Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lelkileg annyira gyenge...

Lelkileg annyira gyenge vagyok, hogy már nem tudom meddig bírom összeomlás nélkül. Mit tegyek, hogy jobb legyen az önbecsülésem és az önbizalmam?

Figyelt kérdés

Nem akarok siránkozni, de elég szerencsétlennek érzem magam, tudom hogy van rosszabb de én most a saját lehetőségeimre gondolok amik az életben voltak.

Nincs akaraterőm, se önbizalmam, mert semmi se sikerül, amit szeretnék, viszont az elvárások legalább jó nagyok és nem csak az én részemről.

Ez az állandó teher, meg a bizonytalanság és hogy én mindig hibázok, mindig vmi bajt okozok, teljesen tönkretesz.

Beszélni se tudok róla, mert a szüleim nem értik meg, és állandóan mondják, hogy ez nem igaz amit mondok, de persze érvelni nem tudnak mellette és aztán ha kiderül, hogy igazam lenne, akkor abból veszekedés és gyors témaváltás lenne, nekem nem lehet igazam. Ezért inkább nem is mondom, az föltűnt nekik, hogy elég rossz hangulatban vagyok, de túlságosan nem foglalkoznak vele és én sem beszélek már erről, mert úgyis mindig vita a vége, azt meg nem akarom állandóan átélni.

15/F



2013. szept. 1. 17:46
 1/7 anonim válasza:
Én is hasonló problémákkal küszködöm. 16/L
2013. szept. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amennyiben nincs konkret okod ezekre az erzesekre, akkor ez a szemelyisegfejlodes miatt van. Meg csak most alakul ki a jellemed, es ebben az idoszakban nagyon erzekeny az ember, a hormonok is dolgoznak ezerrel a szervezetben, millio valtozas megy vegbe benned. Ezt is mindenki maskepp eli meg, de sokan hozzad hasonloan. Amit tehetsz, hogy olvasol a serdulokorrol konyveket, es nem nagyotod fel a negativ erzelmeidet. Amugy ez mind termeszetes folyamat.
2013. szept. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagyitod..
2013. szept. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Csökkentsd az elvárásokat és tűzz ki elérhető célokat magad elé.

pl.

Nem buksz meg.

Nem hal meg senki a te hibádból.

Te se halsz meg.

2013. szept. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezeket a célokat mindig elértem. Itt már kicsit komolyabb célok vannak és ezek amiket fölsoroltál olyan minimálisak, hogy én ennél többre vágyom.
2013. szept. 2. 12:52
 6/7 anonim válasza:
Szerintem ez csak a korral való "fa sság". Hogy te semmire nem vagy jó, konkrét ok nem igazán van az írásodban amiért nagyon keményen le gyengülhettél volna.. Történnek körülötted jó dolgok, csak azokat nem veszed észre vagy ha észre is veszed csak a rosszra gondolsz. Magyarán saját magadnak beszéled be azt hogy te semmire nem vagy jó, és ha ezt mondod, akkor ezt teremted, és ez fog érni. Nagyából ennyi. Ne csak nézz láss is...
2013. szept. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2014. júl. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!