat a főnököddel beszéld meg, a kolléganőnek semmi köze hozzá, mint ahogy neked ahhoz, hogy más mikor mennyit dolgozik.

Ne foglalkozz velük, és ne írd alá, ami nem igaz.

Persze, menjél be dolgozni. Légy udvarias, végezd a munkád, mással ne foglalkozz. Örülj neki, hogy legalább a főnök normális.

2013. júl. 28. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Felelősnek is érzem magam a kirugásáért...
2013. júl. 28. 04:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy felelős érte. Nem te akartál neki rosszat, hanem ő akart téged átvágni.
2013. júl. 28. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 szántóvető ***** válasza:
menjél dolgozni!!és dolgozzál.a szabidat ne add oda másnak.
2013. júl. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem szabadság.

Munkaidő három hét egyben hétvégével együt, negyedik hét pihenő, a szombat, vasárnap összeadódik, egész hónapban így kijön egy hét.

Ezt még a helyzetet még tudnám kezelni. DE

Amikor bentvoltam rákézdezett egyes dolgokra, és én válaszoltam őszintén. Ennek következtében kirugadtam egy tízénpár éves dolgozot. A közhangulatott akkor már el tudjátok képzelni. Mindenkinek elege van abból ami ott folyik. Már a főnők is ki van akadva, hogy két, három hetente jönnek mennek a dolgozók senki nem marad meg. Hát mostmár értem miért. Senkinek nem volt mersze kitálalni, mi is folyik ottan. Úgy érzem mintha oroszlánbarlangba mennék be. Ílyen légkört még az ellenségemnek se kívánnék.

Két három hetente jönnek mennek az emberek. A főnőknek már elege van belőle. Ha ezt így közli az új emberrel akkor ott mát megint csak gáz van. Rendes kiállértem. Csakmint írtam az oroszlánok barlangjába bemenni... úgy érzem nem az én harom megvívni.

Halkszavú, csendes tipus vagyok. Ha nagyobb szájúak se bírtak velük akkor én? Talán már érzitek milyen lelkiállapotba vagyok.

Szívem szerint nem mennék be, eszem szerint talán.

Ha szeretném amit csinálok akkor azt mondanám megéri harcolni. De így!

Másrészről nehéz munkahelyet találni...

Így is visszamennétek?

2013. júl. 28. 17:59
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen!


Többek között azért tart itt az ország, mert mindenki hallhat, és szó nélkül eltűri a mutyit!


Épp ideje volt rendbe rakni a dolgokat.

Senkinek nem lehet kiváltságos helye ok nélkül, csak mert "így szoktuk meg".


Maradj. Ha jól dolgozol, őszinte vagy, megbízható, akkor kerülhetsz jobb pozícióba is, ha a főnökség is korrekt. A leírás alapján pedig az. A gond akkor lenne, ha régi kolléga szemetét a főnök a szőnyeg alá söpörné.

2013. júl. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hallhat = hallgat
2013. júl. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Eszedbe se jusson nem bemenni. Állj a sarkadra, te dolgozni vagy ott és nem a munkatársaid hülyeségével foglalkozni. Ha bárki te vagy a cég kárára csinál valamit, azt kötelességed jelenteni a főnöknek, teljesen mindegy, hogy az illető mióta dolgozik ott.

Nem kell nagyszájúnak lenned, nem kell veszekedned senkivel. Te tudod mit akarsz és mi a helyes, ehhez ragaszkodj és csak védd meg magad. Maradj udvarias és kedves, ne adj még egy okot a kiközösítésre. Ha új embert vesznek fel, nyugodtan "csapj le rá", így többen lesztek. Sok Sikert!

2013. júl. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!