Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek ilyen meggondolatlan és kapkodós? (több lennt)

Figyelt kérdés

Mindig mindent elkapkodok. Például most is sulikezdés, és nem vártam meg Anyát egy könyv befedésével, befedtem magam, és tök sz@r lett... Na meg mindig mindent elkapkodok, meggondolatlanul csinálok dolgokat. Múltkor salátát csináltam, hát ne tudjátok meg milyen lett... :D Vagy készítek valami kézműves dolgot, de nem bírom megvárni, hogy megszáradjon a ragasztó, és persze elrontom így az egészet. Van még itt olyan, aki ilyen?

Ha van kérdés írjátok. Köszi a válaszokat előre is! 13/L



2013. aug. 28. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, bár sokat finomult már a dolog így 40 éves koromra. Kajákat pl nem rontok el, de megesik, h 2x kell mosogatnom, mert az első után nem minden tiszta :D Meg állandóan kék-zöld foltok vannak rajtam, sebek a kezemen, mert folyton kapkodok, mindennek nekimegyek, mindenem beverem stb. Van előnye is: amit rendesen megcsinálok, azzal is kb feleannyi idő alatt végzek, mint mások. De néha kellemetlen, elszámolok dolgokat, nem a megfelelő embernek küldök el üzeneteket, idétlen helyesírási hibákat ejtek, és még sorolhatnám. van, hogy erőt veszek magamon, és nem kapkodok. Úgy 2-3 órán át szoktam bírni :D
2013. aug. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jo eselyel majd korral valtozik:)

De gondolkodj, ennyit tudok tanacsolni:D

2013. aug. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy ezzel sokat pocséklok :( A salátát mondjuk a kertből csináltam, le is gyömöszöltem, de rosszul is lettem . :D
2013. aug. 28. 11:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez egy igen nehéz dolog, hogy folyton figyeld magad miközben cselekszel dolgokat és kontrolláld a kapkodást. Viszont légyszi mielőtt átmész az úton mindig számolj el LASSAN 5ig! Ja és nézz körül. Ez fontos.
2013. aug. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben :) Azért arra figyelek, hogy ne jöjjön semmi, inkább a dolgokkal nem tudok várni. Mindig a végeredményt várom nagyon, és azért sietek.
2013. aug. 28. 12:44
 6/6 anonim válasza:

Ezzel én is így vagyok,voltam.

Mikor annyi idős voltam, mint most Te, nagyon nehéz volt.

Nagyon sok mindenbe belefogtam, aztán vagy összecsaptam és szörnyű lett az eredmény, vagy abbahagytam.

Nem tudtam kivárni, míg a dolgoknak eredménye lesz, hacsak az az eredmény nem a "most azonnal" kategóriába tartozott.

Valamint én is mindennek nekimentem, elestem, stb.

Ez olyannyira megmaradt, hogy a munkahelyemen erről híresültem el, hogy kb. fekve is elesek.

Aztán amikor már magamról kellett gondoskodni, jöttek a nehézségek, a komoly dolgok, akkor ez szépen csitult, és gondolom még életem során sokat fog változni a személyiségem ezen része.

Amióta a kislányom megszületett, pedig nagyon odafigyelek mindenre, és már nem vagyok olyan kapkodós, de sajnos még így is vannak dolgok, amikkel nem tudok várni.

Szerintem is az évekkel majd lassan változni fog, de magamból kiindulva megszűnni nem fog ez a tulajdonság.

2013. aug. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!